روش های تبلیغات و تبلیغات موثر چگونه است؟

بهترین روش تبلیغات
نوشته شده توسط : فاطمه احمدی کیا

فهرست مطالب

 بهترین روش های تبلیغات برای جذب مشتری در حوزه ی کاری خود تعیین کنید، هر کسب و کاری برای رشد کردن نیاز به تبلیغات دارد. هر چقدر هم که محصول شما خوب و با کیفیت باشد تا زمانی که برای آن تبلیغات انجام ندهید و برندتان  در معرض دید دیگران قرار نگیرد، کسب و کار شما رونق نخواهد گرفت. بنابراین می توان نتیجه گرفت که رونق گرفتن کسب و کار شما متکی به یک بازاریابی و روش های تبلیغات موثر است. شما همچنین با استفاده از روش های تبلیغات خلاقانه می توانید کاربران را راحت تر جذب و تبدیل به مشتریان خود نمایید.  با وبلاگ تبلیغات بیستکا همراه باشید. 

چرا برند شما باید تبلیغ شود؟

هنگامی که شرکت یا نام تجاری شما در دوران کودکی خودش است،  به کار بردن روش های تبلیغات نوین تنها راهی است که شما با استفاده از آن می توانید کسب و کار خود را به دنیای بیرون معرفی کنید. راه های متعددی برای تبلیغ یک محصول وجود دارد، مهمترین مسئله این است که شما روش مناسب و موثر برای کسب و کار خودتان را انتخاب نمائید. برای انتخاب روش های تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارتان می توانید از کارشناسان و متخصصان حوزه ی بازاریابی مشاوره بگیرید.

روند تغییر روش های تبلیغات

 تا قبل از سال 2010 روش های تبلیغات فقط محدود به تبلیغ در تلویزیون می شد و اکثرا شرکت ها نمی توانستند ماهیت محصول خود را در یک پنجره در 20 ثانیه نمایش دهند. در نتیجه جذب مشتری به سختی اتفاق می افتاد. بعد از سال 2010 جهان شاهد انقلاب در تبلیغات بود.

 در هشت سال گذشته تبلیغات آنلاین بسیار برجسته شد و هم اکنون این تبلیغات برای برند ها اهمیت زیادی دارد.

تبلیغات تلویزیونی هزینه زیادی داشتند اما مشکل بزرگ این نوع تبلیغات این بود که طیف سنی و مخاطبان خاص خود را به سختی می توانست خطاب قرار دهد.

انواع روش‌ های تبلیغاتی

انواع تبلیغات، تبلیغات آنلاین، تبلیغات آفلاین، تبلیغات بیستکا

از جمله سوالاتی که ممکن است برای شما در زمان شروع تبلیغات پیش بیاید این است که «کجا تبلیغ کنیم که نتیجه مورد نظر مان از تبلیغات را به دست بیاوریم؟»

در ادامه با انواع روش های تبلیغاتی آشنا می شویم و سپس استراتژی های تبلیغات و بازاریابی را عنوان خواهیم کرد.

تبلیغات اینترنتی یا همان تبلیغات آنلاین

تبلیغات در شبکه های اجتماعی: رسانه های اجتماعی قدرت زیادی در تبلیغات دارند. استفاده از این روش تبلیغات که به وسیله  آن می توانید برند تجاری خود را با هزینه کمتر و به مخاطبان خودتان معرفی کنید، ایده خیلی خوب و موثری است. اگر میخواهید تبلیغات خوبی داشته باشید باید یک متخصص بازاریابی و تبلیغات استخدام کنید. زیرا آن ها می دانند که چگونه مخاطبان مرتبط  با برند و کسب و کار شما را هدف قرار دهند و اینکه در بلند مدت می توانید  مقداری زیادی در هزینه های تبلیغات خود صرفه جویی کنید.

تبلیغات در رسانه های اجتماعی یکی از بهترین روش تبلیغات در ایران است. این مورد را هم در نظر داشته باشید که تعرفه تبلیغات اینترنتی کمتر از تبلیغات آفلاین است. در هر صورت پیشنهاد ما به شما برای انتخاب روش های تبلیغاتی موثر، استخدام یک فرد متخصص در حوزه ی تبلیغات است. برای مثال تبلیغات در سروش و سایر پیام رسان ها از روش های تبلیغات اینترنتی است.

تبلیغات آفلاین

تبلیغات بر روی بیلبورد های بزرگ راه ها و یا در سطح شهر ممکن است کمی گران باشد اما هنوز هم نفوذ پذیری زیادی دارد. طراحی و پیاده سازی یک تبلیغ خوب برای معرفی نام تجاری و یا برندتان از اهمیت بالایی برخوردار است. این تبلیغات در فضای باز قرار است انجام شود پس باید به این فکر کنید که چه چیزی باعث تحریک مردم می شود و توجه مردم را به خودش جلب می کند.

تبلیغات فیزیکی و آفلاین اگر جالب باشند باعث می شود مردم در مورد آن صحبت کند. بازاریابی به این صورت هنوز یکی از بهترین روش های تبلیغات تجاری است که می تواند به شناخت برند شما کمک کند.

12 استراتژی تبلیغات و بازاریابی

1. هدف را مشخص کنید.

هدف تبلیغات چیست؟، تبلیغات بیستکا

اولین گام برای انتخاب روش های تبلیغات و بازاریابی، تعریف آخر بازی است. مشاوران تبلیغات اولین سوالی که از شما می پرسند این است که «چه چیزی می خواهید؟» این زمانی است که شما باید تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما اهمیت دارد. اینکه می خواهید تنها در یک محل در معرض دید قرار بگیرید و یا اینکه می خواهید یک برند تجاری باشید. با تعیین هدف برای کسب و کارتان به مشاوران کمک می کنید تا یکی از بهترین روش های تبلیغات برای حوزه ی کسب و کارتان را به شما معرفی کنند.

 • نکته ای که برای این مرحله باید در نظر بگیرید:
 • اهداف خود را مشخص کنید. مثلا « ضروری ترین و مهم ترین هدف بلند مدت شما چیست؟»

2. بودجه مورد نظرتان را تنظیم کنید.

شما برای معرفی برند خود و یا تبلیغات محلی تان باید بخشی از هزینه ی کلی پروژه را صرف تبلیغات برای شناخته شدن کسب و کارتان کنید. تصمیم گیری کنید که خودتان می خواهید قسمت مربوط به تبلیغات کسب و کارتان را اداره کنید یا یک متخصص استخدام می کنید و یا اینکه از کارشناسان تبلیغات مشاوره می گیرید؟ 

 • نکاتی که باید در این مرحله در نظر بگیرید:
 • بودجه ای که برای تبلیغات در نظر می گیرید را از سایر هزینه ها تفکیک کنید.
 • اگر از Adwords می خواهید استفاده کنید، ببینید آیا برای کسب و کار شما کارایی دارد یا خیر؟
 • بر حسب نوع کار خود میتواند انواع تکنیک های نظیر تبلیغات بازدیدی و یا تبلیغات کلیکی را انتخاب کنید.

3. سرمایه گذاری در پیشنهادات محلی گوگل

سرمایه گذاری دریشنهادات محلی گوگل، تبلیغات بیستکا

یکی از ابتکارات گوگل که در سال 2015 آغاز شد، جست و جوی محلی بود. شما می توانید بر روی وب سایتتان نقشه ی محلی را که متعلق به کسب و کارتان است، قرار دهید و به کسب و کار محلی خود رونق ببخشید. با ایجاد یک حساب کاربری می توانید اطلاعات کسب و کار خودتان را کنترل کنید. مثلا ساعت کار، آدرس، شماره تلفن و وب سایت خود را مشخص کنید. اکنون با تبلیغات جدید جست و جوی محلی، کسب و کار شما در برنامه ی google map ظاهر می شود.

 • نکاتی که در این مرحله باید در نظر بگیرید:
 • یک حساب کاربری google My Business ایجاد کنید.
 • گوگل در حال حاضر این امکان را به شما می دهد که می توانید ببینید چه چیزهایی برای بهبود کسب و کارتان لازم است. از این ابزار حتما استفاده کنید.

4. ایجاد یک کانال اجتماعی

رسانه های اجتماعی بسیار تحریک کننده هستند و در مورد تبلیغات در رسانه های اجتماعی به این نکته توجه کنید که حضور در همه ی کانال ها عالی است اما انتخاب یک کانال که بیشترین مشتریان شما در آن حضور دارند، می تواند موثرتر باشد. برای مثال در حال حاضر در ایران پیام رسان تلگرام و سروش و اینستاگرام از جمله مهمترین راه های تبلیغات موثر هستند.

 • نکاتی که باید در این مرحله در نظر بگیرید:
 • رسانه های اجتماعی را برای کسب و کار خودتان تحلیل کنید
 • کلمات کلیدی کسب و کارتان را مشخص کنید تا بتوانید با آن ها در رسانه های اجتماعی حضور پیدا کنید.

برای ساخت کانال میتوانید آموزش کانال تلگرام را مطالعه کنید.

5. بازاریابی ایمیل

هنگامی که کسب و کار شما هنوز کوچک است، بازاریابی ایمیل یک فرصت عالی برای ایجاد وفاداری است. ارسال ایمیل به صورت هفتگی و یا هر دو هفته می تواند حس وفاداری را در مشتری ایجاد کند. این حس باید متقابل باشد.

 • نکاتی که باید در این مرحله در نظر بگیرید:
 • اگر می خواهید از این روش بازاریابی استفاده کنید، برخی برنامه ها خدمات بازاریابی ایمیل با ویژگی های عالی مثل قالب های از پیش طراحی شده را در اختیار شما قرار می دهند.
 • بهینه سازی ایمیل: زمان، روز، هفته برای ارسال ایمیل را مشخص کنید. خلاق باشید و برای جذب مشتری از شیوه های مختلف طراحی قالب ایمیل استفاده نمائید.
 • بسیاری از افراد ایمیل های خود را بر روی گوشی همراه خود چک می کنند بنابراین باید مطمئن شوید ایمیل های شما به طور مناسب بر روی گوشی همراه نمایش داده می شود.

6. یک وبلاگ منتشر کنید.

وبلاگ نویسی نه تنها سرگرم کننده است بلکه می تواند برای در معرض دید قرار گرفتن برند شما نیز مفید باشد. وبلاگ شرکت شما جایی است که باید در آن به مشتریان خود نشان دهید که در زمینه ی کاری خود متخصص هستید.

 • نکاتی که باید در این مرحله در نظر بگیرید:
 • زمان انتشار پست در وبلاگ مهم است. مثلا هفته ای یک پست حداقل باید در وبلاگ قرار گیرد.
 • برای نوشتن پست ها به عنوان نمونه می توانید پست های وبلاگ صنعت های دیگر را که برای کسب و کار خود ایجاد کرده اند، مشاهده نمائید.
 • اطمینان پیدا کنید که پست های وبلاگ برای کاربران نوشته شده باشد، نه برای رنک گرفتن در گوگل. 

7. کلید واژه های متناسب با کسب و کار و مشتریان خود را بیابید.

کلید واژه های متناسب با کسب و کار، تبلیغات بیستکا

می توانید از یک سری از تاکتیک ها و تکنیک های تبلیغات تجاری برای به دست اوردن جایگاه های بالاتر در صفحات نتایج گوگل و افزایش بازدید از وب سایت تان استفاده کنید. برای این کار باید زمان زیادی  بگذارید اما مطمئن باشید که در دراز مدت به نتیجه خواهید رسید. ابزار های متعددی وجود دارند که برای دستیابی به کلمه کلیدی متناسب با کسب و کارتان می توانند به شما کمک کنند. بهتر است برای این کار از کلمات کلیدی طولانی و کم رقابت تر استفاده نمائید.

 • نکاتی که باید در این مرحله در نظر بگیرید:
 • یک لیست از کلمات کلیدی در نظر بگیرید. برای نمونه می توانید از ابزار های KWfinder و google keyword planner استفاده نمائید.
 • با مشتریان خود در ارتباط باشید و از آن ها برای حل مشکلاتتان استفاده نمائید.
 • کلمات کلیدی باید متناسب با محتوای پست مورد نظر باشند.

8. شبکه، اهرم محلی

در Linkdin فعال باشید. این یک راه عالی برای پیدا کردن کسانی است که در حوزه مرتبط با کسب و کار شما فعالیت دارند. به گروه های چت و انجمن هایی که مرتبط با صنعت شما هستند برای مشاوره بپیوندید.در چنین گرو ه هایی شما میتوانید با انواع روش های تبلیغات برای جذب مشتری آشنا شوید. یک غرفه در نمایشگاه، حمایت از چند تیم فوتبال برای قرار دادن آرم و برند کسب و کارتان بر روی پیراهنشان و… روش هایی برای در معرض دید قرار دادن برندتان است.

 • نکاتی که باید در این مرحله انجام دهید:
 • تقویم خود را چک کنید. آیا کسب و کار شما فصلی است؟ زمان مناسب برای کسب و کار شما چه زمانی است؟
 • می توانید با کسب و کار های مرتبط با حوزه خودتان در ارتباط باشید.

9. بررسی، گوش دادن، یادگیری

پس از اتمام کار، از مشتریان خود بخواهید که نظرات خود را بعد از استفاده کردن محصولات بیان کنند. شما از این نظرات می توانید برای بهبود محصولات خود استفاده نمایید.

 • نکاتی که باید در این مرحله انجام بدهید:
 • یک منطقه را برای دریافت نظرات دیگران انتخاب کنید. نظرات افراد را مطالعه نمائید و در بهبود محصول خود از آن استفاده نمائید.

10. اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.

شما می توانید اطلاعاتی که خودتان دارید را با دیگران به اشتراک بگذارید. می توانید آن ها را در کانال و یا وبلاگ خود منتشر کنید.

 • نکاتی که در این مرحله باید در نظر بگیرید:
 • یک موضوع داغ در صنعت خود را در نظر بگیرید و در رابطه با آن در وبلاگ خود، پست منتشر کنید.

11. بازبینی صفحه فرود شما(Landing page)

صفحه فرود جایی است که افراد اگر به محصول شما علاقه مند باشند از کاربر عادی تبدیل به مشتری می شوند. پس این صفحات در افزایش نرخ تبدیل نقش مهمی دارند.

 • نکاتی که باید در این مرحله در نظر بگیرید:
 • نرخ تبدیل صفحات خود را بررسی کنید. اگر نرخ تبدیل کمی داشته باشد یعنی نیاز به تغییرات در طراحی دارید.
 • زمانی که به یک طراحی مفید برای صفحاتی که نرخ تبدیل کمی دارند دست پیدا کردید، می توانید آن را با تست A/B امتحان کنید.

12. متفاوت باشید.

نشان دهید که کسب و کار شما بهتر از سایر کسب و کارهای مرتبط است و خدمتی را ارائه می دهید که سایر کسب و کارها ارائه نمی دهند.

 • نکاتی که باید در این مرحله در نظر بگیرید:
 • یک موضع بحث برانگیز در مورد یک موضوع یا روند که بر صنعت شما تاثیر می گذارد را بیابید.
 • برای ایجاد یک صفحه «در باره ما» که راجع به کسب و کار و کارکنان مجموعه تان توضیحاتی را می دهد، وقت بگذارید.

بیستکا

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا