تبلیغات چیست؟ انواع تبلیغات، کمپین تبلیغاتی و آژانس های تبلیغاتی در ایران

تبلیغات چیست
نوشته شده توسط : سارا واعظی

فهرست مطالب

با گسترش رسانه های دیجیتال، تبلیغات و بازاریابی نیز با رشدی انفجاری روبرو شد و امروزه چندین روش پیش روی شما قرار دارد تا با کمک آن ها محصول خود را به خوبی معرفی کنید و آمار فروش یا آگاهی ها از برندتان را افزایش دهید. تبلیغات، از واژه لاتین “Advertere” گرفته شده‌‌است و به معنای “چرخاندن ذهن نسبت به چیزی” است؛ درست همان کاری که شرکت ها با تبلیغات سعی بر انجام آن دارند. تبلیغات انواع مختلفی دارد و روش های بسیاری برای انجام آن پیش روی شرکت‌ها و برندها قرار دارد. با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، گسترش ارتباطات در سطح جهان و استفاده از اینترنت، کمپین های تبلیغاتی محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند و توجهات بسیاری را به سمت خود جلب می‌کنند. تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی برای دستیابی به موفقیت و نتیجه مطلوب نیاز به نظارت یک تیم متخصص دارند که این کار توسط آژانس‌ها و کانون‌های تبلیغاتی صورت می‌گیرد. جهان تبلیغات با سرعتی غیر قابل تصور در حال پیشرفت است و تنها راه موفقیت در این زمینه آگاهی از این پیشرفت‌ها است. در این مقاله از وبلاگ تبلیغات بیستکا قصد داریم شما را با تبلیغات و نکات مربوط به آن از انواع تبلیغات و روش های آن تا کمپین های تبلیغاتی و آژانس های تبلیغاتی بیشتر آشنا کنیم.

تبلیغات چیست؟ تعریف تبلیغات

تبلیغات، روشی برای ایجاد ارتباط جمعی است و برای متقاعد کردن خریداران برای خرید یک محصول و افزایش سود یک شرکت به کار می‌رود. تعریف‌های متعددی از تبلیغات و تبلیغات آنلاین ارائه شده‌است؛ برخی، آن‌ را انجام دادن فعالیتی سازمان یافته برای گسترش یک عقیده یا جلب نظر مردم به سوی کسی یا چیزی تعریف کرده‌اند و جمعی دیگر در فرهنگ های لغات معانی ابلاغ کردن، اعلام کردن، رساندن ،اطلاع دادن و آگهی را برای آن عنوان نموده اند.

تبلیغات چیست؟ تعریف تبلیغات

تبلیغات مزایای بسیاری برای شرکت و برند شما به دنبال دارد که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با استفاده از تبلیغات می‌توانید با طیف وسیعی از مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.
 • افزایش مشتریان می‌تواند شما را به تولید انبوه برساند.
 • در تبلیغات، شما با گروهی از مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنید نه با یک شخص. در واقع می توان آن را یک ارتباط جمعی به شمار آورد.
 • تبلیغات می‌تواند از نظر مالی به نفع یک شرکت یا کسب و کار باشد. چرا که می‌توانید به تعداد زیادی از مشتریان احتمالی دسترسی داشته باشید و هزینه ای که برای هر مشتری می‌پردازید کاهش می یابد.
 • برقراری ارتباط از این طریق بسیار ساده‌تر و سریع‌تر است و می‌توانید در آن واحد با میلیون‌ها نفر از مخاطبان خود در ارتباط باشید.
 • برند و نام شما شناخته می‌شود.

در تبلیغات خود حتما به این نکات توجه داشته باشید:

 • اطلاعاتی که در آگهی خود ارائه می‌کنید باید ارزشی برای خریدار داشته باشد. تبلیغات شما باید مشتری را به این باور برساند که با استفاده از محصول شما رضایت بیشتری خواهد داشت
 • راهکارهای بهتری برای حل مشکلات مشتریان ارائه کند.
 • باید کاملا متقاعدکننده باشد
 • هدف اصلی شما باید بالا بردن آمار فروشتان باشد.

یکی از عوامل مهم در انتخاب نوع تبلیغ، مدت زمان تاثیر گذاری آن است ، یعنی مدت زمانی که طول می کشد تا هزینه ای که برای تبلیغات پرداخت کرده اید بازگردد و همچنین کسب و کار شما به سود دهی برسد. اما زمان رسیدن به نقطه سوددهی در صنایع و مشاغل مختلف متفاوت است. بنابراین حتما باید به کسب و کار خود و سرمایه ای که در اختیار دارید توجه داشته باشید.

انواع تبلیغات

انواع تبلیغات

تبلیغات نام تجاری Brand Advertising

قابل مشاهده‌ ترین نوع تبلیغات، تبلیغات ملی مصرف‌کننده یا تبلیغات تجاری است. این نوع از تبلیغ بر توسعه‌ی هویت و تصویر بلند‌مدت یک نام تجاری تمرکز می‌کند. تبلیغات نام تجاری سعی بر آن دارد تا تصویری برجسته از نام تجاری یک محصول ارائه کند. استفاده از انواع تبلیغات تجاری به سازمان‌ها این امکان را می دهد تا کالای خود را در سطح وسیع‌تری عرضه نمایند. تبلیغ در تلگرام

تبلیغات خرده‌فروش

تبلیغات خرده‌فروش به محل کسب مربوط می‌شود. این مدل از تبلیغات؛ محصولاتی را که در محل، قابل دسترس است معرفی می‌کند؛ خرید و فروش در محل کسب را تشویق می‌کند و می‌کوشد تا تصویر متمایزی از محل کسب ایجاد کند. تبلیغات خرده‌فروش بر قیمت و در دسترس بودن محصول و مکان و ساعات کار محل کسب تأکید دارد.

تبلیغات سیاسی

این نوع از تبلیغات را سیاستمداران به کار می برند تا مردم را متقاعد کنند که به آنان رأی دهند.

تبلیغات کتاب راهنما

نوع دیگر تبلیغات، کتاب راهنما است. مردم برای آن که بدانند چگونه کالا یا خدمتی را بخرند به آن مراجعه می‌کنند. بهترین شکل شناخته شده از تبلیغات کتاب راهنما، صفحات زرد است. یلوپیچ ها (Yellow Pages) یا صفحات زرد فهرستی از کسب وکارهای محلی براساس حروف الفبا و به صورت مجزا برای هر منطقه جغرافیایی را به شهروندان ارائه می دهد. معمولا قسمت اعظمی از یلو پیج ها را تبلیغات شرکت ها، محصولات و خدمات پر می کند و این درآمد اصلی و ثابت ناشران یلو پیج به حساب می آید.

تبلیغات پاسخ مستقیم Direct response advertising

هر تبلیغ دارای پاسخ مستقیم باید در همان لحظه و در ابتدا آن قدر اشتیاق در افراد ایجاد کند که آن ها را به سمت خرید بکشاند. این مدل از تبلیغات نکات خاصی دارد که حتما باید به آن توجه داشته باشید: 

 • برای خوانندگان موردنظر جذاب است.
 • از ادعای اصلی تان درباره محصول به طور کامل پشتیبانی کنید.
 • به زبان محاوره که جنبه ای شخصی دارد با خوانندگان صحبت کنید.
 • خوانندگان احتمالی را هدف بگیرید.
 • راه های آسانی برای پاسخ دادن فراهم کنید.

تبلیغات کسب و کار به کسب و کار یا شغل به شغل

این تبلیغات شامل پیام‌های معطوف به خرده‌فروشان، عمده‌فروشان و توزیع‌کنندگان است. تبلیغات شغلی در نشریات شغلی و روزنامه‌های حرفه‌ای دیده می‌شود.

تبلیغات مؤسسه ای/نهادی

نوع دیگری از تبلیغات، تبلیغات موسسه‌ای، نهادی یا شرکتی است. تأکید این پیام‌ها بر ایجاد یک هویت برای مؤسسه یا نفوذ و غلبه یافتن بر عموم بر اساس دیدگاه سازمان است.

تبلیغات خدمات عمومی

این مدل از تبلیغات حاوی پیام‌هایی برای ایجاد جامعه‌ای بهتر، مانند رانندگی نکردن در حال مستی یا جلوگیری از بدرفتاری با کودکان است. این تبلیغات را مؤسسات تبلیغی حرفه‌ای به طور رایگان تهیه می‌کند و رسانه‌ها بابت نمایش آن هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند.

تبلیغات تعاملی

تبلیغات تعاملی شیوه ای از تبلیغات است که در آن مخاطب درگیر تبلیغ می شود، یعنی برخلاف تبلیغات سنتی، فقط آن را مشاهده نمی کند. به این منظور، شرکت تبلیغ کننده در حین درگیر کردن مخاطب، اورا ترغیب می کند تا کاری را انجام دهد. مثلا به جایی نگاه کند، جمله یا کلمه ای را بیان کند، دست خود را حرکت دهد و یا هر کار دیگری که به نحوی مخاطب را به عمل وا می‌دارد. به دلیل دو طرفه بودن ارتباط تبلیغ کننده و مخاطب در این نوع تبلیغات، تبلیغ و برند مورد نظر در ذهن مخاطب باقی می‌ماند. این نوع از تبلیغات، بهترین فرم، برای ایجاد ارتباط مستقیم بین مخاطب و تبلیغ کننده است.

روش های تبلیغات

روش های تبلیغات به چند دسته تقسیم می شوند. انتخاب هر یک از این روش‌ها به هدف شما و هزینه‌ای که برای تبلیغات در نظر گرفته اید، بستگی دارد. 

تبلیغات نمایشی Display Advertising

این شیوه از تبلیغات، تبلیغات در روزنامه‌ها و یا تبلیغات دیجیتالی را در‌برمی‌گیرد. در حقیقت تبلیغات دیجیتالی را می‌توان نسخه به روز شده تبلیغات روزنامه‌ای دانست؛ چرا که همان ایده مطابق با پیشرفت های قرن بیست و یکم مورد استفاده قرارمی‌گیرد. در این روش تبلیغاتی، شما با خریداری فضای تبلیغاتی در سایت‌ها، روزنامه‌ها و مجلاتی که بازدیدکنندگان آن‌ها مخاطبان هدف شما هستند؛ در راستای شناخته شدن محصول یا خدمت خود و افزایش فروشتان فعالیت می‌کنید. در تبلیغات نمایشی گزینه های بسیاری پیش روی شما قرار دارد: می‌توانید فقط از متن در تبلیغات خود استفاده کنید و یا تصویری از محصول یا هر تصویر دیگری که فکر می‌کنید روی تبلیغات شما اثر دارد را در آن جای دهید.

تفاوت اصلی میان تبلیغات در سایت ها و تبلیغات در روزنامه ها، استفاده از تکنیک‌های موتورهای جستجو برای دستیابی به مخاطبان هدف است. در این روش شما می‌توانید کاملا هدفمندتر و تاثیرگذارتر برای مشتریانی تبلیغ کنید که به دنبال محصول شما هستند. تعرفه این گونه تبلیغات بر اساس هر کلیک محاسبه می‌شود. مدل دیگری نیز برای محاسبه هزینه تبلیغات نمایشی وجود دارد که در آن هزینه تبلیغات بر اساس هر 1000 کلیک مشخص می شود. 

تبلیغات نمایشی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی Social Media Advertising

پینترست (Pinterest)، اینستاگرام (Instagram)، فیس‌بوک (Facebook)، تلگرام و بسیاری دیگر از شبکه‌های اجتماعی امکان تبلیغات ارزان قیمت را به سادگی در اختیار شما قرار می‌دهند. مزیت تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با دیگر روش‌های تبلیغات در این است که شما می‌توانید تبلیغاتتان را بدون هزینه و کاملا رایگان در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید. البته برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید ترفندهای مربوط به هر شبکه اجتماعی را به کار ببرید تا تبلیغی اثرگذار داشته باشید. همچنین می‌توانید تبلیغات خود را در صفحات محبوب شبکه‌های اجتماعی انجام دهید؛ صفحاتی که مخاطبان هدف شما آن‌ها را دنبال کرده‌اند. تبلیغات بازدیدی

تبلیغات در روزنامه ها و مجلات Newspaper & Magazines

با وجود پیشرفت‌های تکنولوژی و محبوبیت رسانه‌های دیجیتال، تبلیغات روزنامه‌ای همچنان می‌توانند اثرگذار باشند. بسیاری از افراد هر روز صبح روزنامه می‌خوانند و یا همچنان به مجله محبوب خود وفادار هستند. تبلیغات در روزنامه های و مجلات به دلیل گستردگی در سطح شهر و یا حتی کشور یک استراتژی مناسب برای کمپین تبلیغاتی به شمار می آید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. در ضمن به این نکته نیز توجه داشته باشید که بسیاری از روزنامه ها و مجلات علاوه بر نسخه‌های چاپی، نسخه‌های دیجیتالی خود را نیز منتشر می‌کنند و در اختیار مخاطبانشان قرار می‌دهند؛ بدین ترتیب مخاطبان دوستدار تکنولوژی نیز می توانند هدف تبلیغات شما قرار‌ گیرند.

تبلیغات شهری Outdoor Advertising

کافیست به یکی از خیابان‌ها یا بزرگراه‌های سطح شهر بروید، بدون شک بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگی را در آن‌ها مشاهده می‌کنید که هر یک محصول یا خدمتی را تبلیغ می‌کنند. حتی در بسیاری از نقاط شهر بیلبوردهایی با صفحه نمایش بزرگ نصب شده‌اند و تبلیغات دیجیتالی را نمایش می‌دهند. از جمله دیگر امکاناتی که در سطح شهر برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند، وسایل نقلیه عمومی و ایستگاه‌های اتوبوس یا مترو هستند. این وسایل مثل تاکسی، اتوبوس و … یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای انجام تبلیغات شهری هستند چرا که مردم هر روزه و در هر کجای شهر می‌توانند تبلیغات شما را مشاهده کنند. اگر سعی در ایجاد تبلیغی خلاقانه داشته باشید بدون شک توجه بسیاری از مخاطبان هدف خود را جلب می‌کنید.

تبلیغات شهری

تبلیغات در رادیو و پادکست‌ها  Radio & Podcasts

در تبلیغات رادیویی یا پادکستی، نام محصول یا خدمت شما بارها و بارها در برنامه های رادیویی و پادکست‌ها تکرار می شود و این تکرار در صورت همراهی با یک متن یا موسیقی به یاد ماندنی به خوبی در ذهن مخاطب شما جای می گیرد. شما می‌توانید با استفاده از یک تبلیغ ضبط شده یا به عنوان اسپانسر یا حامی مالی یک پادکست، تبلیغات خود را انجام دهید؛ بدین ترتیب بیشترین اثرگذاری را بر روی مخاطب خواهید داشت. در انتخاب پادکست‌ها حتما به این نکته توجه داشته باشید: “پادکست هایی را انتخاب کنید که مخاطبان هدف شما شنونده آن هستند.” فراموش نکنید که به دلیل عدم وجود تصویر یا ویدئو، تنها راه پیش روی شما برای جذب مخاطب بازی با جملات یا استفاده از آواها و موسیقی‌های به یاد ماندنی است تا در ذهن افراد نقش ببندید و فراموش نشوید.

تبلیغات ویدئویی  Video Advertisement

تبلیغات ویدئویی یکی دیگر از انواع تبلیغات دیجیتالی است. در این روش می‌توانید با ساخت یک ویدئوی کوتاه و به اشتراک‌گذاری آن در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی خود، محصول یا خدمتتان را به مشتری معرفی کنید. همچنین می‌توانید تبلیغات ویدئویی خود را به آژانس های تبلیغاتی سفارش دهید و یا این کار را توسط تیم تبلیغاتی و بازاریابی خود انجام دهید و با ساخت یک موشن گرافی ساده تبلیغات اثرگذاری بسازید.

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات با استفاده مستقیم از محصول Product Placement

تبلیغات با استفاده مستقیم از محصول به معنای استفاده از آن در یک برنامه تلویزیونی یا رادیویی است. در این مدل از تبلیغات بازیگر یا مجری یک مجموعه تلویزیونی یا رادیویی از محصول شما استفاده می‌کند و از این طریق آن را به مخاطب معرفی می‌کند. این مدل از تبلیغات هر روزه بیشتر در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی مشاهده می‌شود و بسیاری از شرکت‌ها از این راه سعی در جذب مشتریان جدید دارند. 

تبلیغات مناسبتی و حمایت مالی Event Marketing

حمایت مالی از یک تیم ورزشی یا خیریه، زیرمجموعه این روش از تبلیغات قرار می‌گیرد. استفاده از تبلیغات مناسبتی به شما کمک می کند تا نامتان به خوبی دیده شود و از آن جایی که در مناسبت یا مراسم خاصی شرکت می‌کنید و یا تصمیم دارید از یک تیم ورزشی یا خیریه حمایت کنید، حتما در انتخاب آن دقت کافی را به خرج دهید؛ چراکه مخاطبان، شما را به این مراسم یا تیم ورزشی ربط می‌دهند و در کنار آن‌ها در ذهنشان نقش می‌بندید. 

ایمیل مارکتینگ  Email Marketing

با توجه به تعداد بالای ایمیل‌های دریافتی در طول روز و هزینه پایین ارسال و دریافت ایمیل، بازاریابی در این حوزه می‌تواند بستر مناسبی برای بازاریان حوزه دیجیتال مارکتینگ باشد. بازاریاب‌های آنلاین حوزه دیجیتال مارکتینگ معتقدند که بازاریابی از طریق ایمیل روشی مرجع و تخصصی است. بر اساس تحقیقات انجام شده، به ازای هر هزار تومان هزینه‌ای که برای ایمیل مارکتینگ در نظر می‌گیرید، بازگشت سرمایه ای در حدود 43 هزار تومان را می توان انتظار داشت.

ایمیل مارکتینگ

اگر بدون داشتن تخصص و آشنایی از این حوزه اقدام به ارسال ایمیل کنید، نباید انتظار هیچ سود یا بازگشت سرمایه ای را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که ایمیل‌های ارسالی شما باید بهینه و کاربر پسند باشند. استراتژی‌های متعددی برای ایمیل مارکتینگ وجود دارد که در این مطلب نمی‌گنجد اما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ایمیل مارکتینگ و تبلیغات با ایمیل و روش های بهبود کیفیت ایمیل های تبلیغاتی وبلاگ تبلیغات بیستکا را مطالعه کنید. 

تبلیغات تلویزیونی Television Advertisement

تبلیغات تلویزیونی، گونه‌ای از برنامه‌های تلویزیونی است که در ازای دریافت پول از سازمان‌ها، ساخته می‌شود و پیامی را که عموماً در مورد یک خدمت یا محصول است، به بازار مورد نظر می‌رساند. بخش عظیمی از درآمد شبکه‌های تلویزیونی از طریق این آگهی‌های تبلیغاتی تأمین می‌گردد. در ایران بر خلاف اکثر کشورها، اداره کل بازرگانی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بخشی از کار تولیدی آگهی‌های تلویزیونی خود را به آژانس‌های تبلیغاتی مختلف سپرده است. این آژانس‌ها نقش واسطه را بین صدا و سیما و شرکت‌هایی که تمایل به تولید و پخش آگهی خود در شبکه‌های رادیو و تلویزیونی دارند، ایفا می‌کنند.

تبلیغات آنلاین Online Advertising

تبلیغات آنلاین، شامل انواع مختلفی از تبلیغات است که در بستر اینترنت و روی نمایشگر کامپیوتر و موبایل شما به نمایش در می‌آیند. امروزه تبلیغات آنلاین بخش مهمی از کسب و کار جهانی را به خود اختصاص داده است و در سال 2017 بیش از 200 میلیارد دلار درآمد از این طریق کسب شد. 27 اکتبر 1994، AT & T نخستین بنر تبلیغاتی کلیکی جهان را روی Hot Wierd قرار داد. این بنر که در اندزه 468*60 پیکسل بود را می توان پایه و اساس تبلیغات آنلاین امروزی به شمار آورد. AT & T مبلغ 30 هزار دلار آمریکا را برای 3 ماه اول این بنر پرداخت کرد. یک سال پس از نخستین تبلیغات آنلاین، آژانس های تبلیغاتی مثل Webconnect سیستمی را راه‌اندازی کردند که قادر بود وبسایت‌ها را بر اساس گروه‌های هدف متفاوت دسته‌بندی کند و تبلیغات آنلاین را به صورت هدفمند انجام می‌دادند. 

امروزه درآمد حاصل از تبلیغات آنلاین از مرز 200 میلیارد دلار نیز عبور کرده و تبلیغات تلویزیونی را نیز پشت سر گذاشته است. تعداد کاربرانی که به اینترنت دسترسی دارند از 16 میلیون نفر در سال 1995 به 3.9 میلیارد نفر در سال 2017 رسیده است. با توجه به این رشد چشمگیر، این حجم از درآمد چندان دور از انتظار نیست. تبلیغات موثر 

تبلیغات آنلاین بیستکا

انواع تبلیغات آنلاین

تبلیغات موتور جستجو  Search advertising 

در این مدل از تبلیغات، آگهی‌ها بر اساس کلمات کلیدی در نتایج موتورهای جستجو مثل گوگل و بینگ نمایش داده می شوند. این مدل از تبلیغات، اغلب در سمت راست یا بالای نتایج جستجو نمایش داده می شود. گوگل و مایکروسافت هر یک نام هایی را برای تبلیغات خود انتخاب کرده اند که به ترتیب Ad words برای گوگل و Bing Ads برای مایکروسافت نامیده می‌شوند.
تبلیغات موتور جستجو، برای افرادی که قصد تبلیغ دارند جذاب و کارآمد است؛ چرا که این مدل از تبلیغات بر اساس کلمات جستجو شده، نمایش داده می‌شوند بنابراین کاربری که این تبلیغ را مشاهده می‌کند، به احتمال زیاد مخاطب هدف شما به شمار می‌آید.

تبلیغات موبایلی Mobile advertising 

تبلیغات موبایلی، به آن دسته از تبلیغاتی اطلاق می شود که فقط برای نمایش در گوشی‌های هوشمند و با توجه به سایز صفحه نمایش‌ها و امکانات آن‌ها ساخته می‌شوند. این مدل از تبلیغات امروزه محبوبیت بسیاری دارد؛ چرا که کاربران زمان زیادی را صرف استفاده از گوشی های هوشمند خود می‌کنند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی Social media advertising  

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین ابزارها برای تبلیغات به شمار می‌آیند. مهم ترین نکته در این زمینه توجه به نکات مربوط به هر شبکه اجتماعی است. اینفلوئنسرها (Influencer Marketing) یا افراد تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام که دنبال‌کنندگان زیادی دارند، کمک بسیاری در شناخته شدن برند و محصولاتتان به شما خواهد کرد.

تبلیغات نمایشی Display Advertising

در این روش تبلیغاتی، شما با خریداری فضای تبلیغاتی در سایت‌ها، روزنامه‌ها و مجلاتی که بازدیدکنندگان آن‌ها مخاطبان هدف شما هستند؛ در راستای شناخته شدن محصول یا خدمت خود و افزایش فروشتان فعالیت می کنید. در تبلیغات نمایشی گزینه های بسیاری پیش روی شما قرار دارد: می توانید فقط از متن در تبلیغات خود استفاده کنید و یا تصویری از محصول یا هر تصویر دیگری که فکر می‌کنید روی تبلیغات شما اثر دارد را در آن جای دهید.

مشکلات تبلیغات آنلاین

کلاهبرداری‌های تبلیغاتی 

گاهی اوقات برنامه‌های کامپیوتری یعنی بات‌ها، ترافیک سایت‌ها را بالا می‌برند و یا روی تبلیغ کلیک می‌کنند. در هر دوی این حالت‌ها، بازدید آگهی شما بالا می‌رود بدون اینکه در حقیقت مخاطبان مورد نظر شما، آن‌ها را مشاهده کرده‌ باشند. نوع دیگر این کلاهبرداری‌ها، دستکاری URL سایت‌ها است. با این کار تبلیغی برای کاربر نمایش داده نمی‌شود در نتیجه هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید هیچ سودی برای شما به دنبال نخواهد داشت.

کلاهبرداری‌های تبلیغاتی، سرمایه شرکت‌ها را نابود می‌کنند؛ چرا که در حقیقت هیچ بازخوردی از اینگونه تبلیغات دریافت نمی‌شود. این کلاهبرداری‌ها مبلغی در حدود 19 میلیارد دلار در سال را به خود اختصاص داده‌اند.

امنیت برند

حفظ امنیت برند به معنای قرارگیری تبلیغ در سایتی با محتوای متناسب است. این موضوع می‌تواند پیام تبلیغ و اعتبار برند شما را تحت تاثیر قرار دهد و به آن آسیب برساند. بنابراین در هنگام انتخاب سایت مورد نظر خود حتما به این نکته توجه داشته باشید. گوگل و یوتیوب کنترل و شفافیت مناسبی را برای افرادی که قصد تبلیغ کردن دارند فراهم می‌کند.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی یک استراتژی است که به طور خاص برای اجرا در تمامی رسانه‌های جمعی طراحی می‌شود. کمپین‌های تبلیغاتی به منظور دستیابی به نتایج بهتر در فروش، شناخته شدن برندتان یا حتی برقراری ارتباط در یک بازار خاص شکل می‌گیرند. راه‌هایی که تاکنون برای انجام تبلیغات به شما معرفی کردیم در کمپین تبلیغاتی شما نیز کاربرد دارند و کمک بسیاری به پیشبرد آن خواهد کرد. اگر تصمیم به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی برای کسب و کار خود را دارید، سعی کنید حتما با متخصصین در این زمینه مشورت کنید. همکاری با آژانس‌های تبلیغاتی کمک بسیاری در این زمینه به شما خواهد کرد.

کمپین تبلیغاتی چیست؟ bistka.com

چگونه یک کمپین تبلیغاتی خوب داشته باشیم؟

1) هدف شما از تبلیغات و کمپین تبلیغاتی چیست؟

زمانی که به تبلیغات فکر می‌کنید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟ به احتمال زیاد افزایش فروش. اما در حقیقت فاکتورهای بسیاری برای تمرکز کردن روی آن وجود دارد. فاکتورهایی همچون جذب مشتریان جدید، معرفی محصول و آغاز ساخت محصولات جدید. 

با راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی می‌توانید آگاهی‌ها را درباره برند خود افزایش دهید و احساسات خاصی را درباره آن در ذهن مشتریان ایجاد کنید. هدف شما هر چیزی که باشد، حتما قبل از آغاز کمپین خود آن را تعیین کنید.بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری

2) بازار هدف کمپین تبلیغاتی خود را به درستی شناسایی کنید

بخشی از موفقیت یک کمپین تبلیغاتی در این بخش محقق می‌شود. اگر شناخت کامل و دقیقی از مخاطبان هدف خود داشته باشید، استراتژی تبلیغاتی بهتری را دنبال خواهید کرد و بدون شک نتایج بهتری به دست خواهید آورد. سن، جنسیت، موقعیت اجتماعی، وضعیت تاهل، سطح تحصیلات، علاقمندی‌ها، عادات، سرگرمی‌ها … تمامی این موارد می‌توانند در شناخت بازار هدف به خوبی به شما کمک کنند.

3) مخاطبان خود را دسته بندی کنید.

زمانی که مخاطبان خود را کاملا تعیین کردید، حالا زمان دسته بندی کردن آن‌ها است. سعی کنید مخاطبان خود را بر اساس محصول و یا خدمتی که می‌خواهید به آن ها ارائه دهید طبقه بندی کنید. خودتان را جای آن‌ها بگذارید و به دنبال پاسخ سوالات یا رفع نیازهای آنان باشید. آیا محصولی که به آن‌ها معرفی می‌کنید کارآمد است؟ آیا آن ها قدرت خرید محصول شما را دارند؟ و … سوالاتی از این قبیل در دسته بندی مخاطبان کمک بسیاری به شما می‌کند.

4) از بهترین ابزارها برای کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید.

ابزارهای بسیاری برای تاثیرگذاری کمپین تبلیغاتی شما وجود دارد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را با هم بررسی می کنیم.

تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات در فضای مجازی این امکان را به شما می‌دهد تا به سادگی به مخاطبان هدف خود دسترسی داشته باشید. هر یک از پلتفرم‌ها قالب مخصوص به خود را دارند و برای موفقیت کمپین خود باید به خوبی با هر یک از آن ها آشنایی داشته باشید. 

ایمیل مارکتینگ

همانطور که در آغاز این مطلب اشاره کردیم، ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین راه‌های تبلیغات است و در کمپین‌های تبلیغاتی نیز کمک بسیاری به شما خواهد کرد. با استفاده از ایمیل مارکتینگ علاوه بر جذب مشتریان جدید، می‌توانید به مشتریان وفادار خود نیز پیام ارسال کنید. آیا می‌دانستید جذب یک حریدار جدید، هزینه ای 7 برابر بیشتر از حفظ مشتریان قبلی دارد؟

کانتنت مارکتینگ Content Marketing

درباره کانتنت مارکتینگ اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد؛ بنابراین بهتر است اول تعریف کاملی از آن را به شما ارائه کنیم: بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که روی تولید و انتشار محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و نگهداری یک مخاطب و در نهایت رسیدن به مشتری‌های سودآور تمرکز می‌کند. مدیران سایت‌ها‎ دریافته‌اند که محتوای سایت یا وبلاگ است که موجب رشد و ترقی آنها در فضای مجازی می‎گردد.

ویژگی های کانتنت مارکتینگ در کمپین تبلیغاتی کمک شایانی به شما خواهند کرد:

 • آموزش:  آموزش و اطلاع رسانی کسب و کار خود به افراد علاقمند
 • قدرت: استفاده از کانتنت مارکتینگ به منظور ایجاد کمپین‌ها‎ی بزرگ تبلیغاتی برای معرفی خود
 • ماندگاری: کانتنت مارکتینگ با اطلاع داشتن از این که تصاویر چه تاثیر بزرگی بر روی ذهن مشتری دارد، به بهترین شکل ممکن از تصاویر استفاده می‎کند.
 • کاهش ریسک: در کانتنت مارکتینگ، مشتری با استفاده از اطلاعاتی که از محتوا دریافت می‎کند، به سایت اعتماد کرده و بر اساس آن اطلاعات، تصمیم درستی را برای خرید اتخاذ می‎کند. آمورش تبلیغات 

Content Marketing | بیستکا و تبلیغ در تلگرام بیستکا

5) پیام کمپین خود را به درستی انتخاب کنید

پیامی که می‌خواهید از طریق کمپین تبلیغاتی خود منتقل کنید اهمیت بسیاری دارد. با وجود اینکه هر شرکتی استراتژی مخصوص به خود را دارد، اما گاهی اوقات تقلید از دیگر کمپین‌ها رخ می‌دهد و اتفاقی دور از ذهن نیست. پیام اصلی کمپین تبلیغاتی شما باید مختصر، مفید، دقیق، منسجم و منحصر بفرد باشد. برای ایجاد چنین پیامی مشورت با متخصصین این زمینه و آژانس‌های تبلیغاتی را فراموش نکنید.

6 ) طراحی را فراموش نکنید

همانقدر که پیام شما اهمیت دارد، طراحی کمپین تبلیغاتی نیز می تواند اثرگذار باشد و بازوی قدرتمندی در کمین شما به شمار می‌آید. سعی کنید طراحی‌های خود را مطابق با آخرین ترندهای بازار انجام دهید تا بتوانید توجه مشتریان خود را جلب کنید. اول از همه به جنبه بصری کمپین خود توجه داشته باشید تا در نگاه اول جذاب و گیرا به نظر برسد و بعد از آن هر چیز دیگری را که احتمال می‌دهید برای مشتری شما اهمیت دارید در اولویت قرار دهید. 

7 ) نتایج بدست آمده از کمپین تبلیغاتی خود را تحلیل و بررسی کنید

اندازه گیری‌ها و تحلیل و بررسی‌ها در بسیاری از زمینه‌ها اهمیت بسیاری دارد. دنیای تبلیغات نیز از این موضوع مستثنی نیست. اگر نتایج حاصل از تبلیغات خود را به درستی تحلیل نکنید، نمی‌توانید از آن چه که در حال رخ دادن است به خوبی آگاه شوید.

آژانس‌های تبلیغاتی

آژانس‌های تبلیغاتی معتبرترین مرجعی هستند که می‌تواند به صاحبان کسب و کار در توسعه، بهبود، پشتیبانی و معرفی محصول یا شرکت خود کمک کند. آژانس‌های تبلیغاتی معمولا شرکت‌های مستقلی هستند که کار کیفی ارائه می‌دهند و به سازمان‌ها یا افراد کمک می‌کنند تا مخاطبان مورد نظر خود را از طریق تبلیغات صوتی یا تصویری جذاب به سمت خود بکشانند. آژانس‌های تبلیغاتی، ساخت، تحقیق، مدیریت و اجرای آگهی در سیستم عامل های مختلف رسانه‌ای را برای تبلیغ‌کننده طراحی می‌کنند. شرکت‌ها برای سر زبان انداختن نام خود باید مسیری طولانی و پر پیج و خم از طراحی لوگو و شعار تبلیغاتی گرفته تا ساخت تیزرهای تبلیغاتی، بیلبورد‌ها، تبلیغات محیطی و تبلیغات شهری بپیمایند. در طول این مسیر موانع و مشکلات زیادی وجود دارد که هر کدام به تنهایی می‌تواند حیات یک برند تجاری را تهدید کند.

مهم‌ترین عملکردهای آژانس‌های تبلیغاتی عبارتند از:

 • ایده و پیام تبلیغ کننده را قبول داشته باشد و بتواند را به یک ارتباط موثر و قابل توجه بدل کند
 • برای افزایش فروش تلاش کند
 • خدمات یکپارچه، حرفه ای و با کیفیت ارائه دهد
 • رشد اقتصادی را سرعت ببخشد و آگاهی عمومی ایجاد کند
 • بازخورد مشتریان و دیگر مخاطبان را برای بهبود در آینده جمع آوری کند

 

کارکرد آژانس تبلیغاتی | bistka

انواع آژانس های تبلیغاتی

بر اساس اندازه و نوع عملکرد، آژانس‌های تبلیغاتی را می توان به 5 دسته بندی کلی تقسیم کرد:

 • آژانس خدمات کامل: یک شرکت بزرگ بوده و دارای طیف وسیعی از تبلیغات و راه حل‌های بازاریابی است.
 • آژانس تعاملی: یک آژانس تبلیغاتی هوشمند است که از جدیدترین تکنولوژی‌های دیجیتال استفاده می‌کند. این آژانس‌ها راه حل‌های تبلیغاتی بسیار خلاق و تعاملی ارائه می‌دهند.
 • آژانس خلاق: یک شرکت کوچک‌تر که در خدمات تبلیغاتی خلاق متخصص است.
 • آژانس های خرید رسانه: این نوع آژانس‌ها مکان‌های تبلیغاتی و سایر کمپین‌ها را خریداری و مدیریت می کند. همچنین برنامه زمان بندی را با رسانه ها مدیریت می‌کنند تا آگهی را به نمایش بگذارد و بر آگهی نظارت کند و ببیند آیا در زمان مناسب پخش می شود یا خیر.
 • آژانس داخلی: یک آژانس خدمات کامل است، در داخل یک سازمان ساخته شده و برای رفع نیاز آن سازمان کار می‌کند.

آژانس‌های تبلیغاتی در ایران

مراجعه به یک آژانس یا کانون تبلیغاتی برند تجاری شما را بیمه می‌کند راهنمای شما در مسیر موفقیت است. در سال‌های اخیر شرکت های تبلیغاتی و کانون‌های تبلیغاتی بسیاری در ایران شروع به فعالیت کرده‌اند که در ادامه 5 مورد از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

آژانس تبلیغاتی شبکه آفتاب

آژانس تبلیغاتی آفتاب | تبلیغات تلگرام بیستکا

آژانس تبلیغاتی شبكه آفتاب يكي از فعال‌ترین شركت‌هاي تبليغاتي كشور با قریب 17 سال سابقه اجرایی است. این شرکت در سال‌های آغازین فعالیت خود، به عنوان اولين شركت تبليغاتي در ايران و دومين شركت تبليغاتي در قاره‌ی آسيا موفق به كسب امتيازات لازم جهت ورود به بزرگترين كنسرسيوم شركت‌های تبليغات تلويزيوني جهان در اروپا یعنی EGTA: EUROPEAN GROUP OF TELEVISION ADVERTISING در سال 2003 ميلادي گرديده‌است. EGTA قلب اطلاعات تبلیغات تلویزیونی اروپاست که بالغ بر 67% کل بودجه تبلیغاتی جهان را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر شرکت شبکه آفتاب تنها شرکت تبلیغاتی ایرانی است که به‌ واسطه عضویت در اگتا به کلیه اطلاعات رسانه تلویزیون در اروپا، آسیا و کانادا دسترسی یافته‌است.

آژانس تبلیغاتی ایران نوین

آژانس تبلیغاتی ایران نوین | بیستکا

آژانس تبلیغاتی ایران نوین با سابقه ای 28 ساله در حوزه تبلیغات توانسته به یکی از بزرگترین و مشهور‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی در ایران بدل شود. اگر بخواهیم کانون تبلیغاتی ایران نوین را توصیف کنیم، می توان این گروه را داستان نویس های ماهری دانست که به هنرمندانه ترین و خواندنی ترین شکل ممکن داستان موفقیت برند تجاری شما را روایت می‌کنند. دنیای آژانس تبلیغاتی ایران نوین زیبا و دیدنی است و در گوشه گوشه‌ی آن خلاقیت و نوآوری دیده می شود. شرکت‌های بزرگ و معتبری همچون ایرانسل، بانک شهر، بانک ملت و برند های  ماموت، سامسونگر، هوآوی و … از جمله مشتریان این آژانس تبلیغاتی هستند.

آژانس تبلیغاتی فلش

آژانس تبلیغاتی فلش

آژانس تبلیغاتی فلش از سال 1382 فعالیت تبلیغاتی خود را آغاز کرده‌است. از نمونه کارها و پروژه‌های این آژانس تبلیغاتی می‌توان به پروژه تبلیغاتی گوشی موبایل لنوو (ابزار حرفه‌ای)، همراه اول (رندترین ها) و هوگن (یک شروع جدید) اشاره کرد. آژانس تبلیغاتی فلش با تاکید بر برنامه ریزی کمپین‌های تبلیغاتی، تبلیغات آنلاین، ایده‌پردازی و طراحی، تولید آگهی تبلیغاتی و چاپ، شما را در راه رسیدن به برندینگ همراهی و پشتیبانی می‌کند. شرکت های بزرگی از جمله همراه اول، بانک شهر، استیل البرز، کاله، ایران رادیاتور و لنوو مشتریان آژانس تبلیغاتی فلش هستند. 

آژانس تبلیغاتی مات

آژانس تبلیغاتی مات| تبلیغات بیستکا

آژانس تبلیغاتی مات فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده‌است و در طول مدت زمان کوتاهی به پشتوانه‌ی نیروی متخصص و خلاق خود موفق شده‌ است اعتماد صاحبان کسب و کار را جلب و با ارائه ی راه حل‌های خلاقانه و توسعه‌ی کسب و کار مشتریان، لقب خوش نام ترین آژانس تبلیغاتی ایران را از آن خود کند. از جمله بزرگترین مشتریان آژانس تبلیغاتی مات می توان به رایتل، موسسه ی اعتباری ملل، بانک مسکن، بانک صادرات و برندهای مشهور جهانی همچون Samsung, LG, Huawei, Dove,Clear و … اشاره کرد.

آژانس تبلیغاتی بادکوبه

 آژانس تبلیغاتی بادکوبه

آژانس تبلیغاتی بادکوبه با سابقه ای 10 ساله و داشتن بیش از 90 نمونه کار و خدمات، رتبه دوم برترین آژانس های تبلیغاتی ایران را از آن خود کرده‌است. از جوایز و افتخارات این آژانس تبلیغاتی می‌توان به کسب تندیس برترین آگهی تبلیغاتی LG در جهان و تندیس اولین اجلاس جهانی بانکداری اشاره کرد. مهم‌ترین ویژگی آژانس تبلیغاتی بادکوبه خلاقیت و نوآوری است. علمی ساختن تبلیغات و بهره گیری از تمام پتانسیل‌های علمی لقب و عنوان سنگینی است که بادکوبه به زیباترین شکل ممکن تجلی گر و نماد آن است. از جمله مهم‌ترین مشتریان این آژانس تبلیغاتی می‌توان به بانک ملی، بانک کشاورزی، بیمه معلم، بیمه دی، اینترنت شاتل، ال جی و بانک ملت اشاره کرد.

آژانس تبلیغاتی کروشه

آژانس تبلیغاتی کروشه

مدت زیادی از فعالیت این آژانس تبلیغاتی نمی‌گذرد اما به لطف شادابی و خلاقیت و با بهره گیری از کادر مجرب خود توانسته است اعتماد صاحبان کسب و کار و مشاغل را جلب کند. آژانس تبلیغاتی کروشه در هویت بخشی برند شما از مراحل اولیه و ابتدایی طراحی لوگو، شعار و نام برند گرفته تا ساخت تیزرهای تبلیغاتی، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و … گام به گام شما را همراهی می‌کند. تیم تبلیغاتی کروشه، مشاوره ی صحیح، همه جانبه بودن، همگام بودن، جایگاه‌سازی و بروز‌رسانی چرخه‌ی موفقیت شما را از جمله مزیت‌های رقابتی خود می‌داند.

bistka

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا