هک رشد (Growth hacking)- هکر رشد کیست؟

هک رشد، خالق رشد، تبلیغات بیستکا
نوشته شده توسط : سولماز کریمی

فهرست مطالب

هک رشد یا خلق رشد

هک به معنی نفوذ به یک سیستم یا سامانه، با استفاده از روش های غیر معمول و سریع است. هک رشد، یعنی رسیدن به رشد سریع با روش های جدید و غیر معمول!

همه ما از تغییرات بازار و کسب و کارها مطلع هستیم، می دانیم که کسب و کارهای سنتی باید و باید شیوه کار خود را تغییر دهند در غیر اینصورت شانسی برای ادامه فعالیت نخواهند داشت. وقتی روش ها تغییر می کند ما با اصطلاحات جدیدی رو به رو می شویم که یکی از این اصطلاحات هک رشد است.

هک رشد دقیقا چیست؟ یا هکر رشد به چه کسی می گویند؟ اصطلاح هک رشد برای اولین بار در سال 2010 و در ایالت متحده استفاده شد. هک رشد در واقع بازاریابی با روش های خلاقانه، با سرعت بالا و هزینه تبلیغات کمتر است که موجب رشد و توسعه محصول، توسط خود محصول می شود. به کسی که این فرآیند را در کسب و کار انجام می دهد، هکر یا خالق رشد می گویند.

وقتی که یک استارت آپ یا یک کسب و کار ایجاد می شود، حیاتی ترین مساله برای بقای آن رشد است. این روند رشد در حالت معمول ممکن است ماه ها یا حتی سال ها به طول انجامد و با توجه به سرعت تغییرات در دنیای امروز، احتمال دارد شما از چرخه بازار کسب و کارها خارج شده و رقیبانتان به سرعت بتوانند جای شما را بگیرند. پس رشد باید سریع باشد. سرعت رشد بسیار مهم تر از خود رشد است. هک رشد، صرفا روی رشد سریع یک کسب و کار تاکید دارد. در واقع هک رشد فرآیند آزمایش و تجربه سریع شیوه های کارآمد، برای رشد کسب و کار هاست.

در این مقاله از آموزش تبلیغات بیستکا، به طور کامل هک رشد و هکر رشد را توضیح می دهیم، تا بتوانید از این موقعیت استفاده کرده و کسب و کار خودتان را متحول کنید.

تعریف هکر رشد

اگر برای تولید یک محصول دیجیتال، حداقل نیروی مورد نیاز را در نظر بگیریم، به یک توسعه دهنده برای توسعه و یک بازاریاب برای عرضه محصول به مشتری نیاز دارید. بازاریاب ها محصول توسعه داده شده را به طور کامل آموزش می بینند و برای معرفی و فروش به بازار عرضه می کنند؛ بنابراین هدف یک توسعه دهنده، توسعه و هدف یک بازاریاب، معرفی و فروش است. اما آیا جای خالی چیزی را این وسط احساس نمی کنید؟ بازاریاب چیزی از کد نمی داند و توسعه دهنده چیزی از فروش! بنابراین مانند اکثر نمونه محصولات دیجیتال، یا کاربران کم خواهند بود یا همیشه ناراضی!

هک رشد چیست؟، هکر رشد، تبلیغات بیستکا

هکر رشد، هم از کدنویسی و مهندسی نرم افزار آگاهی دارد و هم از بازاریابی و عرضه محصول. یک هکر رشد با شناخت بازار، شناخت کامل محصول و بازاریابی دیجیتال، از خود محصول برای توسعه محصول استفاده می کند. این موضوع را به دلیل اهمیت باز هم تاکید می کنیم؛ استفاده از خود محصول برای توسعه محصول.

هکر رشد متناسب با نیاز بازار، به توسعه دهنده ایده هایی برای توسعه بهتر می دهد و از روش های جدید بازاریابی استفاده می کند تا بتواند محصول را به طور کامل رشد دهد. بنابراین یک هکر رشد با استفاده خلاقانه از روش های بازاریابی دیجیتال با هزینه کم باعث رشد سریع محصول می شود. تمام تمرکز یک هکر رشد روی رشد است.

هک رشد: بازاریابی سنتی

بازاریابی خلق رشد، بازاریابی سنتی، تبلیغات بیستکا

هک رشد نوعی بازاریابی محسوب می شود، اما با روش های بازاریابی سنتی متفاوت است. ما در این بخش به برخی از تفاوت های بین هک رشد و بازاریابی سنتی، اشاره کرده ایم:

  • در بازاریابی سنتی، بازاریاب به شیوه های مختلف در جهت متقاعد کردن مشتری برای خرید محصول و همچنین ویژگی های محصول تاکید می کنند اما هکر رشد به دنبال راه هایی است که محصول برای مخاطب جذاب تر باشد. هکر رشد نمی خواهد مشتری را متقاعد کند، بلکه کاری می کند که مشتری به سمت محصول جذب شود.
  • استفاده از روش های خلاقانه شیوه دیگری از هک رشد محسوب می شود. مثلا hotmail سرویس ایمیل رایگان است. اگر این سرویس رایگان نبود نمی توانست این همه کاربر داشته باشد. پس رایگان بودن سرویس ایمیل برای کاربران بسیار مهم است و این باعث می شود از آن استفاده کنند. این ایده ای خلاقانه برای سرویس ایمیل محسوب می شود که hotmail برای افزایش تعداد کاربرانش از آن استفاده کرده و به سرعت توانسته کاربران خود را زیاد کند.
  • هک رشد بیشتر در مورد محصولات دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. در این محصولات امکان اشتراک گذاری، رشد و توسعه محصول منطقی و قابل انجام تر است. در واقع بستر توزیع محصول، اینترنت است و با بستر کاری بازاریابان سنتی که روی ارتباط با مشتری متمرکز است، متفاوت است و از طرفی نوع محصول، دیگر فیزیکی نیست.
  • در بازاریابی سنتی بیشتر بر اساس ارتباطات انسانی و حدس و گمان تصمیم گیری ها انجام می شود، این در حالی است که یک هکر رشد با تحلیل داده های بدست آمده از رفتارهای مشتری، شروع به تصمیم گیری، اصلاح یا ایجاد روش های جدید می کند.
  • هکرهای رشد دارای زمینه های فنی هستند که این در توسعه و پیشرفت محصول بسیار مهم است در حالی که بازاریابان سنتی، فقط به شناخت خود از محصول و مشتریان بسنده می کنند.
  • یک هکر رشد در بیشتر زمینه ها اطلاعات دارد و در یک یا دو زمینه به خصوص نیز متخصص است. هکر رشد یا همان خالق رشد باید از سئو، دیجیتال مارکتینگ، تجربه کاربری UX و تجربه مشتری CX آگاهی داشته و همه آنها را بشناسد.
  • هکر رشد تلاش می کند محصول طوری توسعه و بهینه شود که با نیاز های بازار متناسب باشد، در حالی که بازاریاب بر روی عرضه محصول به بازار تمرکز دارد.
  • با استفاده از هک رشد کاری می کنیم که محصول، خود باعث ویروسی شدن خودش شود. در واقع مشتریان با تجربه های خوشایند خود و امکانی که محصول در اختیار آنها قرار می دهد، قادر خواهند بود محصول را به دوستان خود معرفی کنند. نمونه های این موضوع Invite در imo است.

نمونه های موفق هک رشد(Growth hacking)

بسیاری از کسب و کارهای بزرگی که ما امروزه آنها را در ردیف نمونه های موفق می بینیم، زمانی با استفاده از شیوه های هک رشد توانستند خودشان را رشد داده و به این مرحله برسانند. ما در اینجا به چند نمونه که احتمالا برای شما هم آشنا باشد، اشاره می کنیم.

نمونه های موفق هک رشد، هک رشد در کسب و کار، تبلیغات بیستکا

Dropbox یکی از نمونه هایی است که رشد سریع خود را مدیون خلق رشد است. Dropbox در سال 2007 معرفی شد و تا آوریل سال 2009، یک میلیون کاربر داشت. این روند رو به رشد طوری بود که در سپتامبر همان سال تعداد 2 میلیون کاربر و در نوامبر به 3 میلیون کاربر رسید. در مارس 2016 کمپانی دراپ باکس، 500 میلیون کاربر داشت.

روند رو به رشد سریع Dropbox، با استفاده از هک رشد اتفاق افتاد. ایده ای ساده و اما بسیار خلاقانه! استفاده از سیستم ارجاع. یعنی اگر هر کاربر عضو، دوستان خود را به عضویت در دراپ باکس دعوت می کرد، هر دو می توانستند از فضای اضافی به طور رایگان استفاده کنند.

این باعث شد کاربران برای گرفتن فضای رایگان دوستان، آشنایان و هر کسی که می شناختند را با خود به دراپ باکس بیاورند، تا بتوانند هر دو از این مزیت استفاده کنند. این همان بحث ترویج محصول از طریق خود محصول است.

یکی دیگر از نمونه های موفق در زمینه هک رشد، شرکت Airbnb است. شما در Airbnb می توانید، اتاقی از خانه خودتان را اجاره داده و از طریق آن کسب درآمد کنید. این شرکت برای تبلیغات و جذب مشتری به جای هزینه های اضافی برای بازاریابی یا روش های دیگر تبلیغات، از انتشار تبلیغ در سایت Craigslist برای جذب مشتری استفاده کرد و توانست تمامی مخاطبان آن را، جذب خود کند.

بازاریابی بوسیله هک رشد

 رایان هالیدی (Rayan Holiday) بازاریاب و از نویسندگان  کتاب های هک رشد است. هالیدی در کتاب دوم خود با نام بازاریابی بوسیله هک رشد: آغازگر آیندهٔ روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات توضیح می‌دهد که هک رشد ارزان‌تر و مؤثر تر از روشهای سنتی بازاریابی است و مطالعاتی موردی در خصوص شرکتهایی چون توییتر و فیسبوک را برای نشان دادن قدرت تکنیک هک رشد را نشان می‌دهد.کتاب هک رشد هالیدی به زبان فارسی نیز ترجمه شده است.

تکنیک های هکر رشد

هکر های رشد، دارای چندین سال تجربه کاری هستند و مهارت یک هکر رشد با انجام پروژه های  متعدد بیشتر می شود. توانایی تحلیل و آنالیز درونی سازمان و برونی ( رقبا و بازار) یکی از ویژگی های بارز هکر رشد است. در خیلی از اوقات هکر رشد از SEO، تحلیل سایت‌ها، بازاریابی محتوا و تست‌های A/B  و شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند. هکرهای رشد از روش‌های کم هزینه و جایگزین‌های مناسب برای بازاریابی سنتی استفاده می‌کنند به عنوان مثال استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ویروسی به جای خرید تبلیغات از رادیو و تلویزیون و روزنامه در بازاریابی سنتی یکی دیگر از روش‌های خالق‌های رشد است. 

با وجود اینکه هک رشد یک اصطلاح جدید است اما اینکه کسب و کارها بخواهند با سرعت رشد کنند و تمام تمرکز آنها روی رشد باشد، مساله جدیدی نیست. موفقیت هر کسب و کاری به استفاده از روش های خلاقانه برای جذب مشتری وابسته است و این همان ایده هک رشد است. هک رشد در واقع یک ابزار نیست بلکه یک مدل ذهنی است.

قیف فروش

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا