امنیت چت با سکرت چت تلگرام ( چت محرمانه)، آموزش سکرت چت

سکرت چت تلگرام، تبلیغات بیستکا
نوشته شده توسط : سولماز کریمی

فهرست مطالب

سکرت چت تلگرام

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در اینترنت، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مطرح است، امنیت اطلاعات کاربران است. وجود حریم شخصی و امنیت همواره باعث جذب کاربران بیشتر می شود. سکرت چت تلگرام، در بین پیام رسان ها، با حفظ و رعایت این دو موضوع توانسته است مخاطبان زیادی را جذب خود کند. این پیام رسان پای خود را اندکی فراتر گذاشته و با ایجاد سکرت چت در تلگرام، محیطی فوق محرمانه برای چت کردن کاربران فراهم کرده است.

سکرت چت تلگرام، تبلیغات بیستکا

ما در این مقاله از تبلیغات بیستکا به طور کامل در مورد کار با سکرت چت تلگرام در کامپیوتر، ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام، فهمیدن اسکرین شات در تلگرام، لغو سکرت چت و خارج شدن از سکرت چت تلگرام مطالبی را به شما آموزش خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که؛ گزینه سکرت چت در تلگرام نسخه دسکتاپ کجاست ؟ این سوال اکثر کاربرانی است که با سکرت چت تلگرام درگیر هستند. با معرفی و آموزش سکرت چت تلگرام به طور کامل و کاربردی، شما را به سلاح امنیت مجهز کنیم تا با خیال راحت از چت خود لذت ببرید. پس با بیستکا همراه باشید.

سکرت چت تلگرام

به سکرت چت تلگرام، چت خصوصی یا چت امن نیز گفته می شود. این چت با چت های معمولی هیچ تفاوتی ندارد؛ فقط گزینه هایی جهت تنظیم امنیت بیشتر در آن وجود دارد.

جالب است بدانید که هیچ یک از پیام های سکرت چت در سرورهای تلگرام ذخیره نمی شوند؛ همچنین هیچ پیامی از سکرت چت را نمی توانید فروارد کنید. تحسین برانگیزترین قسمت سکرت چت تلگرام، مربوط به اسکرین شات از سکرت چت تلگرام است، بطوری که تلگرام اصلا به شما اجازه گرفتن اسکرین شات از صفحه را نمی دهد.

ویژگی دیگر سکرت چت تلگرام، چت های دو نفره است. شما در سکرت چت نمی توانید بیش از یک نفر را دعوت به چت کنید و امکان چت گروهی نیز وجود ندارد. در واقع در سکرت چت تلگرام، همه چی مخفی است و باید مخفی بماند وهیچ راهی برای اینکه یکی از دو طرف صحبت، بخواهند پیام ها را برای خود نگه داشته یا فروارد کنند، وجود ندارد. 

ساخت کانال تگلرام

سکرت چت در تلگرام دسکتاپ

همانطور که می دانید، تلگرام برای پلتفرم های مختلف، نسخه های جدا طراحی کرده است. به این معنی که شما هر دستگاهی؛ اندروید، آیفون، مک، لینوکس و ویندوز داشته باشید می توانید تلگرام را روی آنها نصب کنید. شاید پیش آمده باشد که دنبال سکرت چت در تلگرام دسکتاپ باشید و اصلا این سوال برایتان پیش بیاید که؛ گزینه سکرت چت در تلگرام نسخه دسکتاپ کجاست ؟

تمامی امکانات تلگرام برای همه نسخه ها یکسان و موجود است، اما فقط نسخه دسکتاب است که امکان استفاده از سکرت چت را به شما نمی دهد. در واقع تلگرام در نسخه دسکتاب خود، امکانی به نام سکرت چت را قرار نداده است. سکرت چت تلگرام در کامپیوتر، جز کمبودهای نسخه دسکتاپ تلگرام به حساب می آید. شاید هم تلگرام برای این کار دلیلی قانع کننده دارد. فقط ما می دانیم که، امکان سکرت چت با کامپیوتر وجود ندارد و هر جا که شما با عبارت آموزش سکرت چت در تلگرام ویندوز یا عبارت روش سکرت چت در تلگرام کامپیوتر و یا سکرت چت در نسخه ویندوز تلگرام و سکرت چت با کامپیوتر یا امثال این عبارات مواجه شدید مطمئن باشید که به شما فقط گفته خواهد شد که؛ سکرت چت در تلگرام دسکتاپ هنوز ایجاد نشده است. 

ایجاد سکرت چت در تلگرام

برای ایجاد سکرت چت مراحل زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا باید از لیست کانتکت ها، شخص مورد نظر خود را که می خواهید چت محرمانه انجام دهید، انتخاب کنید.

  سکرت چت تلگرام و تبلیغات بیستکا

 2. در صفحه مخاطب روی نام مخاطب کلیک می کنیم.فرستادن عکس در سکرت چت تلگرام
 3. قسمت، گزینه سبز رنگی به نام Start Secret Chat  وجود دارد که با انتخاب این گزینه  از شما می پرسد که آیا از شروع سکرت چت با مخاطب مطمئن هستید؟ تلگرام بیستکا و امنیت تلگرام و روش های تبلیغات تلگرام
 4. با زدن گزینه Ok چت محرمانه شما با مخاطب آغاز می شود و هر زمان که مخاطب شما آنلاین و وارد چت محرمانه شود، می توانید با او گفتگو کنید.

تنظیم تایمر از بین رفتن خودکار پیام در سکرت چت تلگرام

سکرت چت تلگرام، تبلیغات بیستکا

 

در قسمت تنظیمات مربوط به سکرت چت، شما با گزینه ای به نام، Self-Destruct Timer رو به رو می شوید. این بخش مربوط به تنظیم تایمر برای حذف خودکار پیام ها است. به زبان ساده تر، وقتی شما پیامی برای مخاطب خود می فرستید، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که پس از دیده شدن، به طور خودکار حذف شود و اثری از پیام شما باقی نماند.

گزینه های مهم این بخش عبارتند از:

 • off : پیام ها به طور خودکار حذف نمی شوند.
 • 1 second: پیام شما، یک ثانیه پس از دیده شدن توسط مخاطبتان به طور خودکار حذف می شود.
 • 1 minute: پیام شما، یک دقیقه پس از دیده شدن توسط مخاطبتان به طور خودکار حذف می شود.
 • 1 hour: پیام شما، یک ساعت پس از دیده شدن توسط مخاطبتان به طور خودکار حذف می شود.
 • 1 day: پیام شما، یک روز پس از دیده شدن توسط مخاطبتان به طور خودکار حذف می شود.
 • 1 week: پیام شما، یک هفته پس از دیده شدن توسط مخاطبتان به طور خودکار حذف می شود.

با استفاده از این گزینه ها، پس از گذشت زمان تنظیم شده، پیام ها به صورت خودکار حذف می شوند و پس از آن شما و مخاطبتان قادر به دیدن مجدد پیام ها نخواهید بود.

ذخیره عکس در سکرت چت تلگرام

در سکرت چت تلگرام شما امکان ذخیره عکس و ویدئو را ندارید، اما شما با چند روش ساده می توانید این کار را انجام دهید؛

 1. شما می توانید از نرم افزارهای ضبط صفحه نمایش استفاده کنید و با فعال کردن این نرم افزار هنگامی که عکس را می بینید، از صفحه نمایش، ویدئو بگیرید. در این صورت با ذخیره این ویدئو می توانید هر زمان که خواستید به عکس ها دسترسی داشته باشید.
 2. در این روش، شما باید موبوگرام را نصب کنید و به سکرت چت در موبوگرام مراجعه کنید، در برنامه موبوگرام تایمر از بین رفتن خودکار پیام را به عددی زیر ۵ ثانیه تنظیم کنید. بعد از اینکه عکس برای شما فرستاده شد نباید آن را دانلود کنید. روی عکس تپ کنید و گزینه اضافه به فهرست دانلود را انتخاب کنید. بعدا می توانید از لیست دانلودها عکس مورد نظر را مشاهده کنید.

به اشتراک گذاری پیام یا فوروارد در سکرت چت تلگرام

اگر شخصی در سکرت چت تلگرام، عکس یا ویدئویی برای شما ارسال کند، امکان ذخیره یا فوروارد کردن آن برای شما وجود ندارد. حتی اگر از آن اسکرین شات بگیرید، تلگرام طی پیامی، مخاطبتان را از این موضوع مطلع خواهد کرد. در سکرت چت همه چیز بین شما و مخاطبتان محرمانه باقی می ماند.

خارج شدن از سکرت چت تلگرام

خارج شدن از سکرت چت تلگرام یا لغو سکرت چت در تلگرام، به راحتی ایجاد سکرت چت در تلگرام است. شما هر زمان که بخواهید می توانید از سکرت چت تلگرام خارج شوید. برای این کار شما باید در قسمت بالا، سمت راست سه نقطه عمودی را انتخاب و از آنجا گزینه Delete Chat را انتخاب کنید. با این کار در واقع شما گزینه از بين بردن سكرت چت تلگرام را انتخاب و کاملا سکرت چت جاری با مخاطب خود را لغو کرده اید.

در این صورت سکرت چت به طور کامل بسته می شود و تمامی پیام های ارسالی برای هر دو طرف پاک می شود. برای مخاطب شما نیز پیامی تحت عنوان لغو سکرت چت در تلگرام ارسال می شود و خارج شدن از سکرت چت تلگرام توسط شما به وی به نوعی اطلاع داده می شود به طوری که دیگر قادر به دیدن محتوای چت نخواهد بود. حتی اگر شما، مجددا با همان شخص شروع به سکرت چت کنید، نمی توانید پیام های قبلی را ببینید و یک صفحه سکرت چت جدید برای شما ایجاد می شود. پس می بینید که با تمام امنیت خارج شدن از سکرت چت تلگرام چقدر راحت است.

دلیل کنسل شدن سکرت چت هم به خود دوو طرف بستگی دارد که نمی خواهند به چت کردن با هم ادامه دهند و گرنه تا هر زمان که بخواهند می توانند در سکرت چت باشند و این چت خود به خود حذف یا بسته نمی شود.

رمزگذاری سرتاسری (End to End Encryption) در چت محرمانه

سکرت چت تلگرام، تبلیغات بیستکا

یک از ویژگی های مهم سکرت چت تلگرام رمزگذاری پیام های چت است. به طوری که پیام ها حتی روی سرورهای خود تلگرام نیز رمزنگاری می شوند و هیچ کس به جز دو نفر حاضر در چت نمی توانند آن را رمزگشایی کنند. به این مدل از رمزنگاری، رمزگذاری end-to-end یا سرتاسری می گویند که بیشترین امنیت را دارد.

عدم همگام سازی چت خصوصی در سایر دستگاه ها

گاهی شما روی چند دستگاه مختلف (چند گوشی موبایل) تلگرام نصب می کنید و از طریق همه دستگاه ها به اکانت خود دسترسی دارید. در این صورت اگر شما روی یکی از دستگاه ها سکرت چت ایجاد کنید، سایر دستگاه ها آن را نمایش نخواهند داد و فقط از طریق همان دستگاه امکان دسترسی به چت محرمانه خود را خواهید داشت.

مشکلات تروریسی سکرت چت تلگرام!

سکرت چت به دلیل داشتن امنیت بالا از جمله امکانات خوب پیام رسان تلگرام به  حساب می آید، اما این امنیت بالا گاهی دردساز می شود. در سال ۲۰۱۷ یک مقاله پژوهشی با نام «بررسی پلتفرم برگزیده داعش، تلگرام» با عنوان (s’ISIS Navigating Telegram: Platform Preferred) در زمینه جذابیت تلگرام برای گروه تروریستی داعش در مجله «تروریسم و خشونت سیاسی» یا (Violence Political and Terrorism) منتشر شد. در این مقاله در مورد سکرت چت به نوعی از جمله جذابیت های تلگرام برای داعش به حساب می آید، نیز صحبت شده بود.

در واقع اینکه حتی هیچ پیامی روی سرورهای تلگرام باقی نمی ماند، می تواند موضوع را برای هر گروهک تروریستی یا جنایت کاری جذاب کند تا بتوانند براحتی پیام های خود را از این طریق مخابره کنند. در واقع همه چیز نسبی است و وجه خوب و بد دارد، این ما هستیم که انتخاب می کنیم چه استفاده ای از آن داشته باشیم.

تبلیغات بازدیدی تلگرام

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا