حذف کانال – حذف کانال تلگرام که دکمه leave channel ندارد

حذف کانال تلگرام- تبلیغات بیستکا
نوشته شده توسط : سولماز کریمی

فهرست مطالب

 چکیده – حذف کانال

حذف کانال یکی از مشکلاتی است جدیدا بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند. اگرچه این کار بسیار آسان و مشخص است، با این حال برخی کانال ها از ترفندهایی برای دیده نشدن گزینه Leave Channel استفاده کرده اند. این مقاله تبلیغات بیستکا به شما روش حذف کانال هایی که دکمه Leave Channel ندارند را آموزش می دهد.

کانال تلگرام

کانال تلگرام، حذف کانال تلگرام

یکی از قابلیت های جذاب تلگرام، ساخت کانال تلگرام است. کانال تلگرامی در واقع مکانی است، که یک نفر (اکانت)، آن را با نام و موضوع خاصی ایجاد می کند. سازنده کانال که ادمین کانال نامیده می شود، می تواند افرادی را به عنوان اعضا در کانال عضو کند. همچین در قسمت جستجو تلگرام نیز کاربران می توانند، لینک کانال را پیدا کرده و عضو شوند. در هر صورت، کاربران می توانند محتوا و مطالبی را که مدیر کانال انتشار می دهد، ببینند. اما امکان اینکه خود کاربران بتوانند در کانال تلگرام مطلبی را منتشر کنند، وجود ندارد. فقط در مواقعی که مدیر کانال اجازه دهد می توانند در نظر سنجی ها شرکت کنند. با رشد تبلیغات در تلگرام اهمیت کانال های تلگرامی زیاده شده است.

با همه این تعاریف کانال تلگرام فضایی است، که مدیران مطالبی را برای اعضا انتشار می دهند. اینکه کاربران برای همیشه در کانالی که عضو شده اند، باقی بمانند، کاملا اختیاری است و تلگرام این امکان را به کاربران داده است که هر زمانی که خواستند از کانال خارج شوند. گاهی کاربران از کانال هایی که عضو هستند، خسته می شوند یا دیگر نیازی به محتوای آن کانال ها ندارند. در این صورت با زدن یک گزینه براحتی می توانند از کانال خارج شوند. در این پست از آموزش کانال تلگرام روش حذف کانال تلگرامی را توضیح خواهیم داد. 

حذف کانال

حذف کانال تلگرام - تبلیغات تلگرام بیستکا

بعد از اینکه تلگرام را نصب می کنید علاوه بر امکان چت و ارسال محتوا، می توانید در کانال های مختلف عضو شوید و دانش و معلومات خود را افزایش دهید. گاهی شما در کانال های مختلفی عضو می شوید اما بعد از گذشت یک دوره، دیگر به مطالب آن نیاز ندارید. حذف کانال گزینه ای است که در این مواقع شما به آن نیاز دارید. گزینه Leave Channel امکانی است، که تلگرام در اختیار اعضای کانال تلگرامی قرار داده است، تا هر زمان که خواستند، بتوانند از کانال خارج شوند. برای حذف کانال های تلگرام باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد کانال شوید
  2. اسم کانال که در بالای صفحه قرار دارد را بزنید.
  3. از صفحه ظاهر شده، گزینه Leave Channel را بزنید.

اما برخی از کاربران شاکی از این هستند، که گزینه Leave Channel در تعدادی از کانال ها وجود ندارد یا غیر فعال است و امکان حذف کانال برای آن ها وجود ندارد.

حذف کانال تلگرام که دکمه Leave Channel ندارد

لیو کردن کانال- بیستکا تلگرام

جالب است بدانید تلگرام قابلیتی برای غیر فعال کردن گزینه Leave Channel در اختیار مدیران کانال قرار نداده است. در واقع ماندن اعضا در کانال به قدری برای مدیران کانال ها مهم است، که هوشمندانه فعالیتی هایی را برای جلوگیری از خروج کاربران انجام می دهند. به طور تجربی در کانال های ویدویو این موارد بیشتر مشاهده شده است. یکی از این موارد پنهان کردن گزینه Leave Channel است. در واقع باید بگوییم گزینه Leave Channel وجود دارد، اما هوشمندی مدیران کانال باعث می شود، شما سردرگم شده و این گزینه را نبینید.

روش اول:

بعضی از مدیران کانال تلگرامی، در قسمت info کانال، فاصله زیادی می گذارند. بطوری که وقتی شما به این قسمت می روید، گزینه Leave Channel کانال را نمی بینید. کافی است که اسکرول را کمی به سمت پایین بکشید. گزینه Leave Channel دیده خواهد شد.

روش دوم:

در بعضی مواقع شما گزینه Leave Channel را می بینید، اما این گزینه به صورت غیر فعال است و هرچه کلیک می کنید هیچ اتفاق خاصی نمی افتد! در این مواقع مدیران کانال هوشمندی بیشتری به خرج داده اند.

وقتی شما به قسمت info کانال تلگرامی می روید. سه گزینه ی پشت سر هم را می بینید.

  • Notification
  • Shared Media
  • Leave Channel

مدیران کانال بعد از ایجاد فاصله زیاد در صفحه، این سه گزینه را در قسمت توضیحات به صورت پشت سر هم می نویسند. بنابراین وقتی شما به قسمت info می روید، گزینه Leave Channel را می بینید که غیر فعال است. در این حالت نیز اگر اسکرول را کمی پایین تر بیاورد، گزینه Leave Channel اصلی را خواهید دید و به راحتی می توانید از کانال تلگرامی خارج شوید.

جذب مشتری 

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا