آموزش کانال تلگرام و آموزش گروه تلگرام، ساخت و مدیریت کانال و گروه با ترفندهای تلگرام

آموزش کانال تلگرام و آموزش گروه تلگرام
نوشته شده توسط : سارا واعظی

فهرست مطالب

امروزه تلگرام به یکی از مهم ترین ابزارهای ارتباطی بسیاری از ما بدل شده است. پیام رسانی که به سادگی ارتباط ما را با دوستان و عزیزانمان فراهم کرده است. ویژگی های جذاب تلگرام، آن را به محبوب ترین پیام رسان از نظر ایرانی ها تبدیل کرده است. به راحتی می توانید با خانواده، دوستان و همکاران خود در ارتباط باشید، برای آن ها پیام ارسال کنید، تصاویر یا ویدئو های مورد علاقه خود را با آن ها به اشتراک بگذارید و … . یکی از مهم ترین بخش های تلگرام، کانال های تلگرام و گروه ای تلگرام هستند. کانال ها به شما این امکان را می دهند تا محتواهای مورد علاقه تعداد زیادی از افراد را به اشتراک بگذارید. گروه ها به شما این امکان را می دهند تا با تعداد بسیار زیادی از افراد به طور همزمان و در یک مکان در ارتباط باشید. پس از آموزش تبلیغ در تلگرام ،  در این پست به مدیریت کانال تلگرام و ساخت کانال و همچنین توضیح مفصل در مورد گروه های تلگرامی پرداختیم. با تبلیغات بیستکا همراه باشیم.

آموزش های کانال تلگرام

از آنجایی که تلگرام روی گوشی های اندروید، iOS و دسکتاپ قابل اجراست، در این پست همه ی آموزش های تلگرام و ترفندهای کانال تلگرام مربوط به این 3 نسخه را در اختیار شما قرار داده ایم. با این پست از وبلاگ تبلیغات بیستکا همراه باشید تا همه چیز را درباره کانال های تلگرامی بدانید. توجه داشته باشید که برای این آموزش ها حتما باید نسخه تلگرام شما به روز باشد.

آموزش های این پست در سه پلتفرم اندروید، IOS و نسخه دسکتاب گردآوری شده است.

کانال تلگرام چیست؟

کانال چیزی شبیه به یک خبر نامه است و بیشتر برای افرادی مفید است که نیازی به تعامل دو طرفه با مخاطب ندارند و فقط می خواهند پیام ها را به اشتراک بگذارند. اعضای کانال می توانند پیش از پیوستن به آن، می توانند محتواهای منتشر شده در آن را مشاهده کنند و سپس در آن عضو شوند. کانال های تلگرام به حدی محبوب شده اند که علاوه بر کانال هایی با محتواهای سرگرمی، بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک، فروشگاه ها و برنامه های تلویزیونی نیز از این ابزار برای اطلاع رسانی یا خرید و فروش استفاده می کنند.

مزایای کانال های تلگرام نسبت به گروه ها

کانال های تلگرام علاوه بر اینکه از نظر ظاهری کاملا با گروه ها تفاوت دارند، چند مزیت دیگر نیز نسبت به آن دارند.

1. مشاهده تعداد افرادی که پیام را خوانده اند

در گروه ها نمی توانید ببینید که چند نفر پیام شما را مشاهده کرده اند اما در کانال ها تعداد کاربرانی که پست ها را مشاهده کرده اند در پایین هر پست نمایش داده می شود.

2. کانال های عمومی و خصوصی

شما می توانید کانالی ایجاد کنید که خصوصی باشد و فقط افرادی که لینک را برای آن ها ارسال می کنید می توانند عضو کانال شوند. یا می توانید کانال عمومی ایجاد کنید که در این صورت هر کاربری که کانال شما را پیدا کند می تواند عضو آن شود.

3. عدم ارسال پیام عضویت یا خروج از کانال

در کانال ها اگر کسی به کانال تلگرام اضافه شود یا کسی از کانال خارج شود پیامی نمایش داده نمی شود.

4. غیر قابل مشاهده بودن اعضا

در کانال های تلگرام، اطلاعات پروفایل اعضا مشخص نیستند و امنیت و حریم شخصی آن ها کاملا رعایت می شود و هیچ مزاحمتی برای هیچ یک از کاربران ایجاد نمی شود.

5. عدم محدودیت در تعداد اعضا

در کانال های تلگرامی بر خلاف گروه ها، محدودیتی در تعداد اعضا وجود ندارد و  به این دلیل مورد استقبال در تبلیغات تلگرام هستند.

 

نسخه اندروید

ساخت کانال تلگرام در اندروید

1 )  برای ساخت کانال پس از ورود به تلگرام، روی 3 خط بالا و سمت چپ کلیک کنید تا وارد صفحه جدید شوید.

ساخت کانال تلگرام

2 ) در صفحه جدید، گزینه New Channel را انتخاب کنید.

همه چیز درباره کانال تلگرامی و اموزش تلگرام

3 ) حالا باید گزینه Create Channel را انتخاب کنید. در این صفحه توضیحی درباره کانال نیز نوشته شده است: کانال ابزاری جدید برای به اشتراک گذاشتن پیام هایتان با تعداد زیادی از مخاطبان است.

کانال تلگرام

4 ) نام کانال خود را در صفحه جدید بنویسید. در بخش Description می توانید توضیحاتی درباره کانال خود بنویسید. تصویر کانال خود را نیز در این بخش انتخاب کنید. نوشتن توضیحات اختیاری است و الزامی برای آن وجود ندارد.  پس از انتخاب نام و توضیحات، باید تیک بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا اطلاعات ذخیره شوند.

ساخت کانال تلگرام

7 ) حالا می توانید نوع کانالتان را انتخاب کنید. اگر می خواهید افراد ناشناس به راحتی با جستجوی کانالتان آن را پیدا کنند، گزینه Public Channel را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید فقط افرادی که خودتان دعوت می کنید عضو کانال شوند، گزینه Private Channel را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه لینکی برای کانالتان به شما نمایش داده می شود. می توانید این لینک را کپی کنید و آن را برای هر کسی که دوست دارید ارسال کنید.

کانال خصوصی و عمومی

8 ) حالا تیک بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا این اطلاعات ذخیره شوند.

فرق کانال خصوصی و عمومی

9 ) حالا از بین مخاطبانتان می توانید اعضای کانالتان را انتخاب کنید. شما باید اعضای کانالتان را به 200 نفر برسانید. پس از آن دیگر اضافه کردن اعضای کانالتان به عهده اعضای کانالتان است. سعی کنید افرادی را از بین مخاطبانتان انتخاب کنید که می دانید محتوای این کانال برای آن ها جذاب است تا در کانال شما باقی بمانند و آن را ترک نکنند. اضافه کردن چندباره یک مخاطب تاثیری روی ماندن آن ها در گروه ندارد. پس از انتخاب اعضای کانال گزینه Next را انتخاب کنید.

حالا تیک بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید. کانال شما اکنون فعال است.

چوگه در تلگرام کانال بسازم؟

join شدن به کانال و عضو شدن در کانال تلگرام با اندروید

برای پیوستن به یک کانال، چند راه وجود دارد.

1 ) می توانید آدرس کانال خود را با استفاده از @ و به صورت yourchannelname@ بنویسید و آن را برای هر کسی که می خواهید ارسال کنید. آن ها می توانند با کلیک بر روی این متن وارد کانال شما شوند و به آن بپیوندند.

چگونه به کانال جوین شوم؟

1 ) وارد صفحه Telegram Channels Catalog شوید. از طریق این صفحه می توانید کانال های جدید و پر طرفدار را ببینید.

جوین شدن به کانال تلگرام

2 ) پس از پیدا کردن کانال مورد نظرتان روی گزینه Add to کلیک کنید.

پیوستن به کانال تلگرام

3 ) سپس صفحه جدیدی برای شما باز می شود که در آن باید بین تلگرام و برنامه های مرورگر یکی را برای باز کردن و مشاهده کانال، یکی را  انتخاب کنید.

پیوستن به کانال تلگرام از سایت

4 ) حالا کانال برای شما نمایش داده می شود و اگر محتوای آن را دوست دارید می توانید گزینه join در پایین صفحه را انتخاب کنید تا به کانال بپیوندید.

عضو شدن در کانال تلگرام

 

اگر می خواهید کانالتان را جایی غیر از تلگرام معرفی کنید می توانید از آدرس کانال خود که به صورت  Telegram.me/yourchannelname استفاده کنید و آن را در وبسایت ها یا دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن ادمین و اد کردن ادمین در تلگرام اندوریدی

1 ) وارد کانال خود شوید و روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات شوید. سپس روی علامت تنظیمات بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا وارد صفحه جدید شوید.

تنظیمات کانال تلگرام

2 ) حالا از بین گزینه ها، Administrator را انتخاب کنید.

انتخاب ادمین جدید

3 ) در صفحه جدید، گزینه Add administrator را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین جدید

4 ) از بین مخاطبین خود می توانید admin جدید را انتخاب کنید. ادمین جدید به کانال شما اضافه شد.

 

دادن دسترسی به ادمین ها و مدیریت کانال تلگرام اندرویدی

1 ) وارد صفحه اطلاعات گروه شده و روی نشانه تنظیمات در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

دادن دسترسی به ادمین ها

2 ) در صفحه جدید از بین گزینه ها Administration را انتخاب کنید.

تغییر دسترسی های ادمین و اموزش کانال

3 ) از بین ادمین ها، کاربر مورد نظر را انتخاب کنید.

تغییر دسترسی های ادمین کانال تلگرام

4 ) حالا می توانید دسترسی های ادمین را تغییر دهید. تیک آبی به معنای دسترسی ادمین به فعالیت مورد نظر و تیک قرمز به معنای عدم دسترسی اوست. این دسترسی ها شامل: تغییر اطلاعات گروه، پست کردن پیام ها، تغییر دادن پیام دیگران، حذف کردن پیام دیگران، افزودن اعضای جدید و افزودن ادمین جدید است. پس از انتخاب دسترسی ها کافیست روی تیک بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

دسترسی ها و محدودیت های ادمین کانال تلگرام

مشاهده فعالیت ادمین ها و مدیریت کانال تلگرام

1 ) روی نام کانال کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات کانال شوید. روی علامت تنظیمات در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. 

مشاهده فعالیت ادمین های کانال تلگرامی

2 ) گزینه Recent Actions را انتخاب کنید.

فعالیت های ادمین های کانال

3 ) حالا می توانید فعالیت های ادمین ها را مشاهده کنید. اگر می خواهید فعالیت های خاصی را مشاهده کنید روی All Action در بالای صفحه کلیک کنید تا فیلتر فعالیت ها را مشخص کنید.

 

حذف ادمین 

1 ) برای حذف ادمین روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. سپس گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

حذف ادمین کانال تلگرام

 

2 ) حالا از بین گزینه های نمایش داده شده Administrator را انتخاب کنید.

حذف ادمین های کانال تلگرام

3 ) حالا ادمین ها برای شما نمایش داده می شود. روی نام ادمین مورد نظر کلیک کنید تا گزینه Dismiss admin نمایش داده شوید. با انتخاب این گزینه، ادمین مورد نظرتان حذف می شود.

چگونه ادمین کانال تلگرام را حذف کنم

بی صدا ( Mute ) کردن کانال

1 ) اگر نمی خواهید برای هر پیامی که در کانال دریافت می کنید نوتیفیکیشن دریافت کنید می توانید اعلان ها را خاموش کنید. برای این کار وارد صفحه اطلاعات گروه شوید و گزینه Notification را انتخاب کنید.

بی صدا کردن نوتیفیکیشن کانال

2 ) سپس از بین گزینه هایی که نمایش داده می شوند یکی را انتخاب کنید. هم می توانید برای مدت محدودی اعلان ها را خاموش کنید و هم می توانید برای همیشه این کار را انجام دهید.

mute کردن کانال تلگرام

sign کردن پیام ها

اگر کانال شما چند ادمین دارد و میخواهید برای اعضای کانالتان مشخص باشد که کدام یک از ادمین ها پیام را به اشتراک گذاشته است، می توانید این امکان را فعال کنید.

1 ) وارد کانال شوید و روی اسم کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات شوید. روی علامت تنظیمات بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا چهار گزینه برای شما نمایش داده شود. گزینه Manage Channel را انتخاب کنید.

sign کردن پیام ها

 

2 ) پس از نمایش گزینه های جدید، Channnel Info را انتخاب کنید. در این بخش می توانید اطلاعات مربوط به کانال را تغییر دهید.

sign کردن پیام های کانال تلگرام

3 ) حالا امکان sign Messages را فعال کنید. با این کار پست های کانال، با نام ادمینی که آن را منتشر کرده نمایش داده می شوند.

sign کردن پیام های کانال تلگرام

بن کردن اعضای کانال و بلاک کردن اعضا در تلگرام

1 ) روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صقحه اطلاعات مربوط به گروه شوید. روی علامت تنظیمات در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس گزینه Manage Channnel را انتخاب کنید.

بن کردن اعضای کانال تلگرام

2 ) حالا گزینه Black List را انتخاب کنید. کاربرانی که در این لیست قرار می گیرند، نه تنها از کانال حذف می شوند بلکه دیگر نمی توانند عضو کانال شوند مگر اینکه یکی از ادمین ها آن ها را به کانال اضافه کند.

محدود کردن اعضای کانال تلگرام

3 ) حالا گزینه Ban User را انتخاب کنید.

بن کردن کاربران در تلگرام

خروج از کانال تلگرامی و لیو دادن

1 ) وارد کانال مورد نظرتان شوید و روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات کانال شوید. در صفحه جدید گزینه Leave Channel را انتخاب کنید تا از کانال خارج شوید.

خروج از تلگرام

نسخه iOS تلگرامی

ساخت کانال تلگرام در آیفون

1 ) برای ساخت کانال تلگرام در آیفون خود، وارد تلگرام شوید و روی علامت ایجاد پیام جدید که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

ساخت کانال در تلگرام در آیفون

2 ) در صفحه جدید گزینه New Channel را انتخاب کنید.

ایجاد کانال تلگرام در ios

3 ) توضیحاتی درباره کانال به شما نمایش داده می شود: کانال ابزاری جدید برای به اشتراک گذاشتن پیام هایتان با تعداد زیادی از مخاطبان است.  Create Channel را انتخاب کنید.

کانال های تلگرامی

4 ) حالا می توانید نام کانال خود و تصویر آن را انتخاب کنید و توضیحاتی را در مورد کانالتان بنویسید. نوشتن توضیحات، اختیاری است و الزامی برای آن وجود ندارد. پس از طی این مراحل، گزینه Next در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید.

همه چیز درباره کانال تلگرام در آیفون

5 ) حالا باید تعیین کنید که کانال شما یک کانال خصوصی (Private) است یا یک کانال عمومی (Public). تفاوت این دو در این است که کانال های عمومی در دسترس همه کاربران تلگرام قرار دارند و می توانند با جستجوی نام کانال، آن را پیدا کنند و عضو کانال شوند اما کانال های خصوصی در دسترس همه قرا ندارند و فقط کاربرانی که شما آن ها را عضو کانال می کنید یا لینک را برای آن ها ارسال می کنید می توانند به کانال شما بپیوندند. ساخت لینک کانال عمومی تلگرام، یکی از  ترفندهای تلگرام برای  تبلیغ کانال می باشد.

 

فرق کانال خصوصی و کانال عمومی

6 ) اگر می خواهید کانال شما عمومی باشد، می توانید لینکی را برای کانال خود انتخاب کنید. در مرحله ساخت لینک تلگرام، این لینک بررسی می شود و اگر کانالی با این لینک موجود نبود به عنوان لینک کانال شما انتخاب می شود. پس از انتخاب لینک، گزینه Next را انتخاب کنید.

تفاوت کانال خصوصی و عمومی

7 ) اگر می خواهید کانالتان خصوصی باشد با انتخاب گزینه Private، لینک کانال شما تعیین می شود و می توانید این لینک را کپی کنید و با افرادی که می خواهید، به اشتراک بگذارید.  پس از تعیین نوع کانال گزینه Next در بالا و سمت راست راست را انتخاب کنید.

لینک کانال خصوصی

8 ) حالا باید اعضای کانالتان را انتخاب کنید. 200 عضو اول کانال را باید خودتان به کانال اضافه کنید و پس از آن دیگر اعضا می توانند کانال را به دیگران معرفی کنند و دیگر نیازی نیست شما عضو جدید اضافه کنید. سعی کنید افرادی را از بین مخاطبانتان انتخاب کنید که می دانید محتوای این کانال برای آن ها جذاب است تا در کانال شما باقی بمانند و آن را ترک نکنند. اضافه کردن چندباره یک مخاطب تاثیری روی ماندن آن ها در گروه ندارد. پس از انتخاب اعضای کانال گزینه Next را انتخاب کنید.

اعضای کانال تلگرامی

حالا کانال شما ساخته شده است و می توانید محتوای مورد علاقه خود را در آن به اشتراک بگذارید.

join شدن به کانال تلگرام و ساخت اکانت تلگرام

برای join شدن به کانال تلگرام چندین راه وجود دارد:

1 ) وارد صفحه Telegram Channels Catalog شوید. از طریق این صفحه می توانید وارد کانال های جدید و پر طرفدار را ببینید.

جوین شدن به کانال تلگرام

 پس از پیدا کردن کانال مورد نظرتان روی گزینه Add to کلیک کنید.

پیوستن به کانال تلگرام

 سپس صفحه جدیدی برای شما باز می شود که در آن باید بین تلگرام و برنامه های مرورگر یکی را برای باز کردن کانال انتخاب کنید.

پیوستن به کانال تلگرام از سایت

 حالا کانال برای شما نمایش داده می شود و اگر محتوای آن را دوست دارید می توانید گزینه join در پایین صفحه را انتخاب کنید تا به کانال بپیوندید.

غضو شدن در کانال تلگرام

2 ) می توانید نام کانال را با استفاده @ به صورت yourchannelname@ برای کسی ارسال کنید یا آن را در بخش جستجوی چت ها search کنید. سپس روی نام کانال کلیک کنید تا صفحه کانال برای شما باز شود.

پس از ورود به کانال کافیست روی join در پایین صفحه کلیک کنید تا عضو کانال شوید.

 

جوین شدن به کانال تلگرامی در ios

اگر می خواهید کانالتان را جایی غیر از تلگرام معرفی کنید می توانید از آدرس کانال خود که به صورت  Telegram.me/yourchannelname استفاده کنید و آن را در وبسایت ها یا دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن ادمین به کانال و مدیریت کانال تلگرام

1 ) وارد کانال شوید و روی تصویر کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات مربوط به گروه شوید. در این صفحه گزینه Admins را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین به کانال تلگرام در آیفون

2 ) در صفحه جدید Add Admin را انتخاب کنید.

انتخاب ادمین جدید برای کانال تلگرامی در آیفون

3 ) حالا می توانید از بین اعضای کانال ادمین مورد نظرتان را انتخاب کنید.

انتخاب ادمین جدید در ios

4 ) می توانید دسترسی های ادمین جدید را محدود کنید. دسترسی ها یا محدودیت ها شامل: تغییر اطلاعات گروه، پست کردن پیام ها، ویرایش پیام ها، حذف پیام ها، اضافه کردن اعضای جدید، اضافه کردن ادمین جدید. پس از تعیین دسترسی ها گزینه Done در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا تغییرات ذخیره شود.

دسترسی های ادمین جدید در کانال تلگرام در آیفون

sign کردن پیام ها

اگر کانال شما چند ادمین دارد و میخواهید برای اعضای کانالتان مشخص باشد که کدام یک از ادمین ها پیام را به اشتراک گذاشته است، می توانید این امکان را فعال کنید.

1 ) وارد کانال شوید و روی تصویر کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات مربوط به گروه شوید.

sign کردن پیام ها در کانال تلگرام در آیفون

2 ) گزینه Edit در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید. حالا Sign Messages را فعال کنید تا به رنگ سبز در آید. از این پس پیام هایی که در کانال منتشر می شوند با نام ادمینی که آن را در کانال قرار داده منتشر می شوند.

ساین کردن پیام ها در کانال تلگرام

 

دادن دسترسی به ادمین ها در تلگرام آیفون

اگر می خواهید دسترسی ها یا محدودیت های جدیدی برای ادمین کانال خود تعیین کنید کافیست وارد کانال شوید، روی تصویر کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات مربوط به گروه شوید. در این صفحه گزینه Admins را انتخاب کنید.

دادن دسترسی به ادمین ها در کانال تلگرام در آیفون

2 ) حالا روی نام ادمین مورد نظر کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به او برای شما نمایش داده شود. حالا می توانید دسترسی های ادمین مورد نظرتان را تغییر دهید.

تغییر دسترسی های ادمین کانال تلگرام در آیفون

مشاهده فعالیت ادمین ها در تلگرام IOS و اختیارات ادمین کانال تلگرام

1 ) روی عکس کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات شوید. در این صفحه گزینه Admins را انتخاب کنید.

مشاهده ی فعالیت های ادمین ها در کانال تلگرام

2 ) در صفحه جدید، گزینه Recent Actions را انتخاب کنید. هر فعالیتی که هر یک از ادمین های کانال انجام داده اند برای شما نمایش داده می شود.

مشاهده فعالیت ادمین ها در کانال تلگرام در آیفون

3 ) همانطور که در تصویر مشاهده می کنید همه فعالیت ها برای شما نمایش داده می شود. اگر می خواهید فعالیت خاصی، یا فعالیت یک یا چند ادمین را مشاهده کنید می توانید گزینه All Actions در بالای صفحه را انتخاب کنید.

فعالیت های ادمین ها در کانال تلگرام

4 ) حالا می توانید تعیین کنید که چه فعالیت هایی را می خواهید مشاهده کنید یا فعالیت های کدام ادمین مد نظر شماست. پس از انتخاب فیلتر مورد نظرتان، گزینه Done در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید.

فیلترهای فعالیت های ادمین کانال تلگرام در آیفون

حذف ادمین کانال

1 ) روی تصویر کانال کلیک کنید و پس از ورود به صفحه اطلاعات، وارد بخش Admins شوید.

حذف ادمین کانال تلگرام در آیفون

2 ) پس از ورود به صفحه Admins، برای حذف ادمین می توانید کاربر مورد نظر را به سمت چپ بکشید تا گزینه Delete برای شما نمایش داده شود. با انتخاب آن می توانید ادمین مورد نظرتان را حذف کنید.

چگونه ادمین کانال تلگرام را حذف کنم

بن کردن اعضای کانال و بلاک کردن اعضا در تلگرام IOS

1 ) روی تصویر کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات شوید. سپس در صفحه جدید، گزینه Black List را انتخاب کنید.

 

2 ) حالا گزینه Add Members را انتخاب کنید تا اعضای کانال برای شما نشان داده شوند. از بین اعضای کانال می توانید عضوی را که میخواهید محدود کنید انتخاب کنید. با بن کردن، کاربر از کانال حذف می شود و دیگر نمی توانید عضو کانال شود مگر اینکه یکی از ادمین ها او را اضافه کند.

محدود کردن اعضای کانال تلگرام در آیفون

بی صدا ( Mute ) کردن کانال تلگرام در ios

دو راه برای بی صدا کردن نوتیفیکیشن های کانال وجود دارد.

1 ) در صفحه چت های تلگرام، کانال را به سمت چپ بکشید. 3 گزینه برای شما نمایش داده می شود. گزینه Mute که به رنگ نارنجی است را انتخاب کنید.

بی صدا کردن نوتیفیکیشن در کانال تلگرام

 

2 ) در صفحه اطلاعات مربوط به کانال، گزینه Notification را انتخاب کنید.

بی صدا کردن نوتیفیکیشن در کانال تلگرام

حالا می توانید محدودیت زمانی این بی صدا کردن را تعیین کنید. اگر می خواهید کانال را برای همیشه بی صدا کنید گزینه Disabled را انتخاب کنید تا دیگر نوتیفیکیشنی برای شما نمایش داده نشود.

 

میوت کردن نوتیفیکیشن در کانال تلگرام

حذف کانال تلگرام و دلیت کردن تلگرام IOS

اگر می خواهید کانال خود را حذف کنید، وراد کانال شوید و روی تصویر کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات شوید.

حذف کانال تلگرام در آیفون

2 ) سپس گزینه Edit در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید. در صفجه جدید گزینه Delete Channel، به رنگ قرمز در پایین صفحه، را انتخاب کنید تا کانال حذف شود.

 

خروج از کانال تلگرام

2 راه برای خروج از کانال وجود دارد:

1 ) می توانید در صفحه چت تلگرام، کانال مورد نظر را به سمت چپ بکشید و گزینه Delete به رنگ قرمز را انتخاب کنید تا کانال برای شما حذف شود.

خروج از کانال تلگرام

2 ) می توانید وارد کانال شوید، روی تصویر کانال کلیک کنید و در صفحه اطلاعات، گزینه Leave Channel را انتخاب کنید.

خارج شدن از کانال تلگرام

 

 نسخه دسکتاپ تلگرام

ساخت کانال در کامپیوتر 

در نسخه دسکتاپ تلگرام، برای ساخت کانال روی 3 خط بالا و سمت چپ صفحه، مربوط به ایجاد پیام جدید، را باز کنید.

ایجاد کانال در تلگرام نسخه دسکتاپ

2 ) گزینه New Channel را انتخاب کنید.

ایجاد کانال تلگرام در کامپیوتر

3 ) حالا می توانید نام، تصویر و توضیحات کانال خود را قرار دهید. نوشتن توضیحات الزامی نیست.

ساخت کانال تلگرام در دسکتاپ

4 )  حالا باید تعیین کنید که کانال شما یک کانال خصوصی (Private) است یا یک کانال عمومی (Public). تفاوت این دو در این است که کانال های عمومی در دسترس همه کاربران تلگرام قرار دارند و می توانند با جستجوی نام کانال، آن را پیدا کنند و عضو شوند. اما کانال های خصوصی در دسترس همه نیست و فقط کاربرانی که شما آن ها را عضو کانال می کنید یا لینک را برای آن ها ارسال می کنید می توانند به کانال شما بپیوندند.

ساخت کانال تلگرامی در کامپیوتر

اگر کانال شما یک کانال عمومی است، خودتان می توانید برای آن یک لینک انتخاب کنید. اگر کانالی با این لینک وجود داشته باشد تلگرام به شما امکان انتخاب این لینک را نمی دهد اما اگر کانالی با این لینک نبود می توانید آن را انتخاب کنید. اگر کانال شما خصوصی باشد، لینکی برای شما نمایش داده می شود و می توانید آن را برای افرادی که می خواهید ارسال کنید.

join شدن به کانال و ادد شدن به کانل تلگرام کامپیوتر

اگر می خواهید در کانالی عضو شوید چند راه وجود دارد:

1 ) وارد صفحه Telegram Channels Catalog شوید. از طریق این صفحه می توانید وارد کانال های جدید و پر طرفدار را ببینید.

جوین شدن به کانال تلگرام

پس از پیدا کردن کانال مرود نظرتان روی گزینه Add to کلیک کنید.

پیوستن به کانال تلگرام

 سپس صفحه جدیدی برای شما باز می شود که در آن باید بین تلگرام و برنامه های مرورگر یکی را برای باز کردن کانال انتخاب کنید.

پیوستن به کانال تلگرام از سایت

 حالا کانال برای شما نمایش داده می شود و اگر محتوای آن را دوست دارید می توانید گزینه join در پایین صفحه را انتخاب کنید تا به کانال بپیوندید.

غضو شدن در کانال تلگرام

2 ) می توانید نام کانال را با استفاده @ به صورت yourchannelname@ برای کسی ارسال کنید یا آن را در بخش جستجوی چت ها search کنید. سپس روی نام کانال کلیک کنید تا صفحه کانال برای شما باز شود.

جوین شدن به کانال تلگرام در نسخه دسکتاپ

اگر می خواهید کانالتان را جایی غیر از تلگرام معرفی کنید می توانید از آدرس کانال خود که به صورت  Telegram.me/yourchannelname استفاده کنید و آن را در وبسایت ها یا دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن ادمین و مدیریت کانال تلگرام

1 ) روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات شوید. در این صفحه روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا 4 گزینه برای شما نمایش داده شود. گزینه Manage Channel را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین به کانال تلگرام در نسخه دسکتاپ

2 ) حالا از بین گزینه هایی که برای شما در صفحه جدید نمایش داده می شوند، روی Administrator کلیک کنید تا بتوانید ادمین جدید را انتخاب کنید.

انتخاب ادمین جدید در کانال تلگرام در دسکتاپ

3 ) حالا Add Administrator در پایین و سمت چپ صفحه را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین جدید در کانال تلگرام

4 ) از بین اعضای کانال، ادمین جدید را انتخاب کنید.

انتخاب ادمین جدید برای کانال تلگرام

5 ) بعد از انتخاب ادمین، باید دسترسی ها یا محدودیت های او را تعیین کنید. این موارد شامل:

تغییر اطلاعات کانال، به اشتراک گذاری یا پست کردن پیام ها، ویرایش پیام های دیگران، حذف پیام های دیگران، اضافه کردن عضو جدید، اضافه کردن ادمین جدید. پس از انتخاب محدودیت ها و دسترسی ها، روی Save کلیک کنید.

تعیین دسترسی های ادمین جدید در کانال تلگرام

دادن دسترسی به ادمین ها و مدیریت دسترسی کانال 

به هنگام انتخاب ادمین جدید می توانید دسترسی های او را تغییر دهید اما اگر این کار را انجام نداده اید یا می خواهید تغییراتی در آن ها اعمال کنید در  مدیریت حرفه ای کانال تلگرام  به منظور کنترل تبلیغات تلگرام و کنترل محتوا دسترسی ادمین ها بسیار مهم است. برای تعیین سطح دستری می توانید از روش زیر استفاده کنید.

1 ) روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. سپس روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا 4 گزینه برای شما نمایش داده شود. از بین گزینه ها روی Manage Channel کلیک کنید.

دادن دسترسی به ادمین ها

2 ) سپس از بین گزینه هایی که نمایش داده می شود، گزینه Administrator را انتخاب کنید.

تغییر دسترسی ادمین های تلگرام

3 ) حالا از بین ادمین های کانال، روی یکی از آن ها کلیک کنید تا بتوانید دسترسی های مربوط به او را تغییر دهید.

 

مشاهده فعالیت ادمین ها و اختیارات ادمین کانال تلگرام

1 ) برای مشاهده فعالیت ادمین ها، روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات کانال شوید. در این صفحه روی علامت 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا 4 گزینه برای شما نمایش داده شود. Manage Channel را انتخاب کنید.

مشاهده فعالیت ادمین ها در کانال تلگرام در دسکتاپ

2 ) حالا از بین موارد نمایش داده شده، گزینه Recent Action را انتخاب کنید.

فعالیت ادمین ها در کانال تلگرام در کامپیوتر

3 ) همه فعالیت های ادمین ها برای شما نمایش داده می شود. اگر می خواهید فعالیت های خاصی را مشاهده کنید یا فعالیت های مربوط به یک ادمین خاص برای شما نمایش داده شود، گزینه Filter در بالا و سمت راست را انتخاب کنید.

فعالیت ادمن های کانال تلگرام را چگونه مشاهده کنم

4 ) حالا می توانید فیلتر های خود را مشخص کنید. پس از انتخاب فیلتر ها، روی گزینه Save در پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید.

فیلتر های مشاهده فعالیت ادمین های کانال تلگرام

حذف ادمین کانال در کامپیوتر 

1 ) روی نام کانال کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات مربوط به کانال شوید. روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا 4 گزینه برای شما نمایش داده شود. گزینه Manage Channel را انتخاب کنید.

 

حذف ادمین کانال تلگرام

2 ) در صفحه جدید روی گزینه Administrator کلیک کنید. 

چگونه ادمین کانال تلگرام را حذف کنم

3 ) حالا برای حذف ادمین کافیست گزینه Remove را انتخاب کنید.

حذف ادمین در کانال تلگرام

بی صدا ( Mute ) کردن کانال در کامپیوتر

1 ) برای بی صدا کردن کانال کافیست روی نام کانال کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات شوید. حالا گزینه Notification را غیر فعال کنید.

بی صدا کردن کانال تلگرام

2 ) همچنین می توانید در صفحه چت های تلگرام روی نام کانال، کلیک راست کنید و گزینه Disable Notification را انتخاب کنید.

خاموش کردن نوتیفیکیشن ها در کانال تلگرام در دسکتاپ

سپس می توانید مدت زمان بی صدا کردن کانال را انتخاب کنید. می توانید برای همیشه این کانال را بی صدا کنید.

 

بن کردن اعضای کانال و بلاک کردن اعضای در تلگرام کامپیوتر

1 ) روی نام کانال کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات شوید. سپس روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید و گزینه Manage Channel را انتخاب کنید. 

بن کردن اعضای کانال تلگرام در کامپیوتر

2 ) سپس از بین گزینه هایی که در صفحه نمایش داده شده، گزینه Banned Users را انتخاب کنید.

بن کردن اعضای کانال تلگرام در نسخه دسکتاپ

3 ) حالا در صفحه جدید، گزینه BAN USER  در پایین و سمت چپ صفحه را انتخاب کنید.

محدود کردن کاربران کانال تلگرام

4 ) حالا می توانید از بین اعضای کانال، کاربری را که می خواهید محدود کنید، انتخاب کنید. با بن کردن، کاربر از کانال حذف می شود و دیگر نمی تواند در آن عضو شود مگر اینکه یکی از ادمین ها او را به کانال اضافه کند.

بن کردن یا محدود کردن اعضای کانال تلگرام

Sign کردن پیام ها 

با فعال کردن این امکان، پست های کانال با نام ادمینی که آن را منتشر کرده نمایش داده می شوند.

1 ) روی نام کانال کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات مربوط به کانال شوید. سپس روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید و از بین 4 گزینه نمایش داده شده Manage Channel را انتخاب کنید.

ساین کردن پیام ها

2 ) سپس گزینه Channel Info را انتخاب کنید.

sign کردن پیام ها در کانال تلگرام

3 ) حالا در صفحه جدید امکان Sign Messages را فعال کنید. از این پس پست های کانال، با نام ادمینی که آن را منتشر کرده نمایش داده می شوند.

sign کردن پیام در کانال تلگرام

حذف کانال و پاک کردن کانال تلگرام در کامپیوتر

1 ) روی نام کانال کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات مربوط به کانال شوید. روی 3 نقطه بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید. از بین گزینه ها، Manage Channel را انتخاب کنید.

حذف کانال تلگرام در کامپیوتر

2 ) حالا از بین گزینه های نمایش داده شده، گزنیه Channel Info را انتخاب کنید.

چگونه کانال تلگرام را حذف کنم

3 ) در صفحه جدید، روی Delete Channel کلیک کنید. 

حذف کردن کانال تلگرام

خروج از کانال تلگرام کامپیوتر

1 ) روی نام کانال کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات شوید. در این صفحه گزینه Leave Channel را انتخاب کنید.

خروج از کانال تلگرام کامپیوتر

 

گروه تلگرام چیست؟

گروه تلگرام فضایی است که می توانید به راحتی 10000 نفر را در یک جا دور هم جمع کنید تا با یکدیگر تعامل کنند. امکان ارسال فایل و پاسخ به پیام های شخصی افراد، ارسال پیام صوتی از امکانات گروه های تلگرامی است. گروه های تلگرام بهترین راه برای تعامل دو طرفه هستند. امروزه گروه های بسیاری در تلگرام فعالیت می کنند، از گروه های خانوادگی یا دوستانه تا گروه های خرید و فروش و کسب و کار ها. علاوه بر گروه ها، تلگرام امکان ایجاد سوپر گروه ها را نیز فراهم کرده است . ویژگی های این دو کمی با یکدیگر تفاوت دارد. سوپر گروه ها برای تعداد بسیار زیاد اعضا انتخاب مناسب تری نسبت به گروه های معمولی می باشند. با گسترش گروه ها، تبلیغ در گروه های تلگرام  به یکی از راه های تبلیغات موثر و رایج تبلیغات تبدیل شده است.

ویژگی های گروه و سوپر گروه

reply کردن پیام ها 

در گروه ها و سوپر گروه ها می توانید پیام های هر کسی را که دوست دارید reply کنید و به او پاسخ دهید.

mention کردن اعضا

در گروه ها و سوپر گروه ها می توانید هر یک از اعضا را mention کنید تا به گروه بپیوندد و در گفتگوی شما شرکت کند.

پین کردن یا سنجاق کردن پیام ها

اگر پیام مهمی در گروه ارسال می شود، ادمین های گروه می توانند آن را پین کنند تا افرادی که دیرتر به گروه ملحق می شوند نیز این پیام مهم را بخوانند. 

لینک دعوت گروه

در سوپر گروه ها می توانید لینک دعوت گروه را برای هر کسی که دوست دارید ارسال کنید تا آن ها نیز به گروه شما بپیوندند حتی اگر از مخاطبین شما نباشد. بدست آوردن لینک گروه ها در تلگرام کار مورد علاقه کابران می باشد.

استیکر های مخصوص گروه تلگرام

در گروه هایی با بیش از 100 عضو می توانید یک استیکر مخصوص برای گروه تعیین کنید.

مشاهده فعالیت های اخیر ادمین ها در گروه 

با افزایش تعداد اعضای گروه و تعداد ادمین ها کنترل و نظارت روی گروه دشوارتر می شود. در سوپر گروه ها می توانید فعالیت های اخیر ادمین ها را مشاهده کنید. 

تغییر دسترسی ادمین ها

در سوپر گروه ها می توانید تعداد دسترسی های ادمین ها را تغییر دهید و برای هر یک از آن ها محدودیت هایی اعمال کنید، بنابراین راحت تر می توانید گروه را مدیریت کنید.

گروه یابی تلگرام

برای پیدا کردن گروه ها در تلگرام می توانید از بات های مخصوص گروه یابی و یا سایت هایی که نام و لینک این گروه ها در آن ها وجود دارد، استفاده کنید.

آموزش های گروه تلگرام

از آنجایی که تلگرام روی گوشی های اندروید، iOS و دسکتاپ قابل اجراست، در این پست همه ی آموزش های تلگرام و ترفندهای گروه تلگرام مربوط به این 3 نسخه را در اختیار شما قرار داده ایم. با این پست از وبلاگ آموزش تبلیغات بیستکا همراه باشید تا همه چیز را درباره گروه های تلگرامی بدانید. توجه داشته باشید که برای این آموزش ها حتما باید نسخه تلگرام شما به روز باشد.

آموزش های این پست در سه پلتفرم اندروید، iOS و نسخه دسکتاپ گردآوری شده است.

آموزش های این پست

 •  ساخت گروه
 •  اضافه کردن عضو
 •  دعوت اعضای جدید با لینک گروه
 •  تبدیل گروه به سوپر گروه
 • پین کردن پیام ها
 •  اضافه کردن ادمین
 •  ایجاد دسترسی برای ادمین ها
 •  مشاهده فعالیت ادمین ها
 •  حذف ادمین
 •  بن کردن یا محدود کردن اعضای گروه
 •  mute کردن نوتیفیکیشن ها
 •  خارج شدن از گروه

 

 

نسخه اندروید

ساخت گروه در تلگرام اندرویدی

1 ) پس از باز کردن برنامه تلگرام، روی علامت ارسال پیام جدید که به شکل 3 خط می باشد کلیک کنید تا وارد صفحه جدید شوید.

2 ) حالا در صفحه جدید گزینه New Group یا گروه جدید را انتخاب کنید.

ساخت گروه تلگرام در اندروید

3 ) از بین مخاطبین خود افرادی را که می خواهید عضو گروه شما باشند، انتخاب کنید. پس از انتخاب مخاطبان روی تیک بالای صفحه کلیک کنید تا اعضای گروه تعیین شوند.

چگونه گروه تلگرام بسازم

4 )  سپس می توانید نام و تصویر گروهتان را انتخاب کنید. روی تیک بالا و شمت راست صفحه کلیک کنید تا اطلاعات ثبت شوند. حالا گروه شما ایجاد شده است.

ساخت گروه در تلگرام نسخه اندروید

اضافه کردن عضو یا Add Member در تلگرام اندرویدی

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، گزینه Add Member را انتخاب کنید

اضافه کردن عضو به گروه تلگرام

3 ) حالا از بین مخاطبین خود اعضای جدید را انتخاب کنید.

اضافه کردن عضو جدید به گروه تلگرام

ادد کردن اعضای جدید با لینک دعوت گروه و پیدا کردن لینک گروه تلگرام اندرویدی

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در صفحه جدید گزینه Add Member را انتخاب کنید.

اضافه کردن عضو به گروه تلگرام

3 ) حالا گزینه Invite to Group via link را انتخاب کنید.

دعوت اعضای جدید به گروه تلگرام بالینک دعوت گروه

4 ) حالا می توانید لینک را کپی کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید.

کپی کردن یا به اشتراک گذاشتن لینک دعوت گروه

5 ) علاوه بر خود تلگرام از طریق برنامه های دیگر نیز می توانید این لینک را به اشتراک بگذارید. پس از انتخاب Share Link میتوانید برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

به اشتراک گذاشتن لینک گروه از طریق دیگر پیام رسان ها

6 ) حالا این لینک را برای فرد مورد نظرتان ارسال کنید.

ارسال لینک گروه از طریق پیام رسان های دیگر

سوپر گروه ها

تا پیش از ایجاد سوپر گروه ها، گروه های تلگرامی با محدودیت هایی روبرو بودند، مثلا تعداد اعضای آن ها نمی توانست بیشتر از 200 نفر باشد. اما حالا با وجود سوپرگروه ها نه تنها تعداد اعضای گروه ها افزایش یافته بلکه ویژگی های جذاب تری نیز به آن ها اضافه شده است.

سوپر گروه ها می توانند تا 10000 نفر عضو داشته باشند.

کاربرانی که به تازگی به گروه اضافه می شوند می توانند همه پیام های قبلی را مشاهده کنند.

هر یک از اعضای گروه می توانند پیام خود را پاک کنند و این پیام برای همه اعضای گروه حذف می شود.

سوپر گروه ها به صورت پیش فرض در حالت mute قرار دارند بنابراین دیگر پیام های بسیار زیاد این گروه ها شما را اذیت نخواهد کرد.

حالا چگونه باید گروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید.

چگونه در تلگرام اندوریدی گروه به سوپر گروه تبدیل می شود؟

1 ) گروه مورد نظرتان را باز کنید و روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا گزینه های تغییرات گروه برای شما نمایش داده شود.

تبدیل گروه به سور گروه تلگرام در اندروید

3 ) بعد از نمایش گزینه ها، Convert to supergroup انتخاب کنید.

تبدیل گروه به سوپر گروه در تلگرام

4 ) بعد از انتخاب این گزینه، صفحه ای به شما نمایش داده می شود که در آن ویژگی های سوپر گروه نوشته شده است. به یادداشت زیر Convert to supergroup توجه کنید: این تغییر قابل بازگشت نیست.

ویژگی های سوپرگروه

5 ) بعد از انتخاب این گزینه صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که در آن، تلگرام دوباره به شما اخطار می دهد که اگر گروهتان را به سوپر گروه تبدیل کنید دیگر نمی توانید آن را به حالت قبلی بازگردانید. اگر کاملا از این کار اطمینان دارید، OK را انتخاب کنید.

سوپر گروه ها

پین کردن پیام ها در گروه 

ادمین های یک سوپر گروه می توانند پیام های مهم آن را پین کنند تا همه اعضای گروه آن را ببینند. برای این کار:

1 ) در گروه، انگشت خود را روی پیام مورد نظر نگه دارید. از بین گزینه های نمایش داده شده، Pin را انتخاب کنید.

2 ) با انتخاب این گزینه، پیامی برای شما نمایش داده می شود. اگر می خواهید پیامی برای همه گروه ارسال شود تا آن ها را از پین کردن پیام مطلع کندف تیک Notify all members را فعال کنید. سپس OK را انتخاب کنید.

 

ادد کردن ادمین جدید در تلگرام گوشی

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. پس از ورود به این صفحه روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا گزینه های مربوط به گروه برای شما نمایش داده شوند از بین گزینه ها، Set admins را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین جدید به گروه تلگرام

3 ) حالا همه اعضای گروه برای شما نمایش داده می شوند و می توانید هر یک را به عنوان ادمین انتخاب کنید. همچنین با انتخاب گزینه All members are admin، همه اعضای گروه، اختیارات یک ادمین را دارند.

ادمین جدید برای گروه تلگرام در اندروید

ایجاد دسترسی برای ادمین در گروه های اندرویدی

در تلگرام میتوانید برای هر یک از ادمین ها دسترسی ها را محدود کنید.

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. سپس گزینه تنظیمات بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا صفحه Manage Group برای شما نمایش داده شود.

ایجاد دسترسی برای ادمین گروه تلگرام

2 ) پس از باز شدن این صفحه، 4 گزینه برای شما نمایش داده می شوند: اطلاعات گروه، فعالیت های اخیر، ادمین ها و کاربران محدود شده. حالا برای تعیین دسترسی های ادمین ها گزینه Administrators را انتخاب کنید.

تغییر دسترسی ادمین های گروه تلگرام

3 ) اولین محدودیت، در اضافه کردن اعضای جدید است که 2 گزینه وجود دارد: یا همه اعضا می توانند این کار را انجام دهند یا فقط ادمین ها می توانند عضو جدید اضافه کنند.

ایجاد محدودیت برای ادمین گروه تلگرام

4 ) حالا برای اعمال محدودیت روی یک ادمین خاص، آن را انتخاب کنید.

بن کردن کاربران

5 ) وارد صفحه Edit admin می شوید که می توانید 6 مورد مختلف را مشاهده کنید: تغییر اطلاعات گروه / پاک کردن پیام ها / محدود کردن اعضا / اضافه کردن عضو / پین کردن یا سنجاق کردن پیام ها / اضافه کردن ادمین جدید

می توانید تیک آبی هر یک از این موارد را بردارید تا این ادمین دیگر نتواند این تغییرات را در گروه اعمال کند و در آخر تیک بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا تغییرات ذخیره شوند.دسنرسی های ادمین ها

دیدن فعالیت اعضای گروه تلگرام

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. سپس گزینه تنظیمات بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا صفحه Manage Group برای شما نمایش داده شود.

مشاهده فعالیت ادمین ها در گروه

1 ) حالا گزینه Recent Actions را انتخاب کنید.

مشاهده فعالیت ادمین ها در گروه تلگرام

2 ) همه فعالیت ها برای شما نمایش داده می شود. اگر می خواهید فعالیت فرد خاصی را ببینید روی Settings پایین صفحه کلیک کنید.

فعالیت اعضای گروه تلگرام

3 ) حالا می توانید انتخاب کنید که فعالیت های چه کسی برای شما نمایش داده شود.

همه فعالیت ها / محدودیت های جدید /  ادمین جدید /  اعضای جدید / تغییر اطلاعات گروه / پیام های پاک شده /پیام های پین شده یا سنجاق شده. پس از اعمال تغییرات گزینه Save در پایین صفحه را انتخاب کنید.فعالیت اعضای گروه های تلگرامی

حذف ادمین ها گروه های تلگرام اندرویدی

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. پس از ورود به صفحه اطلاعات گروه، روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید تا گزینه های تغییرات گروه برای شما نمایش داده شوند.

حذف ادمین های گروه تلگرام

3 ) از بین گزینه های نمایش داده شده گزینه Set admins را انتخاب کنید.

حذف ادمین های گروه تلگرام در اندروید

4 ) تیک جلوی نام ادمینی که می خواهید حذف کنید را بردارید تا این ادمین حذف شود.

ادمین گروه تلگرام

5 ) گزینه بازگشت را انتخاب کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

ادمین های گروه تلگرام

راه دوم

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه روی گزینه تنظیمات در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

را های حذف ادمین از کانال تلگرام

2 ) حالا در صفحه Manage Group، گزینه Administrator را انتخاب کنید.

تغییرات مربوط به ادمین ها در گروه تلگرام

3 ) کافیست روی نام ادمین کلیک کنید تا Dismiss admin برای شما نمایش داده شود. با انتخاب این گزینه، ادمین مورد نظر حذف می شود.

چگونه ادمین گروه تلگرام را حذف کنم

بن کردن یا محدود کردن اعضای گروه

1 ) در گروه مورد نظرتان روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، علامت تنظیمات بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا وارد صفحه مدیریت گروه شوید.

3 ) در صفحه جدید گزینه Black list را انتخاب کنید.

بلک لیست تلگرام در اندروید

4 ) گزینه Ban user برای شما نمایش داده می شود، آن را انتخاب کنید.

Ban user

5 ) حالا از بین اعضای گروه می توانید کاربری را که میخواهید محدود کنید، انتخاب کنید.

بن کردن کاربران گروه تلگرام

6 ) سپس می توانید محدودیت های این کاربر را تعیین کنید. می توانید برای محدودیت کاربر، زمان تعیین کنید. باید گزینه Banned until را انتخاب کنید تا بتوانید زمان این محدودیت را تغییر دهید.

محدود کردن کاربران تلگرام

7 ) در صفحه جدید می توانید تاریخ تعیین کنید یا کاربر را برای همیشه محدود کنید.

محدودیت زمانی بن کردن اعضای گروه تلگرام

8 ) تیک بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شده، ذخیره شوند.

mute کردن نوتیفیکیشن تلگرام در گوشی

1 ) گروه مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. گزینه Notification را انتخاب کنید.

بی صدا کردن نوتیفیکیشن در گروه تلگرام

3 ) حالا می توانید مدت زمان mute کردن را انتخاب کنید. می توانید برای یک مدت محدود مثلا یک ساعت یا برای همیشه گروه را بی صدا کنید.

mute کردن نوتیفیکشن های کانال تلگرام

خارج شدن از گروه و لفت دادن در تلگرام 

1 ) روی گروه مورد نظر کلیک کنید و انگشتتان را نگه دارید.

خارج شدن از گروه تلگرام

2 ) گزینه هایی نمایش داده می شود. ازبین آن ها گزینه Delete and exit را انتخاب کنید.

حذف گروه تلگرام

3 ) سپس در پیامی که برای شما نمایش داده می شود، گزینه OK را انتخاب کنید تا از گروه خارج شوید.

گروه های تلگرامی

نسخه iOS

ساخت گروه در تلگرام ios

آموزش ساخت گروه در تلگرام براي ايفون  شامل مراحل زیر است: 

1 ) در صفحه چت تلگرام، گزینه پیام جدید در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا وارد صفحه جدید شوید.

ساخت گروه تلگرام در آیفون

2 ) در صفحه جدید، گزینه New Group را انتخاب کنید.

ساخت گروه در تلگرام در آیفون

3 ) حالا از بین مخاطبین خود، اعضای جدید را انتخاب کنید.

ایجاد گروه تلگرام در آیفون

4 ) سپس نام، تصویر و توضیحات گروه را انتخاب کنید. پس از تعیین این موارد، روی Creat در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

ایجاد گروه تلگرام در آیفون

اضافه کردن عضو در گروه تلگرام آیفونی

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، گزینه Add Members را انتخاب کنید.

اضافه کردن عضو جدید در آیفون

2 ) سپس از بین مخاطبان خود، اعضای جدید را انتخاب کنید.

اضافه کردن اعضای جدید در آیفون

دعوت اعضای جدید با لینک دعوت گروه در  IOS

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه روی گزینه Add Member کلیک کنید.

دعوت اعضای جدید با لینک دعوت گروه در ios

2 ) در صفحه جدید، گزینه Invite to group via invite link را انتخاب کنید.

لینک دعوت گروه تلگرام در آیفون

3 ) حالا لینک گروه برای شما نمایش داده می شود. می توانید این لینک را کپی کنید و برای دیگران ارسال کنید یا می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

کپی کردن و به اشتراک گذاری لینک دعوت گروه

سوپر گروه ها تلگرام در آیفون 

تا پیش از ایجاد سوپر گروه ها، گروه های تلگرامی با محدودیت هایی روبرو بودند، مثلا تعداد اعضای آن ها نمی توانست بیشتر از 200 نفر باشد. اما حالا با وجود سوپرگروه ها نه تنها تعداد اعضای گروه ها افزایش یافته بلکه ویژگی های جذاب تری نیز به آن ها اضافه شده است.

سوپر گروه ها می توانند تا 10000 نفر عضو داشته باشند.

کاربرانی که به تازگی به گروه اضافه می شوند می توانند همه پیام های قبلی را مشاهده کنند.

هر یک از اعضای گروه فقط می توانند پیام خود را پاک کنند و این پیام برای همه تعضای گروه حذف می شود.

سوپر گروه ها به صورت پیش فرض در حالت mute قرار دارند بنابراین دیگر پیام های بسیار زیاد این گروه ها شما را اذیت نخواهد کرد.

حالا چگونه باید گروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید.

تبدیل گروه به سوپر گروه درتلگرام ایفونی 

1 ) برای تبدیل گروه به سوپر گروه، روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، گزینه Edit  در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید.

تبدیل گروه به سوپر گروه در تلگرام نسخه ios

2 ) سپس گزینه Convert to SuperGroup را انتخاب کنید.

چگونه گروه تلگرام را به سوپر گروه تبدیل کنیم؟

3 ) حالا در این صفحه، ویژگی های سوپر گروه نمایش داده می شوند. توجه کنید که اگر گروه را به سوپر گروه تبدیل کنید دیگر قابل بازگشت به حالت قبل نمی باشد. اگر از این کار مطمئن هستید. گزینه Convert to SuperGroup را انتخاب کنید.

4 ) تلگرام دوباره به شما یادآوری می کند که این تغییر قابل بازگشت نیست. اگر مطمئن هستید گزینه OK را انتخاب کنید.

ویژگی های سوپر گروه در تلگرام

5 ) حالا گروه شما تبدیل به یک سوپر گروه شده است. پیام آن را می توانید در گروه مشاهده کنید.

سوپر گروه تلگرام

پین کردن پیام در گروه تلگرام 

ادمین های یک سوپر گروه می توانند پیام های مهم آن را پین کنند تا همه اعضای گروه آن را ببینند. برای این کار:

1 ) وارد گروه شوید و انگشتتان را روی پیامی که می خواهید آن را پین کنید نگه دارید. از بین گزینه هایی که در پایین صفحه نمایش داده می شوند، Pin را انتخاب کنید.

2 ) پس از انتخاب این گزینه، پیامی برای شما نمایش داده می شود. اگر نمی خواهید پیامی برای اعضای گروه ارسال شود و آن ها را از پین کردن پیام مطلع کند، گزینه Only pin را انتخاب کنید. در غیر اینصورت اگر می خواهید آن ها را مطلع کنید، OK را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین به تلگرام IOS

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین به گروه تلگرام در نسخه ios

2 ) حالا در صفحه جدید، گزینه Admins را انتخاب کنید.

3 ) گزینه Add Admin را اتخاب کنید.

چگونه ادمین جدید انتخاب کنیم

4 ) حالا می توانید از بین اعضای گروه، ادمین جدید را انتخاب کنید.

چگونه به گروه ادمین جدید اضافه کنم

5 ) پس از انتخاب ادمین می توانید دسترسی های او را تغییر دهید. این دسترسی ها شامل تغییر اطلاعات گروه، حذف پیام ها، بن کردن کاربران، پین کردن پیام ها و اضافه کردن ادمین جدید می باشد. پس از تعیین محدودیت ها یا دسترسی ها، گزینه Done در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

چگونه به گروه ادمین جدید اضافه کنم

ایجاد دسترسی برای ادمین ها در آیفون

اولین دسترسی ادمین ها اضافه کردن عضو جدید می باشد. می توانید تعیین کنید که کدام اعضا می توانند عضو جدید اضافه کنند. همه اعضا یا فقط ادمین ها.

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید.

ایجاد دسترسی برای ادمین های گروه تلگرام

2 ) در صفحه جدید، گزینه Admins را انتخاب کنید.

3 ) در بالای صفحه، گزینه Who can add members را انتخاب کنید.

محدودیت اضافه گردن عضو جدید به گروه

4 ) حالا می توانید تعیین کنید که کدام اعضا می توانند عضو جدید به گروه اضافه کنند. با انتخاب گزینه All Members همه اعضای گروه می توانند عضو جدید اضافه کنند اما اگر Only Admins را انتخاب کنید، فقط ادمین ها می توانند این کار را انجام دهند.

اضافه کردن عضو جدید به گروه تلگرام

تعیین دیگر دسترسی ها در تلگرام

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید.

تغییر همه دسترسی های ادمین گروه تلگرام

2 ) حالا گزینه Admins را انتخاب کنید. 

3 ) سپس روی نام ادمین مورد نظر کلیک کنید. حالا می توانید دسترسی های ادمین را تغییر دهید. پس از اعمال تغییرات، گزینه Done را انتخاب کنید. 

تغییر دسترسی ادمین گروه تلگرامی

کنترل فعالیت ادمین ها در گروه ها

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، گزینه Edit را انتخاب کنید.

مشاهده فعالیت ادمین های گروه تلگرام

2 ) حالا در صفحه جدید، گزینه Admins را انتخاب کنید.

3 ) در صفحه Admins، گزینه Recent Actions را انتخاب کنید.

ادمین تلگرام

4 ) حالا همه فعالیت های اعضای گروه برای شما نمایش داده می شود. اگر می خواهید فعالیت خاصی را مشاهده کنید روی All Actions در بالای صفحه کلیک کنید تا فیلتر ها برای شما نمایش داده شود.

مشاهده فعالیت ادمین های گروه تلگرام

 

5 ) حالا می توانید هر فعالیتی که می خواهید یا فقط فعالیت های یک یا چند ادمین خاص را مشاهده کنید. پس از انتخاب فیلترها گزینه Done در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید.

مشاهده فالیت ادمین ها

پاک کردن ادمین تلگرام در ایفون 

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید.

حذف ادمین گروه تلگرامی در نسخه ios

2 ) در صفحه جدید، گزینه Admins را انتخاب کنید.

3 ) حالا کافیست ادمین مورد نظر را به سمت چپ بکشید تا گزینه Delete برای شما نمایش داده شود.

پاک کردن ادمین گروه تلگرام

بن کردن یا محدود کردن اعضای گروه تلگرام

1 ) روی تصویر گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید.

بن کردن اعضای گروه تلگرام

2 ) در این صفحه، گزینه Black List را انتخاب کنید.

محدود کردن اعضای گروه تلگرام

3 ) سپس در صفحه جدید، Add Member را انتخاب کنید.

بلک لیست گروه تلگرام

4 ) حالا می توانید از بین اعضای گروه، کسی که می خواهید او را محدود کنید انتخاب کنید.

 

بی صدا ( Mute ) کردن گروه ایفونی

برای این کار، دو راه وجود دارد.

1 ) در صفحه چت تلگرام، گروه مورد نظر را به سمت چپ بکشید. حالا از بین 3 گزینه، Mute را انتخاب کنید.

بی صدا کردن نوتیفیکیشن های گروه تلگرام

2 ) وارد گروه شوید و روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه گزینه Notification را انتخاب کنید.

میوت کردن گروه تلگرام در نسخه ios

لفت دادن در گروه تلگرام ios

برای خارج شدن از گروه دو راه دارید:

1 ) در صفحه چت تلگرام گروه را به سمت چپ بکشید و این بار، گزینه Delete را انتخاب کنید.

خارج شدن از گروه تلگرام

2 ) وارد گروه شوید و روی تصویر گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. حالا گزینه Delete & Exit در پایین صفحه را انتخاب کنید.

خارج شدن از گروه تلگرام

نسخه دسکتاپ

ساخت گروه در تلگرام کامپیوتری

1 ) برای ساخت گروه روی علامت 3 نقطه در بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.

ساخت گروه تلگرام در نسخه دسکتاپ

2 ) حالا گزینه New Group را انتخاب کنید.

ساخت گروه تلگرام در دسکتاپ

3 ) می توانید نام گروه و تصویر آن را انتخاب کنید. پس از تعیین این موارد، گزینه Next را انتخاب کنید.

همه چیز درباره تلگرام نسخه دسکتاپ

4 ) حالا می توانید از بین مخاطبین، اعضای گروه را انتخاب کنید.

همه چیز درباره گروه تلگرام نسخه دسکتاپ

اد کردن در گروه تلگرام دسکتاپی

1 ) روی نام گروه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات مربوط به گروه شوید. در این صفحه، گزینه اضافه کردن عضو را انتخاب کنید.

اضافه کردن عضو جدید در تلگرام

2 ) می توانید از بین مخاطبین خود، عضو جدید را انتخاب کنید.

ساخت لینک و دعوت اعضای جدید با لینک دعوت گروه تلگرام کامپیوتری

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، روی علامت 3 نقطه در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

دعوت اعضای جدید به گروه

2 ) حالا از بین 4 گزینه، Manage Group را انتخاب کنید.

دعوت اعضای جدید به گروه

3 ) گزینه Group Info را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می توانید اطلاعات گروه را تغییر دهید.

تغییر اطلاعات گروه

4 ) حالا می توانید لینک گروه را مشاهده کنید. روی این لینک کلیک کنید تا کپی شود. حالا می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

همه چیز در باره گروه تلگرام نسخه دسکتاپ

 تلگرام دسکتاپ و سوپر گروه ها

تا پیش از ایجاد سوپر گروه ها، گروه های تلگرامی با محدودیت هایی روبرو بودند، مثلا تعداد اعضای آن ها نمی توانست بیشتر از 200 نفر باشد. اما حالا با وجود سوپرگروه ها نه تنها تعداد اعضای گروه ها افزایش یافته بلکه ویژگی های جذاب تری نیز به آن ها اضافه شده است.

سوپر گروه ها می توانند تا 10000 نفر عضو داشته باشند.

کاربرانی که به تازگی به گروه اضافه می شوند می توانند همه پیام های قبلی را مشاهده کنند.

هر یک از اعضای گروه فقط می توانند پیام خود را پاک کنند و این پیام برای همه تعضای گروه حذف می شود.

سوپر گروه ها به صورت پیش فرض در حالت mute قرار دارند بنابراین دیگر پیام های بسیار زیاد این گروه ها شما را اذیت نخواهد کرد.

حالا چگونه باید گروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید.

تبدیل گروه به سوپر گروه در تلگرام کامپیوتری

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

2 ) حالا از بین گزینه های نمایش داده شده، Manage Group را انتخاب کنید.

دعوت اعضای جدید به گروه

3 ) سپس گزینه Group Info را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می توانید اطلاعات گروه را تغییر دهید.

تغییر اطلاعات گروه

4 ) برای تبدیل گروه به سوپرگروه، گزینه Convert to Supergroup را انتخاب کنید.

سوپر گروه های تلگرام

5 ) پس از انتخاب این گزینه، پیامی برای شما نمایش داده می شود. در این پیام ویژگی های سوپر گروه بیان شده است. توجه کنید که با تبدیل گروه به سوپر گروه، دیگر نمی توانید آن را به حالت قبل بازگردانید. از از این کار مطمئن هستید روی گزینه convert کلیک کنید.

تبدیل گروه به سوپر گروه

پین کردن پیام در تلگرام دسکتاپ

ادمین های یک سوپر گروه می توانند پیام های مهم آن را پین کنند تا همه اعضای گروه آن را ببینند. برای این کار:

1 ) روی پیامی که می خواهید آن را پین کنید، کلیک راست کنید. از بین گزینه های نمایش داده شده، pin message را انتخاب کنید. 

2 ) با انتخاب این گزینه، پیامی برای آن نمایش داده می شود. اگر می خواهید همه اعضای گروه از این پیام مطلع شوند، تیک Notify all members را فعال کنید. سپس گزینه OK را انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین و اد کردن ادمین در گروه تلگرام کامپیوتری

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس از بین گزینه ها، Manage Group را انتخاب کنید.

مدیریت گروه تلگرام

2 ) حالا گزینه Manage Administrator را انتخاب کنید.

انتخاب ادمین جدید برای گروه تلگرام

3 ) حالا می توانید از بین اعضای گروه، ادمین جدید را انتخاب کنید. پس از انتخاب ادمین مورد نظر، روی گزینه Save در پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید تا ادمین جدید ذخیره شود.

ادمین جدید برای نسخه دسکتاپ تلگرام

کنترل ادمین ها در تلگرام دسکتاپ

ولین دسترسی ادمین ها اضافه کردن عضو جدید می باشد. می توانید تعیین کنید که کدام اعضا می توانند عضو جدید اضافه کنند. همه اعضا یا فقط ادمین ها.

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، روی علامت 3 نقطه در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

 

2 ) حالا از بین 4 گزینه، Manage Group را انتخاب کنید.

مدیریت گروه تلگرام

3 ) گزینه Group Info را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می توانید اطلاعات گروه را تغییر دهید.

تغییر اطلاعات گروه

4 ) در این صفحه می توانید در بخش Who can add members تعیین کنید که چه کسی می تواند به گروه عضو جدید اضافه کند. با انتخاب All members همه اعضای گروه می توانند عضو جدید اضافه کنند. اگر Only Admins را انتخاب کنید، فقط ادمین ها می توانند این کار را انجام دهند.

چگونه فقط ادمین ها می توانند به گروه عضو جدید اضافه کنند؟

تعیین دیگر دسترسی ها

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه روی علامت 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. از بین گزینه ها، Manage Group را انتخاب کنید.

مدیریت گروه تلگرام

2 ) حالا گزینه Administrator را انتخاب کنید.

چگونه دسترسی ادمین های جدید تلگرام را تغییر دهم؟

3 ) حالا ادمینی را که می خواهید دسترسی های او را تغییر دهید، انتخاب کنید.

تعیین دسترسی های ادمین تلگرام نسخه دسکتاپ

4 ) می توانید دسترسی های این ادمین را تغییر دهید. این تغییرات شامل: تغییر اطلاعات گروه، حذف پیام ها، بن کردن کاربران، پین کردن پیام ها و اضافه کردن ادمین جدید می باشد. پس از تعیین دسترسی ها و محدودیت ها، روی گزینه Save در پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید.

 

مشاهده فعالیت اعضا و ادمین ها گروه 

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. از بین گزینه ها، Manage Group را انتخاب کنید.

مدیریت گروه تلگرام

2 ) حالا گزینه Recent actions را انتخاب کنید.

مشاهده فعالیت ادمین ها

3 ) فعالیت های اعضای گروه نمایش داده می شوند. اگر می خواهید فعالیت های خاصی را مشاهده کنید روی گزینه فیلتر در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

 

4 ) حالا می توانید فیلتر های مورد نظرتان را تعیین کنید. پس از تعیین فیلتر ها، روی گزینه Save در پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

 

حذف ادمین از گروه تلگرام کامپیوتر

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه، روی 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. از بین گزینه ها، Manage Group را انتخاب کنید.

مدیریت گروه تلگرام

2 ) حالا گزینه Administrator را انتخاب کنید.

حذف ادمین گروه تلگرام

3 ) روی گزینه Remove جلوی نام ادمین کلیک کنید تا ادمین مورد نظرتان حذف شود.

حذف ادمین گروه تلگرام

بن کردن یا محدود کردن اعضای گروه در تلگرام دسکتاپ

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. روی 3 نقطه بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید و از بین گزینه ها، Manage Group را انتخاب کنید.

مدیریت گروه تلگرام

2 ) سپس گزینه Banned User را انتخاب کنید.

محدود کردن اعضای گروه تلگرام

3 ) حالا گزینه Ban user در پایین و سمت چپ صفحه را انتخاب کنید.

 4 ) می توانید کاربر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

بی صدا ( Mute ) کردن گروه در کامپیوتر

1 ) روی نام گروه کلیک کنید و وارد صفحه اطلاعات گروه شوید. در این صفحه می توانید Notification ها را خاموش کنید.

بی صدا کردن گروه تلگرام

2 ) همچنین می توانید با کلیک راست روی گروه مورد نظر، گزینه Disable Notification را انتخاب کنید.

میوت کردن نوتیفیکیشن های گروه تلگرام

حالا می توانید مدت زمان بی صدا کردن گروه را تعیین کنید.

 

بستن  گروه در تلگرام کامپیوتر

 برای این کار چند راه دارید:

1 ) در صفحه چت تلگرام، روی گروه مورد نظر کلیک راست کنید و از بین گزینه ها Leave Group را انتخاب کنید.

 

2 ) وارد گروه شوید و روی علامت 3 نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.از بین گزینه ها، Leave Group را انتخاب کنید.

خارج شدن از گروه تلگرام

 

 

 

 

 

 

 

تبلیغات تلگرام بیستکا

 

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا