جذب اعتماد مخاطبان با ویدیو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ چیست؟، بازاریابی ویدئویی
نوشته شده توسط : سولماز کریمی

فهرست مطالب


ویدیو مارکتینگ و دلیل استفاده از ویدیو برای بازاریابی


یک قاعده ی کلی در مورد مغز وجود دارد؛ مغز انسان چیزی به نام کلمه را نمی شناسد، آن چه که مغز می شناسد، تصویر یا مجموعه ای از تصاویر است. تصاویر بیشترین ماندگاری را در مغز دارند. سریع ترین روش یادگیری نیز استفاده از تصاویر است. انسان های نخستین بدون هیچ گونه آموزشی برای ارتباط با هم از تصاویر استفاده می کردند و با طراحی نقوش مختلف روی دیواره ی غارها منظور خود را به همدیگر می رساندند. به این ترتیب بود که تصاویر نقش کلیدی در بین افراد پیدا کرد.

با گذشت زمان و با تلفیق صدا و تصویر، ویدیو ایجاد شد. ویدیوها به دلیل داشتن دو مولفه اساسی یعنی؛ صدا و تصویر ماندگاری بالایی نسبت به متن و کلمه در ذهن مخاطبان دارند. اولین ویدیو در سال 1896 با استقبال شدید مردم مواجه شد. به طوری که امروزه بیش از یک سوم از کاربران اینترنت عضو یوتیوب، بزرگترین شبکه به اشتراک گذاری ویدیو، هستند.

در ادامه به تعریف، اهمیت و روش های ویدئو مارکتینگ می پردازیم و به شما خواهیم گفت که بازاریابی ویدیویی چیست؟ دلیل پیدایش و اهمیت ویدیو مارکتینگ چیست و چرا برای هر کسب و کار و سازمانی مهم و حیاتی است.

ویدیو مارکتینگ چیست؟

استفاده از ویدیو برای تبلیغات به قبل از پیدایش اینترنت بر می گردد. اولین ویدیوی تجاری در سال 1940 توسط یک شرکت تبلیغاتی به نام Bulova ساخته شد. این ویدیوی تبلیغاتی در ایستگاه تلویزیونی نیویورک پخش شد.

با گسترش استفاده از اینترنت شاخه ای به نام ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی در حوزه دیجیتال مارکتینگ ایجاد شد. اما ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی چیست؟ ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی “استفاده از ویدیو برای معرفی و تبلیغ یک برند یا یک محصول” است. با اینکه ویدیو مارکتینگ تعریف ساده ای دارد اما تاثیر بسیار زیادی در گسترش و رونق یک کسب و کار می گذارد. طبق گفته ی Hubspot “یک دقیقه ویدیو برابر با 1.8 میلیون کلمه” است. همین یک جمله برای نشان دادن اهمیت ویدیو مارکتینگ در یک کسب و کار و لزوم استفاده از آن کافی است.

گرچه هزینه تولید ویدیو از محتوای متنی بیشتر است اما با استفاده از ویدیو مارکتینگ شما می توانید به میزان زیادی در هزینه های سازمان خود صرفه جویی کنید. به طور مثال به جای افزایش نیروی بازاریابی و بدون اینکه دغدغه بعد مسافت را داشته باشید، با تولید ویدیوی های مناسب جذاب، پیام های تبلیغاتی خود را به گوش مخاطبانتان برسانید. در واقع ویدیوها حکم پرسنل شما را دارند و همان کاری که پرسنل فروش و بازاریابی انجام می دهند را می توانید از ویدیوهای تبلیغاتی خود انتظار داشته باشید.

در این مقاله از تبلیغات بیستکا، می خواهیم موضوع مهمی را یادآور شویم، اشتباهی که خیلی از کسب و کارها در مورد بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ دارند؛ ویدیو مارکتینگ صرفا ساخت ویدیو برای فروش محصول نیست، بلکه مهمترین هدف از ساخت ویدیوهای تبلیغاتی “برندسازی” است. اینکه نام تجاری شما در بین مخاطبان جایگاهی پیدا کند، جز مهمترین اهداف هر کسب و کاری است.اهمیت ویدیو مارکتینگ با داده های آماری


طبقه تحقیقاتی که اخیرا توسط Hubspot انجام شد، آماری به دست آمد که اهمیت ویدیو مارکتینگ را نشان می دهد:

 1. پیش بینی می شود که تا سال 2019 بیش از 80% از کل ترافیک وب، مربوط به محتوای ویدیویی خواهد بود.
 2. استفاده از ویدویو در ایمیل های ارسالی( ایمیل مارکتینگ )، نرخ کلیک را تا 200 الی 300 درصد افزایش می دهد.
 3. قرار دادن ویدیو در لندینگ پیچ، نرخ تبدیل را تا 80% بیشتر می کند.
 4. حدود 90% از مشتریان باور دارند که تماشای ویدیوی محصولات باعث می شود که راحت تر برای خرید تصمیم بگیرند.
 5. 64% از مشتریان بعد از اینکه ویدیویی در مورد محصول می بینند، اقدام به خرید آنلاین آن محصول می کنند.
 6. 87% از بازاریابان آنلاین در حوزه دیجیتال مارکتینگ، از محتوای ویدیویی استفاده می کنند.
 7. یک سوم از کل زمانی که افراد در فضای مجازی می گذرانند، صرف تماشای ویدیو می شود.
 8. 59% از مدیران اجرایی سازمان، برای تصمیم گیری های خود از محتوای ویدیویی استفاده می کنند. سرعت به دست آوردن اطلاعات از طریق ویدیو بیش تر از محتوای متنی است.
 9. یک کارشناس در حوزه دیجیتال مارکتینگ تخمین زده است که یک دقیقه ویدیو برابر با 1.8 میلیون کلمه است.

گزینه آخر نشان می دهد که اگر به طور میانگین هر پست وبلاگ 2000 کلمه باشد، یک دقیقه ویدیو برابر با 900 پست وبلاگ است. این نهایت قدرت و اهمیت ویدیو مارکتینگ را نشان می دهد.

اهمیت ویدیو مارکتینگ با داده های آماری، ویدیو مارکتینگ، بازاریابی ویدئویی، تبلیغات بیستکا

مزایای ویدیو مارکتینگ

یکی از تاثیرگذارترین روش ها برای بازاریابی آنلاین، استفاده از محتوای ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ است. ما در اینجا چند مورد از مزایای ویدیو مارکتینگ را ذکر کرده ایم، تا این اطمینان در شما ایجاد شود که ویدیو مارکتینگ بهترین انتخاب بازاریابی برای هر کسب و کاری است.

ویدیو مارکتینگ، یادآوری برند (Brand Recall) شما را برجسته می کند

Brand Recall یا یادآوری برند چیست؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به مایع ظرف شویی “ریکا” هم بگویید یا این کلمه را از زبان بزرگترها شنیده باشید که به مایع ظرف شویی “ریکا” می گویند. “ریکا” در واقع مایع ظرف شویی نیست بلکه اسم یک برند از مایع ظرفشویی است که به دلیل محبوبیت و استفاده زیاد، طوری شهرت یافته است که به جای مایع ظرف شویی استفاده می شود یا مثلا وقتی صحبت از گوشی موبایل می شود، ناخودآگاه به یاد آیفون و اپل می افتیم؛ این همان یادآوری برند است. یعنی زمانی که از یک محصول صحبت می شود، برند خاصی به ذهن ما می رسد.

یادآوری برند ایده آل ترین موقعیتی است که هر برندی در آرزوی رسیدن به آن است. محتوای ویدیویی، یادآوری برند را به میزان زیادی برجسته می کند. این یکی از مزایای ویدیو مارکتینگ است. ویدیوها به دلیل ماندگاری زیادی که در ذهن بینندگان دارند، باعث می شوند برندی که از طریق ویدیو تبلیغات انجام می دهد، رفته رفته ماندگار شود.

طی تحقیقاتی توسط Hubspot، ثابت شده است که 80% مشتریان ویدیوهایی که طی یک ماه دیده اند را به خاطر می سپارند. وقتی مشتریان محتوای ویدیویی شما را به خاطر می آورند، در واقع برند شما یادآوری شده است. بهبود و تقویت “یادآوری برند” تاثیر ویدیو مارکتینگ را در کسب و کار شما به خوبی نشان می دهد.

ویدیو مارکتینگ سئوی سایت شما را تقویت می کند

65% از مدیران اجرایی سازمان ها، پس از آن که ویدیوی مربوط به یک محصول یا برند را مشاهده می کنند از وب سایت مربوط به آن نیز دیدن می کنند. این نوعی سئوی مخفی است که از جمله مهمترین مزایای ویدیو مارکتینگ به حساب می آید؛ وقتی کاربران از کیفیت ویدیو راضی باشند به سمت وب سایت هدایت می شوند و این کار سئوی سایت را افزایش می دهد. جالب تر این که طی مطالعه ای توسط Hubspot، حدود 39% درصد از مدیران اجرایی پس از مشاهده ویدیوی تبلیغاتی یک محصول، با فروشنده آن تماس می گیرند. ویدیو مارکتینگ، ترافیک سایت شما را افزایش می دهد؛ بنابراین شما علاوه بر بازاریابی، سئوی سایت خود را نیز بهبود می بخشید.

محتوای ویدیویی مناسب هر پلتفرمی است

با توجه به گسترش پلتفرم های سخت افزاری مختلف، یکی از مهم ترین دغدغه های طراحان UX، طراحی ریسپانسیو است که در هر پلتفرم و دستگاهی قابل اجرا باشد. این یکی از مزایای ویدیو مارکتینگ است که در هر پلتفرمی قابل اجرا است؛ از گوشی موبایل گرفته تا تبلت و دسکتاپ، شما می توانید ویدیوهای مختلف را تماشا کنید و هیچ محدودیتی نخواهید داشت. این مساله، دسترسی به ویدیو های تولید شده را افزایش می دهد و تعداد بینندگان نیز بیشتر می شود.

ویدیو مارکتینگ باعث تقویت پیام های تبلیغاتی می شود

ویدیوی های تبلیغاتی به دلیل دارا بودن صدا و تصویر، دو مشخصه ماندگار در ذهن مخاطب، امکان انتقال هر پیامی را به مخاطبان خود دارند. وجود صدا و تصویر در ویدیو این شانس را برای هر برندی ایجاد می کند که بتواند نام تجاری و پیام تجاری خود را با سرعت بالایی به مخاطب انتقال دهد و در عین حال ماندگاریی بالایی نیز داشته باشد.

محتوای ویدیویی به آسانی ویروسی می شود

احتمالا کلمه “بازاریابی ویروسی” یا “ویدیوی ویروسی (Viral Video)” به گوشتان خورده است. اما دلیل استفاده از کلمه ویروس چیست؟ ویروس ها موجودات ریزی هستند که اصلی ترین مشخصه آنها تکثیر شدن از فردی به فرد دیگر است؛ به طوری که به سرعت می توانند همه چیز را آلوده کنند. وقتی می گوییم “ویدیوی ویروسی” منظور ما ویدیویی است که به سرعت بین افراد دست به دست می شود؛ در واقع نحوه انتشار آن را به ویروس تشبیه می کنیم.

طبق آمار به دست آمده، 92% از افراد ویدیوهایی را که در موبایل خود مشاهده می کنند، با دوستان و آشنایانشان به اشتراک می گذارند. ویدیوها حدود 1200% بیشتر از محتوای متنی به اشتراک گذاشته می شوند. جالب است بدانید، بیش از 60% از افرادی که محتوای ویدیویی را تماشا می کنند، درگیر ویدیو می شوند. این در حالی است که پست های متنی این قابلیت را ندارند که بتوانند مخاطبان را درگیر خود کنند.

مزایای ویدیو مارکتینگ، یادآوری برند (Brand Recall)، آزانس تبلیغاتی بیستکا

آمار ذکر شده نشان می دهد که ویدیوها قابلیت ویروسی شدن را دارند. البته هر ویدیویی ویروسی نمی شود. ویدیویی هایی که محتوای جذاب و کاربر پسند داشته باشند به راحتی می توانند بین افراد مختلف دست به دست شده و اصطلاحا “ویروسی” شوند. اولین ویدیوی ویروسی در سال 1991، توسط مدیر اجرایی فاکس ساخته شد که هزینه ی ساخت این ویدیو 750 دلار بود. با پی بردن به اهمیت این نوع از ویدیو ها، روز به روز استفاده از آن ها بیشتر و بیشتر شد.

روش های ویدئو مارکتینگ: انواع ویدئو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ روش های مختلفی دارد. هر کسب و کاری با توجه به نیازها و شناختی که از بازار هدف خود دارد از روش های مختلف استفاده می کند. ما در این بخش چند نمونه از انواع و روش های ویدئو مارکتینگ را بیان می کنیم تا شما بتوانید برای کسب و کار خود، بهترین روش را انتخاب کنید.

 1. ویدیوهای مصاحبه ای: این روش یکی از انواع ویدئو مارکتینگ است که در آن مصاحبه با شخص خاصی که از محبوبیت در یک زمینه برخوردار است انجام می شود. شخص مصاحبه شونده باید فردی آشنا با سمت خاص باشد تا مخاطبان بتوانند تمایلی برای دیدن ویدئو پیدا کنند.
 2. ویدیوهای تجاری: در این روش ویدیوی تبلیغاتی برای معرفی یک برند خاص تولید می شود. فیلم هایی که در تبلیغات تلویزیونی نمایش داده می شوند نمونه ای از این ویدیوها هستند.
 3. ویدیوهای آموزشی: هدف از ساخت این ویدیو ها آموزش و رفع مشکل از مخاطبان است. در ساخت این ویدیو ها شما باید ابتدا بازار هدف و مخاطبان خود را انتخاب کرده و سپس مشکل خاصی از آن ها را با ارائه راه حل هایی حل کنید. یکی از مزایای ویدیو های آموزشی این است که ترافیک زیادی را به سمت سایت شما روانه کرده و سئوی سایت را افزایش می دهند. علاوه بر این می توانید با ساخت ویدیوهای حرفه ای تر در زمینه های مختلف و فروش آن ها کسب درآمد کنید.
 4. ویدیوهای طنز: ویدیوهایی که با زبان طنز مفاهیم مختلفی را به افراد انتقال می دهند، بسیار پرطرفدار هستند. نمونه ی موفق این ویدیوها، ویدیوهای اینستاگرامی هستند که صفحات آن ها فالورهای بسیار بالایی نسبت به سایر صفحات دارند و به این ترتیب می توان در این صفحات تبلیغات انجام داد. زبان طنز زبان بسیار گیرایی است و بیشتر افراد جامعه تمایل عجیبی به این زبان گیرا دارند. کشور ما در زمینه تولید محتوای طنز پیشتاز است. شاعران طنز پرداز زیادی در شرایط بد سیاسی می توانستند بدون هیچ ترسی حرف و منظور خود را به اکثریت جامعه برسانند. همچنین ویدیوهایی که با زبان طنز ساخته می شوند، تاثیرگذاری زیادی بر روی مخاطبین دارند؛ به طوری که این روش را می توان جز بهترین روش های ویدئو مارکتینگ در نظر گرفت.
 5. استفاده از مصرف کنندگان: در این روش ویدیوهایی برای محصولات ساخته می شود که مصرف کنندگان محصولات نظرات خود را در مورد محصول مورد نظر بیان می کنند. این روش اعتماد بیننده را افزایش می دهد.
 6. ویدیوهای زنده یا لایو: این ویدیوها تاثیر بسیار زیادی روی مخاطبان خود دارند. مخاطبان هم زمان که می توانند محصولات و خدمات را از نزدیک ببینند؛ سوالات پیش آمده را در لحظه می پرسند و پاسخ خود را دریافت می کنند. در واقع می توان گفت، ویدیو زنده یکی از انواع ویدئو مارکتینگ است که طرفداران زیادی دارد.

آموزش ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی

ویدیوها محتوای هوشمندی هستند که در مخاطبان احساس خوبی ایجاد می کنند اما همه ویدیوها این قابلیت را ندارند. شاید گاهی برای شما هم پیش آمده باشد که تمایلی به دیدن ادامه برخی از ویدیوها نداشته باشید و در همان چند ثانیه اول ویدیو را ببندید. این موضوع کاملا با اصل ویروسی شدن ویدیو ها در تضاد است چون شما نه ویدیو را مشاهده می کنید و نه تمایلی برای ارسال آن دارید.

احتمال دارد این اتفاق برای هر ویدیویی پیش بیاید. شما باید با آموزش ویدیو مارکتینگ و به کار بردن نکات کلیدی آن در تولید محتوای ویدیویی خود از ایجاد این مسائل جلوگیری کنید و بتوانید ویدیوهایی با قابلیت ویروسی شدن ایجاد کنید. در این قسمت 18 مورد آموزش ویدیو مارکتینگ، برای تولید ویدیوهای تبلیغاتی ذکر شده است که با به کارگیری این موارد، به میزان چشمگیری تاثیر ویدیو مارکتینگ در کسب و کار خود را خواهید دید.

داستان سرایی کنید

سعی کنید محتوایی که برای ویدیوهای تبلیغاتی خود ایجاد می کنید، روایتی داستانی باشد. به این صورت که مقدمه، متن و انتها داشته باشد. تاثیر ویدیو مارکتینگ به این موضوع بستگی دارد که آشکارا از ویژگی های محصول و فروش صحبت نکنید و ویدیوی داستانی بسازید. این ویدیوها تاثیرگذاری بیشتری دارند. اگر بتوانید داستان احساسی بسازید و مشتریان را تحت تاثیر قرار دهید، در این صورت در بازاریابی ویدیویی خود موفق شده اید. ویدیوهای داستانی نمونه ای از روش های ویدئو مارکتینگ محسوب می شوند که به نسبت روش های دیگر تاثیرگذاری بیشتری دارند.

گوگل از این ترفند در ساخت ویدیوهای تبلیغاتی خود به خوبی استفاده می کند. “عشق پاریسی گوگل” ویدیوی تبلیغاتی است، که با برانگیختن احساسات افراد، آن ها را به جست و جو از طریق گوگل تشویق می کند.

شروع خوبی داشته باشید

سعی کنید ویدیوی تبلیغاتی خود را خوب شروع کنید. معمولا در 10 ثانیه اول افراد تصمیم می گیرند که ویدیویی را ببینند یا نه! اگر از ویدیویی خوششان نیاید آن را بسته و از آن خارج می شوند. 10 ثانیه اول هر ویدیویی به منزله مقدمه آن است؛ پس سعی کنید مقدمه ای ایجاد کنید که بتواند مخاطب شما را نگه دارد نه این که او را فراری دهد!

عنوان تحریک کننده انتخاب کنید

اولین چیزی که در برخورد با یک ویدیوی تبلیغاتی به چشم می خورد عنوان آن است. ما قبل از دانلود یک ویدیوی تبلیغاتی در اینترنت، ابتدا عنوان آن را می خوانیم، اگر عنوان آن به اندازه کافی تحریک آمیز و جذاب باشد، بدون شک سعی می کنیم ویدیو را ببینیم؛ در واقع عنوان ویدیو ما را به دیدن آن کنجکاو می کند. علاوه بر عنوان جذاب، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، باعث بهینه سازی ویدیو برای موتورهای جست و جو می شود و مخاطبان زیادی را به سمت ویدیوی روانه می کند.

روی ویژگی های محصول تاکید نکنید

روش های ویدئو مارکتینگ، انواع ویدئو مارکتینگ، آموزش ویدیو مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ

اگر برای یک محصول، ویدیوی تبلیغاتی می سازید نباید فقط به معرفی محصول بپردازید. این اشتباه باعث می شود که مخاطبان شما حس خوبی نگیرند و این تصور در آن ها ایجاد شود که هدف شما صرفا فروش محصول به آن ها است. یادتان باشد مشتریان شما هیچ وقت نباید این حس را از شما بگیرند. مطمئن باشید اگر این اتفاق بیفتد بیش از ۵۰% شانس خود را برای فروش محصول، از دست خواهید داد.

شاید کمی گیج کننده باشد اما اصلا پیچیده نیست. مشتریان امروز بیشتر به دنبال همراهی و حس خوب می گردند. باید کاری کنید که مشتری حس کند کنار او هستید و می خواهید مشکلش را حل و نیازش را برطرف کنید؛ بنابراین در ساخت ویدیوهای تبلیغاتی، بیشتر به نیازی که محصول قرار است حل کند، بپردازید. سعی کنید ابتدا خود مشکل را در ویدیو مطرح و سپس با محصول پیشنهادی خود، نشان دهید که چگونه می توانید مشکلات موجود را حل کنید. در این صورت مشتریان شما، حس می کنند که شما به فکر آن ها هستید. این حس خوب با بهبود تجربه مشتری، می تواند هر کسی را برای خرید محصول وسوسه کند.

ساخت این نوع از ویدیوها، تاثیر ویدیو مارکتینگ را چندین برابر می کند. کانال های ویدیو

کسل کننده نباشید

اهمیت ویدئو مارکتینگ به این است که مخاطبان زیادی بتوانند شما را ببینند. ویدیو هایی توسط مخاطبان دیده می شوند که جذاب باشند. سعی کنید ویدیوهای کسل کننده نسازید، چون در این صورت مخاطبان شما تمایلی برای دیدن آن نخواهند داشت. این که شخصی پشت میز بایستد و محصول را نشان دهد و در مورد ویژگی های آن صحبت کند کاملا کسل کننده خواهد بود. سعی کنید ویدیوهای هیجان انگیز بسازید تا مخاطبان شما با تجربه هیجان در ویدیو، به ادامه دیدن آن و استفاده از محصولات و خدمات شما مشتاق باشند.

ویدیو ها حتما مناسب نمایش در موبایل باشند

یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ این است که در هر پلتفرمی قابل نمایش است و نیازی به ساخت ویدیوهای مختلف برای پلتفرم های متفاوت وجود ندارد. اما منظور از ویدیوهای مناسب موبایل موضوع دیگری است. ویدیوهایی که مناسب موبایل هستند، باید قابلیت پخش آنلاین و دانلود شدن را داشته باشند. مخاطبان موبایل فرصت زیادی ندارند تا درگیر دانلود کردن و یا استفاده از پخش کننده های خاصی باشند چون اکثر آن ها در حال حرکت هستند و دنبال ویدیوهایی با سهولت پخش می گردند؛ بنابراین سعی کنید ویدیوهایی بسازید که به آسانی قابل پخش و دانلود شدن باشند.

سئو، سئو، سئو

گوگل محتوای ویدیویی را دوست دارد؛ بنابراین باید ویدیوهایی بسازید که برای موتور جست و جو گر گوگل بهینه شده باشد. برای بهبود سئو در ویدیو مارکتینگ، سعی کنید محتوای جذاب بسازید. برچسب ها و عنوان ویدیو نیز از کلمات کلیدی باشد. در نوشتن توضیحات برای ویدیو نیز از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. این موارد باعث می شود که ترافیک زیادی به سمت شما روانه شود.

آدرس سایت خود را در ویدیو قرار دهید

وقتی آدرس وب سایت خود را در ویدئوی تبلیغاتی خود قرار می دهید، در این صورت مخاطبان شما با دیدن ویدئو می توانند سری هم به وب ساییتان بزنند. به این ترتیب ترافیک وب سایتتان افزایش می یابد.

به مخاطبان خود آموزش دهید

افراد از آموختن، آن هم به صورت رایگان و ویدیویی لذت می برند. سعی کنید ویدیوهایی با محوریت آموزشی تولید کنید که مخاطب شما بعد از پایان ویدیو، چیزی از شما یاد گرفته باشد. در بیشتر مواقع ویدیوهایی که محتوایی برای آموزش، توصیه، پیشنهاد و اطلاع رسانی دارند بیشتر از ویدیوهای تبلیغاتی دیده می شوند.

ویدیو را با موسیقی جالب تر کنید

موزیک تاثیر عجیبی روی ذهن انسان دارد. افراد با شنیدن آهنگ های غم انگیز ناخودآگاه ناراحت می شوند و با گوش دادن به آهنگ های شاد، احساس شادی می کنند. با قراردادن موزیک مناسب در محتوای ویدیویی می توانید تاثیرگذاری آن را بیشتر کنید و مخاطبان بیشتری را جذب نمایید. با این کار شما می توانید ویدیویی هیجان انگیز و احساسی تولید کنید.

از محتوای ویدیویی تولید شده توسط مشتریان استفاده کنید

برای تولید ویدیوهای تبلیغاتی از مشتریان و مصرف کنندگان محصولات خود استفاده کنید. این که مشتریان از مزایای محصولات شما بگویند و تجربیات خود را بیان کنند، باعث می شود که افراد اعتماد بیشتری نسبت به محصول و برند شما داشته باشند.

از فراخوان عمل یا Call To Action استفاده کنید

همان طور که بهتر است در پایان محتوای متنی یک فراخوان عمل مناسب قرار دهید تا بتوانید مخاطب را به انجام عمل خاصی دعوت کنید؛ بهتر است در محتوای ویدیویی نیز با قراردادن فراخوان عمل مناسب، مخاطب را به عکس العمل و تعامل بیشتر با خودتان دعوت کنید. برای طراحی فراخوان عمل مناسب از خودتان بپرسید که می خواهید مخاطب شما بعد از دیدن این ویدیو چه کاری انجام دهد؟ پاسخ این سوال می تواند به شما در یک طراحی مناسب کمک کند.

تماشاگران را پشت صحنه قرار دهید

ویدیوهای تبلیغاتی خود را طوری بسازید که مخاطبان شما حس نزدیک بودن با برند و محصولات شما را تجربه کنند. شاید این جمله کمی مبهم باشد! حس نزدیک بودن یعنی چه؟ شما باید ویدیوی تبلیغاتی خود را طوری بسازید که بیننده شما هنگام تماشای ویدیو، فکر کند در حال استفاده از محصول و خدمات شما است و بتواند خود را جای کاراکترهای ویدیو بگذارد.

ویدیوهایی نسازید که درک محیط آن برای مخاطبان هدف تان سخت باشد زیرا شما قصد دارید مشتری را به سمت خرید بکشانید؛ بنابراین نوع مخاطب خود را بشناسید و متناسب با آن فضای ویدیو را انتخاب کنید.

ویدیوی کوتاه تهیه کنید

مخاطبان آنلاین اکثرا زمان زیادی برای مشاهده یک ویدیو ندارند. آن ها مدام در حال جست و جوی سایت های مختلف و دیدن ویدیوهای متفاوت هستند؛ بنابراین سعی کنید با حفظ اصل مطلب، ویدیوهای کوتاه بسازید چون زمان مخاطبان شما محدود است. این اصل را همیشه به خاطر بسپارید که “حرف های کوتاه بیشتر در خاطر می مانند.”

از صدای حرفه ای استفاده کنید

اگر ویدیوی تبلیغاتی شما به گونه ای است که یک گوینده قرار است با مخاطبان شما صحبت کند و توصیه ای به آن ها بدهد؛ بنابراین باید در انتخاب گوینده خود دقت زیادی داشته باشید. گوینده های ویدیوهای تبلیغاتی حکم مجری های برنامه های تلویزیونی را دارند و باید به اندازه کافی حرفه ای باشند.

لحن و تن صدا تاثیر زیادی روی مخاطب دارد. وقتی از یک گوینده حرفه ای برای ویدیوهای تبلیغاتی خود استفاده می کنید، می توانید مطمئن باشید که مخاطبان به حرف های شما با دقت تمام گوش می دهند. یک گوینده آماتور شنونده را به سرعت خسته می کند و این حس را به او می دهد که با یک تیم غیر حرفه ای رو به رو است. پس حتما در انتخاب گوینده خود دقت کنید.

سوال بپرسید

برای اینکه مخاطبان خود را بیشتر درگیر موضوع کنید، سوال بپرسید. سوال پرسیدن افراد را مشغول یافتن پاسخ می کند و به این ترتیب بینندگان بیشتر با برند و ویدیوی شما درگیر می شوند. از مخاطبان خود بخواهید پاسخ را برای شما در زیر ویدیو کامنت کنند.

کمال گرایی را کنار بگذارید

شما قرار نیست برای هالیوود ویدیو بسازید؛ بنابراین بیش از حد وسواس به خرج ندهید و کمال گرا نباشید. شما باید در ساخت ویدیو نکات زیادی را در نظر بگیرید و از آموزش های ویدئو مارکتینگ استفاده کنید تا بتوانید مخاطب را جذب و به سمت خرید بکشانید اما قرار نیست کامل ترین و بهترین ویدیو را تهیه کنید. اگر کمال گرا باشید شاید هیچ وقت نتوانید کاری را تمام کنید و همیشه ویدیوی شما در مرحله ساخت می ماند.

ویدیوها را در صفحه فرود (Landing page) قرار دهید

هدف ویدیوهای تبلیغاتی، بازاریابی و معرفی محصول است. پس از تماشای این ویدیوها مشتری در حال فکر کردن در مورد محصول و برند شما است و شاید وارد مرحله تصمیم گیری برای خرید محصول شود؛ بنابراین مناسب ترین جایی که می توانید ویدیوهای خود را قرار دهید صفحه فرود یا Landing Page است. در این صورت اگر مشتری قصد خرید داشته باشد می تواند بلافاصله از صفحه مورد نظر اقدام کند. با قرار دادن ویدیو در صفحه فرود، نرخ تبدیل تا 80% افزایش می یابد و تاثیر ویدیو مارکتینگ به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

اهمیت ویدیو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ چیست، بازاریابی ویدیویی، اهمیت ویدیو مارکتینگ، بیستکا و تبلیغات آنلاین هوشمند

با وجود پیشرفت تکنولوژی، گسترش ارتباطات و فضای آنلاین، افراد میل بیشتری به خریدهای حضوری نشان می دهند زیرا می توانند از نزدیک تمام جزئیات محصول و کارکرد آن را مشاهده کرده و با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهند. بنر تلگرام

ویدیوها فضایی را بوجود می آورند تا مشتریان بتوانند بدون رفتن به فروشگاه ها یا مراکز خرید و طی کردن مسافت های طولانی، حس دیدن محصول از نزدیک را تجربه کنند. وقتی که افراد قرار است پول خرج کنند، دقیق تر از همیشه عمل می کنند و وسواس زیادی به خرج می دهند. در واقع به راحتی پول خرج نمی کنند؛ اما زمانی که اعتماد شکل بگیرد، نه تنها به راحتی حاضر به پرداخت پول می شوند بلکه دیگر برند می تواند با خیال راحت بقیه محصولات یا خدماتش را به مشتری اعتماد کرده، بفروشد.

مهم ترین اهمیت ویدیو مارکتینگ، “اعتمادسازی در افراد” است. افراد وقتی ویدیویی را تماشا می کنند راحت تر در مورد خرید محصول تصمیم می گیرند و این به این معناست که ویدیو مارکتینگ، بخش مهم و حیاتی دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید.

انواع تبلیغات در تلگرام

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا