معرفی پیام رسان های ایرانی – مسنجر سروش، بله، بستفون، گپ و ایتا

پیام رسان های داخلی، تبلیغات بیستکا
نوشته شده توسط : سولماز کریمی

فهرست مطالب

پیام رسان ها

مدتی است که پیام رسان های داخلی نیز پا به عرصه گذاشته اند. واژه پیام رسان ترجمه فارسی کلمه Messenger است. همان طور که از نامشان نیز مشخص است، هر وسیله ای که اطلاعاتی را از یک مبدا به مقصدی برسانند و پیامی را مخابره کنند، پیام رسان می نامیم. تکنولوژی در حال پیشرفت است و پیام رسان ها در حال تغییر شکل و از طرفی در حال رشد و افزایش هستند!

اگر بخواهیم پیام رسان ها را دسته بندی کنیم، کلی ترین دسته بندی می تواند دو دسته پیام رسان های خارجی و داخلی باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه لزومی به این دسته بندی است در حالی که خود پیام رسان و قابلیت هایش برای ما مهم تر هستند.

ما به شما می گوییم: از آنجایی که بحث فیلترینگ پیام رسان های خارجی به دلیل برخی مسائل سیاسی و امنیتی داغ است، دیگر به راحتی گذشته نمی توان از این پیام رسان ها استفاده کرد. حتی در برخی موارد غیرقابل دسترس هستند. بنابراین ما برای سهولت استفاده، به پیام رسان هایی با قابلیت دسترسی بیشتر و راحت تر روی می آوریم. در واقع اینجاست که پیام رسان های داخلی وارد میدان می شوند تا بتوانند جایگزین پیام رسان های فیلتر شده، شوند.

بنابراین در این پست از تبلیغات بیستکا شما را، با پیام رسان های داخلی آشنا کنیم تا اگر دنبال جایگزین مناسب هستید با خواندن این مقاله تصمیم گیری برایتان آسان تر شود.

محبوب ترین پیام رسان های داخلی

پیام رسان های داخلی پیام رسان هایی هستند که در داخل کشور برنامه نویسی و توسعه یافته اند و سرورهایشان هم در ایران قرار دارد. در چند سال اخیر تعداد این پیام رسان ها بیشتر شده و تا جایی که حتی توانایی رقابت با برخی از پیام رسان های خارجی را نیز یافته اند.اما از بحث رقابت داخلی و خارجی پیام رسان ها که بگذریم، فیلترینگ پیام رسان های خارجی سبب شده است، که ما مقایسه ای در بین پیام رسان های داخلی داشته باشیم تا بتوانیم یک پیام رسان مناسب برای جایگزینی انتخاب کنیم.پس با بیستکا همراه باشید.

پیام رسان بیسفون

پیام رسان بیسفون، تبلیغات بیستکا

یکی از پیام رسان های داخلی، پیام رسان بیسفون است. استفاده از این پیام رسان را شاید قبلا با نام تجاری بیستاک تجربه کرده باشید. بیسفون امکان تماس صوتی، چت، ایجاد کانال، گروه و انتقال محتوا را فراهم می سازد. یکی از ویژگی های جالب این پیام رسان ایرانی Call Out است، یعنی شما با استفاده از این پیام رسان می توانید با شماره موبایل یا تلفن ثابت در هر کجای دنیا تماس بگیرید و 15 درصد در هزینه های تماس تان صرفه جویی کنید.اما نقطه قوت این پیام رسان داخلی امنیت بالاست. پیام ها در مبدا رمزنگاری می شوند و کلید رمزگشایی تنها به مقصد پیام ارسال می شود. بیسفون از این قابلیت با نام  “پیام امن” نام برده است. با استفاده از بیستکا میتواند تبلیغات بیسفون را تجربه کنید.

پیام رسان بیسفون برای پلتفرم های آی او اس و اندروید قابل دسترس است.

پیام رسان آی گپ

پیام رسان آی گپ و تبلیغ در بیستکا

یکی دیگر از پیام رسان های داخلی ، پیام رسان آی گپ است. پیام رسان آی گپ را شما می توانید روی دستگاه های اندروید، آی او اس، ویندوز و لینوکس نصب کنید. مزیت این پیام رسان ایرانی نسخه تحت وب آن است، که استفاده از این پیام رسان را در هر پلتفرمی امکان پذیر می کند.این پیام رسان ایرانی نیز هم از امنیت بالایی برخوردار است و هم حفظ حریم خصوصی کاربرانش را تضمین می کند.در این پیام رسان امکان ایجاد گروه و کانال را دارید. همچنین قابلیت انتقال فایل ویدئویی، صوتی، تصویری و متن نیز وجود دارد.این پیام رسان نیز به تلگرام شباهت دارد و می تواند جایگزینی مناسب برای تلگرام باشد.کار با این پیام رسان راحت است و به دو زبان انگلیسی و فارسی انتشار داده شده است.یک نقطه قوت این پیام رسان برای کاربران، ویژگی همگام سازی پیام های پیش نویس است، یعنی اگر شما در گوشی موبایلتان پیامی نوشته و پیش نویس کرده اید می توانید در نسخه تحت وب در هر دستگاه دیگری به آن دسترسی داشته و آن را تکمیل کنید.

این پیام رسان در کنار تمام نقاط قوت نقاط ضعفی نیز دارد که شاید برای کابران قابل قبول نباشد. شما در این پیام رسان استیکر ندارید و فقط می توانید ایموجی ارسال کنید.تصاویر پس زمینه گفتگو ها هم ضعیف هستند و زیبایی چندانی ندارند.همچنین سرعت لود شدن انیمیشن ها هم بسیار کند است.

پیام رسان بله

پیام رسان بله، تبلیغات بیستکا

اپلیکیشن” بله ” نیز یک پیام رسان داخلی و  ایرانی است.این پیام رسان بر روی سیستم عامل های اندروید، آی او اس قابل نصب است و همچنین نسخه تحت وب آن نیز در هر دستگاهی قابل دسترس است.این پیام رسان تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی است.در این پیام رسان ایرانی نیز امکان چت فردی و گروهی و همچنین ایجاد کانال وجود دارد.

یکی از ویژگی های متمایز این پیام رسان، امکان پرداخت بانکی است.یعنی شما همزمان در بستر گفتگو در این پیام رسان امکان انتقال وجه، پرداخت قبوض، خرید شارژ، استعلام قبض موبایل، پرداخت عوارض خروج از کشور، گرفتن موجودی و نیکوکاری را نیز خواهید داشت.

اما در این پیام رسان شما امکان برقراری تماس صوتی یا تصویری را ندارید.همچنین شما نمی توانید پیام های ارسالی را حذف کنید.پیام رسان بله از تصاویر GIF به صورت کامل پشتیبانی نمی کند و مانندیک فایل ویدئویی نمایش می دهد. در قسمت جست و جو نیز ایراداتی به چشم می خورد به طوری که کلمه مورد نظر شما را در هیچ کانال یا گروه و یا چت خصوصی جست و جو نمی کند که این خود ضعف کوچکی نیست.

پیام رسان ایتا

پیام رسان ایتا و تبلیغ در سروش بیستکا

ایتا یک نمونه دیگر از پیام رسان های داخلی و ایرانی است.سورس کدهای این پیام رسان از تلگرام کپی شده است و به طور کامل صفر تا صد برنامه نویسی نشده است.این مساله هم نقطه قوت است و هم ضعف! نقطه قوت داشتن سورس کدهای پیام رسانی به قدرتمندی تلگرام است و اما نقطه ضعف این است که در هنگام بروز رسانی تلگرام، بروز رسانی ایتا با مشکل مواجه خواهد شد.

در این پیام رسان بر خلاف سایر پیام رسان های ایرانی، امکان پرداخت بانکی وجود ندارد.همچنین تماس صوتی یا تصویری نیز نمی توانید برقرار کنید.شما با استفاده از دستگاه های اندروید و دسکتاپ می توانید به این پیام رسان دسترسی داشته باشید.البته امکان استفاده از نسخه تحت وب نیز از دیگر ویژگی های این پیام رسان است. این پیام رسان ربات های هوشمند مانند ربات های تلگرامی دارد، که در برخی موارد می تواند به شما کمک شایانی کند.همچنین شما می توانید اطلاعات کابران و کانال های خود را از تلگرام به راحتی به پیام رسان ایتا منتقل کنید.

پیام رسان ساینا

پیام رسان ساینا، تبلیغات بیستکا

ساینا یکی دیگر از پیام رسان های داخلی است. این پیام رسان از زیر مجموعه های اپراتور همراه اول است و در آن امکان ارسال پیام های متنی، ویدئویی، صوتی و تصویر وجود دارد.همچنین قابلیت تماس صوتی رایگان نیز یکی دیگر از امکانات پیام رسان ساینا است.شما در این پیام رسان امکان برقراری تماس با شماره های خارج از کشور با تعرفه پایین تر را نیز دارید.ساینا یک پیام رسان دو زبانه انگلیسی، فارسی است.این پیام رسان بر روی دستگاه های با سیستم عامل آی او اس ۵ به بالا  و اندروید ۴ به بالا قابل نصب و دسترسی می باشد. امکان خرید شارژ موبایل را نیز با استفاده از این پیام رسان دارید.شعار این پیام رسان ” ارتباط بی انتها ” ست.با توجه به ویژگی های عملکردی این پیام رسان بیشتر به ” وایبر” ” واتساپ” و ” تانگو” شباهت دارد.

پیام رسان نوا

پیام رسان نوا و تبلیغات بیستکا

نوا یک پیام رسانی ایرانی چند زبانه است.این پیام رسان برروی تمامی سیستم عامل ها از جمله ویندوز، لینوکس، مک، اندروید و آی او اس قابل نصب است.در این پیام رسان نیز مانند سایر پیام رسان ها قابلیت ارسال پیام متنی، صوتی، ویدئویی و فایل برای مخاطبان وجود دارد.اما شما در این پیام رسان در ارسال فایل ها محدودیت دارید و نمی توانید بیشتر از ۲۵۰ مگابایت فایل را ارسال نمایید.همچنین با استفاده از این پیام رسان ایرانی قابلیت برقراری تماس صوتی را نیز با مخاطبانتان دارید. برای کاهش هزینه ها در تماس های بین الملل نیز شما می توانید از این پیام رسان ایرانی استفاده کنید.

درد این پیام رسان ایرانی شما می توانید به ربات های هوشمندی دسترسی داشته و گیم بازی کنید.البته فقط گیم های خود پیام رسان را!

پیام رسان سروش

پیام رسان سروش، تبلیغات بیستکا

شاید نام این پیام رسان را بیشتر از سایر پیام رسان های داخلی شنیده باشید. این موضوع به این خاطر است که این پیام رسان تحت حمایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی است و در شبکه های تلویزیونی تبلیغات این پیام رسان زیاد به گوش می خورد. در روزهای نخستین شعار این پیام رسان ” اینترنت رایگان ” بود، که بعد از مدتی با توجه به شکایاتی که از سوی کاربران گزارش شد، نشان می داد کاربرانی که از این پیام رسان استفاده می کنند از حجم اینترنت آنها کم می شود و البته ثابت شد که این موضوع کاملا درست است.

این پیام رسان بر روی پلتفرم های اندروید، آی او اس و دسکتاپ قابل نصب است. مشکل بزرگ این پیام رسان مسائل امنیتی است که کاربران را اندکی نگران کرده است. در رمزنگاری پیام ها در این پیام رسان از الگوریتم های ساده ای استفاده شده است که امکان رمزگشایی را راحت تر می کند. نکته ای که باید در نظر بگیریم این است که اکثر پیام رسان های ایرانی ایراداتی از این قبیل را دارند اما کاربران از پیام رسان سروش با این حجم از تبلیغات و حمایت انتظار بیشتری داشتند که ظاهرا برآورده نشده است. بازدهی تبلیغ در سروش همانند تبلیغ در تلگرام است ولی تبلیغات در تلگرام هزینه کمتری دارد.

نقطه قوت این پیام رسان داشتن ربات های هوشمندی است که امکان انتقال از تلگرام به آن را آسان تر و سریع تر می کند. سروش علاوه بر امکان چت خصوصی و ایجاد کانال و گروه امکان انجام پرداخت های بانکی را نیز فراهم کرده است.

یکی از امکانات جذاب ایجاد کانال های تعاملی است، که کاربران عضو کانال می تواند در نظر سنجی ها شرکت یا در مورد پست ها نظر دهند و تعامل کنند و امکان دسترسی به نتایج نظرسنجی ها نیز برای مدیران کانال ها وجود دارد.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بومی سازی صنعت نرم افزاری، در داخل کشور برنامه نویسان ایرانی ایپلیکیشن های زیادی را نوشته اند که ما در اینجا فقط به معرفی چندمورد بسنده کردیم، تا با اندک معرفی امکان تصمیم گیری درست را برای شما فراهم کنیم.تمامی این پیام رسان ها هم معایب و هم محاسنی دارند، که شما بر حسب نیاز خود باید انتخاب کنید.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

محبوب ترین مقالات

bistka support icon

مشاوره رایگان برای تبلیغات

برای داشتن تبلیغات پربازده، به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید

آیدی تلگرام : @Bistka_CRM

در مورد تبلیغات بیستکا سوالی دارید؟

با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید

پشتیبانی بیستکا در تلگرام @Bistka_Crm
ارتباط با بیستکا