تلگرام طلایی تلگرام بدون فیلتر، تاریخچه تلگرام و تفاوت های آن با تلگرام X

تاریخچه ی تلگرام، تلگرام x، تلگرام طلایی، تبلیغات بیستکا
نوشته شده توسط : سارا واعظی

فهرست مطالب

امروزه تلگرام به یکی از مهم ترین ابزارهای ارتباطی بسیاری از ما بدل شده است. این پیام رسان در کشور ما بیش از 50 میلیون کاربر دارد و 60 درصد از پهنای باند اینترنت کشور را به خود اختصاص داده است. به دنبال فیلترینگ این پیام رسان از دهم اردیبهشت امسال بسیاری از کاربران به استفاده از نسخه های غیر رسمی این اپلیکیشن روی آوردند. در این مقاله از وبلاگ تبلیغات بیستکا تاریخچه تلگرام را با هم بررسی می کنیم. همچنین نسخه اصلی تلگرام را با تلگرام X که مورد تائید تلگرام است و یکی از نسخه های غیر رسمی اما محبوب آن یعنی تلگرام طلایی را مقایسه می کنیم. 

تاریخچه تلگرام

اپلیکیشن تلگرام یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در سراسر جهان، به ویژه کشور ماست. این برنامه امکان ارسال پیام، تصویر، ویدئو و … را به سادگی برای ما فراهم کرده است. تلگرام یک اپلیکیشن متن باز ( Open Source ) مبنی بر فضای ابری است اما سرورهای اصلی آن متن بسته ( Closed Source ) هستند. تلگرام در ایران یک پیام رسان همه گیر شده است و تقریبا همه مردم ایران یک بار از این مسنجر استفاده کرده اند. به دلیل محبوبیت بالای مسنجر تلگرام، تبلیغ در تلگرام بازده بالایی دارد.

تلگرام در سال 2013 توسط برادران دوروف با نام های نیکلای و پاول تاسیس شد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است. نیکلای مسئولیت بخش فنی تلگرام را بر عهده دارد و پاول مدیریت این برنامه را انجام می دهد. پشتیبان مالی این پروژه یک سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان است و مرکز اصلی آن در برلین آلمان قرار دارد. پاول دوروف در سال 2013 شبکه اجتماعی vontakt را در روسیه راه اندازی کرده بود. پاول بر این باور بود که هیچ یک از سرویس های پیام رسانی کارایی لازم را ندارند به همین دلیل به فکر ایجاد تلگرام افتاد.

برنامه پیام‌رسان تلگرام برای اولین بار در 14 آگوست 2013 برای آیفون راه‌اندازی شد و بعد نسخه آلفا برای اندروید را در 20 اکتبر 2013 بیرون داد. موسسان تلگرام برنامه خود را ایمن‌تر از برنامه های قدیمی تری چون واتس‌اپ و لاین می‌دانند. آنها به کار و امنیت خود اطمینان بالایی دارند و به کسی که بتواند پیام‌های رمزگذاری‌شده را رمزگشایی کند 300 هزار دلار جایزه می‌دهند. اگر به دنبال ساخت کانال تگرام هستید با انواع ورژن های تلگرام آشنا شوید. 

تاریخچه ی تلگرام، پاول دوروف، تبلیغات بیستکا تبلیغ در سروش بیست کا

مردم روسیه یکی از مهم ترین کاربران تلگرام به شمار می آیند. کاربران روس، نزدیک به هفت درصد از کل کاربران تلگرام را تشکیل می‌دهند. اما تلگرام محبوبیت چندانی نزد سران این کشور ندارد. به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) عاملان حمله 2017 متروی سن پترزبورگ از تلگرام برای ارتباط استفاده کرده بودند. در اکتبر سال 2017 پیام‌رسان تلگرام به دلیل خودداری از ارائه کلیدهای رمزنگاری پیام‌های کاربران به سرویس امنیت فدرال روسیه ۸۰۰ هزار روبل روسیه برابر 18 هزار دلار آمریکا جریمه شد. در مارس 2018 سازمان تنظیم ارتباطات روسیه برای دومین بار به مدیران تلگرام دو هفته وقت داد تا داده‌های کاربران و کدهای رمزنگاری را به سازمان اطلاعات و امنیت روسیه تسلیم کنند. ولی با خودداری مدیران تلگرام از این کار، در 13 آپریل 2018 دادگاهی در مسکو، حکم ممنوعیت سرویس پیام‌رسان تلگرام در روسیه را صادر کرد. پاول دوروف گفته بود: “حتی اگر این به قیمت توقف فعالیت آن تمام شود، تلگرام، حریم خصوصی کاربران خود را حفظ خواهد کرد”. در تاریخ 16 آپریل 2018 سازمان تنظیم ارتباطات روسیه، آغاز فیلترینگ دسترسی به پیام‌رسان تلگرام را در این کشور اعلام کرد. برای رویارویی با این حکم، پاول دوروف، جنبشی به نام “مقاومت دیجیتال” را پایه‌گذاری کرد و هدف آن را “جنبشی نامتمرکز برای دفاع از آزادی و پیشرفت دیجیتال در جهان” خواند. ممنوعیت دسترسی به تلگرام تأثیر چشمگیری بر فعالیت کاربران روس نگذاشته است. چون کاربران روس این پیام‌رسان، با استفاده از وی‌پی‌ان‌ و فیلترشکن فیلترینگ را دور می زنند.

گروه تروریستی داعش در 6 دسامبر سال 2016 در یکی از کانال های تلگرامی خود نوشت: کریسمس و سال نوی میلادی نزدیک است، بیایید یک هدیه برای میمون های کثیف آماده کنیم. سپس آنها از طریق همین پیام یک داوطلب پیدا کردند و 19 دسامبر یک کامیون به منطقه ای شلوغ در بازار برلین رفت و در نتیجه این حمله تروریستی، ۱۱ نفر کشته و 50 نفر زخمی شدند. این تروریست یک تونسی بود و در یک پیام تلگرامی گفته بود که با خواست خداوند، ما شما را می کشیم. 

تلگرام بلافاصله پس از انتشار خبر استفاده داعش از این برنامه، اعلام کرد که 78 کانال مرتبط با داعش را که به 12 زبان مختلف بوده‌است بلاک کرده‌است. اما چت‌های خصوصی داعشی‌ها همچنان پابرجاست. اما این به معنای بد بودن رمزگذاری و ضعف امنیتی این پیام رسان نیست. دورف اظهار کرده‌است که برقراری ارتباط شخصی با امنیت بالا از هر چیزی مهم‌تر است. آن‌ها به هیچ‌وجه رمزگذاری را محدود نخواهند کرد. او گفته‌است: «تروریست‌ها بالاخره راهی برای برقراری ارتباط ایمن پیدا خواهند کرد.»

تلگرام یک اپ رایگان است و مدل کسب‌وکار آن بر مبنای کمک‌های مالی است. درآمدزایی هیچ‌گاه هدف تلگرام نبوده‌است. پاول دورف تلگرام را با هزینه شخصی خودش راه‌اندازی کرده‌است و آن را با سیستم اهدای پول پیش می برد.

پاول دورف به دلیل اینکه با مقامات روسیه کنار نیامد 21 آپریل به عنوان مدیر عامل VK از این کشور اخراج شد اما منابع رسمی آن را اعلام نکردند. فردای آن روز یعنی 22 آپریل 2014 اعلام شد که پاول دوروف روسیه را ترک کرده است. وی در پیامی گفت که دیگر کار در روسیه ممکن نیست و خارج از کشور بهتر می تواند کار کند و پیشرفت کند و قصد بازگشت ندارد. پس از خروج از روسیه، او حق شهروندی در سنت کیتس و نویس، جزیره ای در دریای کارائیب، را بدست آورد و بعد از آن توانست شرکت بعدی خود، تلگرام را تأسیس کند. از تلگرام به عنوان یک مسنجر موفق می توان یاد کرد که همواره بسیاری از شرکت ها برای جذب مشتری از آن استفاده می کنند.

تلگرام طلایی یا طلگرام، تلگرام بدون فیلتر 

تلگرام طلایی یک نسخه غیر رسمی از تلگرام است که بدون نیاز به فیلتر شکن یا پروکسی اطلاعات شما را دریافت می کند.

 تلگرام طلایی به تلگرام بدون فیلتر معروف است. به دنبال فیلترینگ تلگرام در ایران بسیاری از افراد به دنبال استفاده از نسخه های بدون فیلتر تلگرام بودند. بعضی به سراغ استفاده از فیلتر شکن ها رفتند اما قطعی گاه و بی گاه این برنامه ها آن ها را کلافه می کرد. تلگرام طلایی در این دوران محبوبیت بسیاری پیدا کرد. 

تلگرام طلایی به معنای واقعی یک کمک طلایی برای کاربران به شما می آید. این نسخه غیر رسمی از تلگرام موفق شد 25 میلیون کاربر ایرانی را جذب خود کند. 

پیام رسان تلگرام یک برنامه متن باز است یعنی API های این برنامه در اختیار همه قرار دارد و توسعه دهندگان آن از مردم می خواهند تا مشکلات این برنامه را از نظر امنیتی و … گزارش کنند. این باز بودن کد منبع موجب شده تا سایر توسعه دهندگان نیز بتوانند از API های اصلی تلگرام استفاده کنند و نسخه های تکمیلی یا پیام رسان های جدیدی را منتشر کنند. برنامه های مشابه بسیاری شبیه به تلگرام طراحی و وارد بازار شدند مثل موبوگرام، هاتگرام، ایران گرام و تلگرام X که از میان همه این برنامه ها، تلگرام فقط تلگرام X را از نظر سرعت و امنیت قبول دارد.  این نسخه  دیگر به ضد فیلتر تلگرام نیاز ندارد.

تلگرام طلایی، طلگرام، تبلیغات بیستکا

تلگرام طلایی در مقایس با نسخه های مشابه، جدیدتر به شمار می آید اما موفق شد کاربران بیشتری را جذب خود کند. امکانات و محیط تلگرام طلایی بیشتر شبیه به موبوگرام است تا تلگرام اصلی. بخش های مختلف تلگرام طلایی مثل کانال ها گروه ها و … به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی می کند.  تبلیغات 

تلگرام طلایی متعلق به کیست؟

از آنجایی که تلگرام طلایی در ایران و با زبان فارسی منتشر شد مشخص است که یک برنامه ایرانی است. پس از مدتی این موضوع به صورت رسمی اعلام شد. تلگرام طلایی توسط شرکت راهکار سرزمین هوشمند یا SLS گسترش پیدا کرد. این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار دارد.  کاربران ایرانی تلگرام، به دلیل فیتلر تلگرام تمایل زیاد به استفاده از این ورژن تلگرام بدون فیلتر را داند.

مشکلات تلگرام طلایی

1 ) امنیت

یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با فعالیت در فضای مجازی وجود امنیت است. تلگرام طلایی، امنیت تلگرام اصلی را ندارد و قادر خواهد بود اطلاعات شخصی کاربران را برای هر نقطه‌ای از دنیا ارسال کرده و زمینه سواستفاده‌های مختلفی را فراهم نماید.

2 ) کند بودن

تلگرام طلایی سرعت چندان مناسبی ندارد و قطعی های چند ثانیه ای در این اپلیکیشن به دفعات دیده شده است. یکی از مشکلاتی که کاربران در استفاده از تلگرام طلایی با آن مواجه می شوند حذف شدن پیامی است که در حال نوشتن آن هستند و به دلیل همین قطع و وصلی ها مجبورند دوباره آن را بنویسند.

3 ) عدم امکان ورود با چند شماره

یکی از بهترین امکانات تلگرام اصلی برای کاربرانی با چند شماره موبایل، امکان استفاده از یک برنامه برای چند شماره است. این امکان مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفت. تلگرام طلایی این امکان را ندارد و این موضوع برای بسیاری از کاربران مشکل آفرین بوده، زیرا آن ها مجبور به دانلود و نصب چند اپلیکیشن می شوند.

4 ) عضویت ناخواسته در کانال ها

برخی از برنامه‌نویسان امکان عضویت اجباری را هم به برنامه تلگرام خود اضافه کرده‌اند تا بتوانند شما را در کانال‌هایی که می‌خواهند، عضو کنند. بسیاری از کاربران تلگرام طلایی با این مشکل روبرو شده اند که به صورت ناخواسته در کانالی عضو شده اند. این مشکل در نسخه اصلی تلگرام مشاهده نمی شود و تنها در نسخه های غیررسمی وجود دارد.

5 ) عدم امکان عضویت در کانال ها و سوپر گروه ها

از اواسط مهر ماه بسیاری از کاربران نسخه های غیر رسمی تلگرام از جمله تلگرام طلایی اعلام کردند که قادر به عضویت در کانال ها و گروه های جدید نیستند.  هنوز دلیل بروز این مشکل مشخص نیست که آیا این محدودیت از سوی تلگرام است یا از سوی توسعه دهندگان تلگرام طلایی. برای رفع این مشکل باید نسخه رسمی تلگرام را دانلود و تلگرام طلایی را حذف کنید. با استفاده از نسخه رسمی تلگرام به راحتی در کانال های مورد نظر خود عضو شوید.

البته ممکن است این مشکل به دلیل محدودیت تلگرام در عضویت در کانال ها باشد. شما می توانید حداکثر در 200 کانال عضو شوید نه بیشتر. 

6 ) عدم امکان برقراری تماس صوتی

با وجود اینکه تلگرام طلایی بدون نیاز به فیلتر شکن پیام ها را دریافت می کند اما همچنان امکان برقراری تماس صوتی در آن فیلتر است. 

 

وجود این مشکلات به معنای بد بودن این پیام رسان نیست اگر حوصله استفاده از فیلتر شکن را ندارید تلگرام طلایی یا دیگر نسخه های غیر رسمی تلگرام می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد

تلگرام X

مدتی قبل تلگرام نسخه ای جدید از اپلیکیشن پیام رسان محبوب خود را معرفی کرد.  تلگرام X در دو نسخه اندروید و iOS قابل اجراست. تلگرام X کمی با تلگرام متفاوت است و نسخه ای پیشرفته تر و کاربردی تر به حساب می آید. 

محیط کاربری متفاوت

تلگرام X، محیط کاربری متفاوتی نسبت به نسخه معمولی تلگرام دارد. نسخه قبلی تلگرام، امکان تماس خود را در بخش منو قرار داده بود، اما در تلگرام X، این گزینه مثل بخش چت ها به سادگی قابل دسترسی است. شبیه به محیط واتس اپ.

تلگرام X

علاوه بر این، منوی تلگرام X کمی با نسخه معمولی آن تفاوت دارد. دیگر گزینه ها و انتخاب های مختلف و زیاد شما را گیج نمی کند. 

نکته قابل توجه بعدی سرعت تلگرام X نسبت به تلگرام است.

حالت شب

تلگرام x، حالت شب، تبلیغات بیستکا - تبلیغ در تلگرام بیستکا

برای دسترسی به حالت شب در تلگرام X به سادگی می توانید از منوی آن استفاده کنید. این گزینه بسیار مناسب و کارآمد است و در صفحه نمایش های OLED به خوبی کار می کند. در نسخه قدیمی تلگرام حالت شب وجود نداشت اما می توانستید تم برنامه را تیره تر کنید. یک حالت شب اتوماتیک نیز وجود دارد که از سنسورهای تشخیص نور برای تغییر آن استفاده می کند. 

پیام های ذخیره شده

یکی از بهترین ویژگی های تلگرام X، امکان ذخیره پیام ها یا Saved Messages است. کاربران می توانند پیام ها، تصاویر، آهنگ ها یا هر چیز دیگری را در این بخش نگهداری کنند. در تلگرام X، بخش Saved Messages در بالای چت های شما قرار دارد. 

حالت پیشرفته

در تلگرام X، حالت پیشرفته ای برای ارسال پیام ایجاد شده است. کافیست پیام را به سمت راست بکشید تا بتوانید آن را ریپلای کنید.

حرکت های جدید

اگر انگشت خود را روی چت نگه دارید، صفحه آن برای شما نمایش داده می شود بدون آنکه پیام باز شود و برای مخاطبتان تیک بخورد. تا پیش از این فقط گزینه های پین، حذف، پاک کردن هیستوری یا خروج از کانال وجود داشت. . 

بازاریابی و تبلیغات 

 

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا