بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری

بهترین راه های تبلیغات، تبلیغات بیستکا
نوشته شده توسط : بهناز تشرفی

فهرست مطالب

 

یکی از روش های جذب مشتری اینترنتی، تبلیغ در پیام رسان ها است. این روزها بازار تبلیغات تلگرام بسیار داغ است! به طور میانگین هر کانال تلگرام در روز سه تبلیغ منتشر می کند و این موضوع باعث شده است که رقابت بسیار نزدیک باشد. در این میدان رقابت، تنها راه پیروز شدن، داشتن استراتژی مناسب برای ارائه محصول و به کارگیری ترفند های جذب مشتری است. برای آشنایی با روش های جدید تبلیغات و جذب مشتری با وبلاگ تبلیغات بیستکا همراه باشید. 

ایده های تبلیغاتی اثرگذار، پیشنهادات ویژه و جملات کلیدی در تبلیغات می توانند راهی عالی برای جایگزینی 5 تا 10 درصد از مشتریانی باشد که هر کسب و کاری هر ساله از دست می دهد . زمانی که سود آوری شما بسیار کم شده، پیشنهادات ویژه می توانند مشتریان شما را برای خرید ترغیب کرده یا مشتریان جدیدی را برای شما به همراه آورد که در طولانی مدت بسیار سود آور خواهند بود .

در ادامه 20  راهکار عملی افزایش فروش همراه باایده های فروشو نمونه متن تبلیغاتی برای فروش مطرح شده تا در فضای مجازی بحث برانگیز باشید، مشتریانتان درباره شما حرف بزنند و از همه مهم تر در آمد شما افزایش پیدا کند.

1. یکی بخرید و یکی را رایگان دریافت کنید

این متن تبلیغاتی برای فروشگاه ها و شرکت هایی که محصول محور هستند بیشتر از شرکت های خدماتی استفاده می شود. به طور مثال، در کسب و کارهای خرید غذای آنلاین (ASDA) خدماتی با کیفیت بالاتر اما قیمت کمتر ارائه می شود. این روش یکی از راهکارهای عملی افزایش فروش است و به مراتب بهتر از روش 50 درصد تخفیف نتیجه می دهد.

2. جذب مشتری با ایجاد رقابت

ایجاد رقابت، تبلیغات بیستکا

این روش برای کالاها یا خدماتی که قیمت بالایی دارند بسیار موفقیت آمیز است . هر چقدر انگیزه قوی تر باشد، افراد بیشتری وارد این رقابت می شوند . برای مثال بسیاری از شرکت های مسافرتی به برنده یک سفر رایگان هدیه می دهند یا شرکت های لوازم خانگی یک آشپزخانه کامل و رایگان یا یک مبلمان گران قیمت هدیه می کنند. این روش در دسته ترفند فروش بیشتر قرار دارد.

یکی از روش های تبلیغات در شرکت های ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده، همین روش است. این شرکت ها با ارائه اینترنت یا شارژ رایگان مشتریان خود را حفظ و حتی جذب مشتری جدید می کنند.

3. ارسال رایگان

ارسال رایگان، تبلیغات بیستکا

یکی از روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر، ارسال رایگان است.  ارسال رایگان از جمله روش های نوین فروش هست که برای شرکت هایی که خدمات یا محصولات ارسالی دارند بسیار کارآمد است. بارها دیده ایم که فروشگاه های آنلاین برای خرید های بالاتر از صد هزار تومان ارسال رایگان می گذارند. این ترفند فروش، باعث می شود که مشتری خرید خود را به صد هزار تومان برساند تا از مزیت ارسال رایگان استفاده کند.

این پیشنهاد برای وبسایت های تجارت الکترونیک مثل دیجیکالا یا اسنپ فود که مشتریان به صورت آنلاین خرید میکنند بسیار مفید است و محصول به صورت رایگان به محل مورد نظر خریدار ارسال می شود.

4. کوپن های هدیه برای جذب مشتری

یکی از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری کوپن ها هستند. کوپن ها می توانند برای تخفیف روی محصولات و خدمات یا برای هدایای رایگان استفاده شوند.

5. 10 درصد تخفیف

چگونگی افزایش فروش، چالشی است که همه کسب و کارها با آن مواجه هستند. تخفیف یکی از بهترین تکنیک های تبلیغاتی است که در اکثر مواقع باعث جذب مشتری می شود. این پیشنهاد برای زمانی که محصول شما از رونق افتاده یا قدیمی شده یا بازار برای این محصول شما تقاضای چندانی ندارد بسیار کاربردی است.

این پیشنهاد همچنین برای جذب مخاطبان با رده سنی خاصی نیز مفید است . برای مثال شرکت هایی که برای دانش آموزان محصول تولید می کنند می توانند از این روش استفاده کنند زیرا مشتریان آنها درآمد کمتری دارند. فروشگاه های فروش لباس نیز می توانند از این روش برای فروش بیشتر استفاده کنند.

6. کارت های عضویت

با افزایش رستوران های زنجیره ای یا رستوران هایی با قیمت کم، این روش، بسیار موفقیت آمیز بوده است.

7. کارگاه های رایگان برای مشتریان 

برگزاری کارگاه های رایگان یکی از روش های تبلیغات موثر در کسب و کارها است. از این روش به عنوان یکی از روش های نوین فروش یاد می شود که تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد.

8. تخفیف های دانشجویی یا دانش آموزی

تخفیف های دانشجویی یا دانش آموزی، تبلیغات بیستکا

این تخفیف ها در طول سال ها بسیار موفق بوده، مخصوصا برای برند های خیابانی که مورد توجه این قشر است بسیار کاربردی بوده است. بسیاری از مغازه های لباس فروشی، رستوران ها، فست فود ها، سینما ها یا فروشگاه های آنلاین تخفیف های 5 تا 20 درصد میتواند یکی از مهم ترین جمعیت خریدار جامعه را جذب خود کند.

9. اگر خدمت یا محصولی را زودتر بخرید، دیگری را رایگان دریافت می کنید

زودتر بخرید رایگان دریافت کنید، تبلیغات بیستکا

تکنیک های تبلیغاتی این چنینی برای باشگاه های ورزشی یا شرکت هایی که حق عضویت ماهیانه دارند بسیار مفید است. برای مثال یک باشگاه ورزشی می تواند یک جلسه آموزش خصوصی رایگان برای افرادی که در ماه خرداد ثبت نام می کنند در نظر بگیرد .

10. قبل از خرید امتحان کنید

دلیل استفاده از این روش عدم اعتماد مشتری به کار آمد بودن محصول شماست بنابراین شرکت با این پیشنهاد آنها را ترغیب می کند تا با امتحان کردن این محصول قبل از خرید از مفید بودن آن مطمئن شوند و سپس آن را خریداری کنند.

این روش را بیشتر مورد توجه شرکت هایی است که محصولاتی با قیمت های بالا یا نرم افزار های کامپیوتری ارائه می کنند. همچنین برای غذا یا نوشیدنی نیز کاربرد دارد. امتحان کردن کمی از محصول می تواند جذب مشتری کرده و مشتری را برای خرید ترغیب کند.

11. با خرید محصول ” الف ” ، ” ب ” را رایگان دریافت کنید

این روش سالهاست که توسط شرکت های خودروسازی استفاده می شود. بسیاری از این شرکت ها با فروش خودرو، بیمه رایگان نیز ارائه می دهند. بسیاری از سوپرمارکت های زنجیره ای نیز از این پیشنهاد برای فروش محصولات خود استفاده می کنند .

این روش برای جذب مشتری های جدید یا کشاندن مشتریان به بازار رقابتی مفید است زیرا تصور می کنند که محصول شما با ارزش تر است .

12. امتیازات وفاداری یا باشگاه مشتریان

این پیشنهاد برای نگه داشتن مشتریان قدیمی و خرید مجدد آنها عالی است. به خوبی نشان داده که این روش می تواند بسیار موفق باشد. معمولا فروشگاه های آنلاین مانند دیجیکالا یا شرکت های هواپیمایی از این تکنیک تبلیغاتی استفاده می کنند.

13. قرعه کشی ها

این بهترین روش برای خوشحال کردن مشتریانتان است. بسیاری از شرکت ها همه تمرکز خود را روی جذب مشتری می گذارند و از مشتریان قدیمی خود غافل می شوند.

به طور معمول هر چقدر این هدایا با ارزش تر باشند، مشتریان بیشتر برای خرید محصول یا خدمت شما ترغیب می شوند.

14. باز پرداخت نقدی

بسیاری از شرکت ها از این روش برای جذب مشتری استفاده می کنند. این روش بیشتر برای مغازه ها کاربرد دارد و می تواند انگیزه ای برای مشتریان باشد تا از شما خرید کنند نه از رقیبانتان.

15. کارت های هدیه

کارت های هدیه می توانند بهترین روش برای جذب مشتری باشند و می توانیم فصلی از آنها استفاده کنیم. برای مثال یکی از بهترین راه ها برای استفاده از کارت های هدیه نزدیک عید است؛ زمانیکه اعضای خانواده می خواهند برای هم هدیه بخرند.

اگر مشتری شما نمی داند که چه هدیه ای میخواهد برای دوستش بخرد می تواند پول هدیه را در کارت هدیه قرار داده و آن را هدیه دهد. در حال حاضر به غیر از بانک ها، سایت دیجیکالا و همچنین فروشگاه طلا و جواهرات کیاگالری از این تکنیک تبلیغاتی استفاده کرده اند.

16. تخفیف بسته یا بسته های ویژه

بسته ی ویژه، تبلیغات بیستکا

شما می توانید پکیجی از محصولات یا خدمات خود آماده کنید تا مردم بیشتر از زمانیکه هر یک از آنها را تکی به فروش می رسانید، برای خرید ترغیب شوند.

این پیشنهاد بیشتر توسط آژانس های مسافرتی کاربرد دارد؛ به جای اینکه پرواز و هتل ها را جدا ارائه کنند، آنها را به صورت یک بسته ی ویژه و یا با تخفیفات ویژه ارائه می کنند. رستوران ها نیز بسته های ویژه ای را ارائه می کنند.

17. گارانتی ارائه کنید

این روش برای تکنولوژی ها، فروش خودرو یا محصولات با قیمت بالا، مناسب است. اگر محصولات یا خدماتی با قیمت بالا خراب شوند یا دچار مشکل شوند، ضرر زیادی به خریدار وارد می شود؛ بنابراین هنگام انتخاب  محصولاتی مثل لپ تاب ، ماشین لباسشویی ، تبلت ها ، خودرو ها ، موبایل و … باید دقت بیشتری به خرج دهد.مثلا گارانتی مادام العمر یک جملات تبلیغاتی برای فروش است که تاثیر بالایی برای جذب مشتری دارد و یا گارانتی بازگشت وجه، یکی از گارانتی هایی است که شرکت ها در نظر می گیرند. اگر محصول در سال اول خراب شود کل وجه پرداختی به شما بازگردانده می شود، بنابراین خریدار متقاعد می شود زیرا امنیت لازم را حس می کند.

18. شرایط پرداخت بهتر

امسال خریداری کنید، سال بعد پرداخت کنید. این پیشنهاد توسط شرکت های خودرو سازی یا شرکت های تکنولوژی ارائه می شوند و به مشتری این امکان را می دهد تا محصول را خریداری کند اما مبلغ را مدتی بعد یا حتی ماهیانه پرداخت کند.

برای بعضی محصولات می توانید پرداخت پس از یک سال یا پرداخت پس از تکمیل محصول را در نظر بگیرید.

19. ورودی رایگان یا مشاوره رایگان

این پیشنهاد به مشتریان این امکان را می دهد تا با خدمات شما احساس راحتی بیشتری داشته باشد، این روش به آنها کمک می کند تا ترسشان درباره اینکه آیا شما از خواسته آنها اطلاع دارید و یا  اینکه می توانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند برطرف شود.

20. قیمت رقابتی

این روش به خوبی مشتریان را متقاعد می کند زیرا شرکت ادعا می کند که اگر همین محصول را با همین کیفیت و با قیمت کمتر جایی مشاهده کردید ما اختلاف قیمت را به شما پرداخت می کنیم.  از روش های قدیمی و موثر تکنیک های تبلیغات، ارائه قیمت رقابتی است.

شرکت هایی که کالاهایی با قیمت کمتر ارائه می کنند می توانند از این پیشنهاد بهره ببرند زیرا شرکت های کمتری برای رقابت با آنها و فروش با قیمت کمتر وجود دارد.

توصیه های بیستکایی برای جذب مشتری

توصیه های بیستکایی، تبلیغات بیستکا

تبلیغات در پیام رسان ها به ویژه تلگرام یکی از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری اینترنتی و از روش های تبلیغات موثراست. تبلیغات تلگرامی کمک می کند ایده بازاریابی شما به سرعت و با حداقل هزینه دست به دست بچرخد و در کمترین زمان ممکن نام شما بر زبان ها باشد.

در انتخاب تکنیک و ایده های فروش  و روش های فروش کالادقت کنید، زیرا ممکن است هر تکنیکی برای کسب و کار شما مناسب نباشد. با استفاده از نمونه شعارهای تبلیغاتی جالب که در این پست مطرح شد برای خود شعار تبلیغاتی زیبایی را انتخاب کنید. قطعا کانال تلگرامی با عنوان “کانال تلگرام جذب مشتری” که بطور معجزه آسایی سیل مشتری ها را به سمت کسب و کار شما روانه کند وجود ندارد؛ اما استفاده از تکنیک های بالا و ذکر آن ها در متن و کمپین تبليغاتی باعث می شود تبلیغات موثر واقع شده و مشتری جذب کسب و کار شما شود.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا